fbpx
Lifestyle

Elektryczna szczoteczka dla dzieci – czy to dobry wybór?

fot. Materiały Zewnętrzne
Elektryczna szczoteczka dla dzieci – czy to dobry wybór?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Szczotkowanie i dbanie o zęby to ważny element codziennej higieny, który nie tylko ma wpływ na nasz wygląd i prezencję, ale także na nasze zdrowie. Z tego powodu jako rodzice powinniśmy jak najwcześniej zacząć uczyć dziecko, jak poprawnie myć zęby – nie tylko po to, by oszczędzić mu bolesnych wizyt u dentysty. Czy szczoteczka elektryczna to dobry pomysł dla dziecka? Jaką wybrać, aby nasza pociecha mogła z niej bezpiecznie korzystać?

1. Szczoteczka elektryczna dla dziecka – czy to dobry pomysł?

2. Elektryczna szczoteczka dla dzieci – jak wybrać najlepszy model?

3. Szczoteczki elektryczne dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

4. Szczoteczka soniczna czy elektryczna – która będzie lepsza?

Szczoteczka elektryczna dla dziecka – czy to dobry pomysł?

Nauczenie dziecka prawidłowej higieny jamy ustnej to jedna z największych lekcji, jaką rodzice mogą mu dać już we wczesnych latach życia. Utrzymanie zębów w dobrym stanie oszczędza nam wielu wydatków, bólu, a także problemów z samooceną. Dlatego codzienne mycie zębów powinno być jednym z pierwszych nawyków, jakie staramy się wyrobić w naszych pociechach. Elektryczne szczoteczki mogą być tu bardzo przydatne, ponieważ nie wymagają tak dużego nacisku na zęby, są delikatniejsze, a często także posiadają wbudowany timer, który ułatwia dziecku pilnowanie tego, jak długo szczotkuje zęby. Dodatkowym plusem jest również fakt, że na rynku znajdziemy wiele produktów dedykowanych dzieciom, o przyjemnym i atrakcyjnym designie dopasowanym do małych rączek.

Elektryczna szczoteczka dla dzieci – jak wybrać najlepszy model?

Podstawowym kryterium, na którym powinniśmy się opierać, jest przeznaczenie danego modelu dla określonej grupy wiekowej. Szczoteczka elektryczna dla dzieci 3+ Oral-B będzie inna, niż taka przeznaczona dla dzieci poniżej 3 roku życia. Ważnym jest także, aby zęby myć razem z dzieckiem, co pozwoli na nauczenie i przyzwyczajenie pociechy do korzystania z urządzenia.
Wybierając model szczoteczki powinniśmy także zwrócić uwagę na wymienne końcówki. Ponieważ dzieci mają delikatne zęby oraz dziąsła, włosie szczoteczki również powinno być miękkie i delikatne, aby nie podrażniało wnętrza jamy ustnej małego człowieka.

Szczoteczki elektryczne dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Ponieważ elektryczna szczoteczka dla dzieci to przedmiot bardzo osobisty, dokonując zakupu powinniśmy wziąć pod uwagę także opinię naszej pociechy. Wybierzmy taki model, który spodoba się wizualnie dziecku, ponieważ dzięki temu będzie ono chętniej korzystać z produktu i szybciej wyrobi w sobie nawyk codziennego mycia zębów. Warto także zadbać o to, by upatrzony model posiadał timer, co ułatwi szczotkowanie przez określoną ilość czasu i tym samym przyczyni się do zachowania najlepszej możliwej higieny zębów. Podobnie, jak w przypadku produktów dla dorosłych, także i w przypadku szczoteczki dziecka powinniśmy zadbać o dostępność końcówek oraz regularne ich wymienianie, gdy się zużyją.

Szczoteczka soniczna czy elektryczna – która będzie lepsza?

Szczoteczka soniczna jest bardziej zaawansowanym technicznie wariantem elektrycznej. Jej głowica porusza się szybciej i w wielu kierunkach, co umożliwia lepsze wyczyszczenie zarówno zębów, jak i przestrzeni pomiędzy nimi. Szczoteczki soniczne również są dostępne w wydaniu dla dzieci, jednak to większy wydatek. Jeżeli chcemy dopiero rozpocząć przygodę z elektrycznym modelem, możemy zacząć od wariantu standardowego. Jednak gdy możemy pozwolić sobie na większy budżet, wybór szczoteczki sonicznej dla dziecka będzie jak najbardziej trafionym pomysłem.

Więcej w dziale Lifestyle

20230524063413_g22e33bab68c0f6021cccb9095360f1965f52cb0ea17e778b634b28428c7b0661f459c81cca7a6ba6a81b401dfee48471cc57c1e50a9674aae851c364814f31af_640.jpg

Szukasz sposobu na tańszą energię elektryczną? Poznaj taryfę G12

Redakcja ChilliTorun.pl31 maja 2023
04 - NTS ENERGY - pompy ciepła legnica link

Urządzenia wykorzystujące energię odnawialną – przyszłość i postęp w jednym

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2023
myjkakarchersklepiserwis

Myjka ciśnieniowa nowa czy używana – jak dobrać odpowiednie urządzenie?

Redakcja ChilliTorun.pl3 kwietnia 2023
2664840

Refrakcyjna wymiana soczewki – prosty sposób na życie bez okularów?

Redakcja ChilliTorun.pl1 marca 2023
attosepilacjalaserowa

Epilacja laserowa ATOS

Redakcja ChilliTorun.pl1 marca 2023
post-acne, scars and red festering pimples on the face of a young woman. concept of skin problems and harmonic failure

Cera naczynkowa – jak o nią dbać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 lutego 2023
audiobookiszpiegowskie

Wciel się w postać śledczego lub szpiega

Redakcja ChilliTorun.pl5 lutego 2023
podlogiidrzwidrewnianetorun

JAKIE DRZWI…? Drzwi do budynku lub lokalu mieszkalnego

Redakcja ChilliTorun.pl5 stycznia 2023
01-rozwod

Dopuszczalność i zasadność wniosku o zabezpieczenie kontaktów z dzieckiem w trakcie rozwodu

Redakcja ChilliTorun.pl21 grudnia 2022