fbpx
Lifestyle

Po wypadku leczyłeś się prywatnie? Niech ubezpieczyciel zapłaci i za to!

(fot. Materiały Partnera)
Po wypadku leczyłeś się prywatnie? Niech ubezpieczyciel zapłaci i za to!
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

W naszym kraju niejeden wypadek będzie stanowił przeżycie trudne nie tylko z powodu niego samego. Dochodzenie do pełni sprawności przy pomocy tego, co ma do zaoferowania publiczna służba zdrowia bywa zadaniem wymagającym wielkiej cierpliwości i nadzwyczajnego hartu ducha. W dodatku ze swoich zobowiązań nie zawsze chętnie wywiązują się ubezpieczyciele. Ale i z nimi można sobie poradzić

Czas ucieka, a kolejka nie maleje. Nie czekaj!

Trudno z istotnym wyprzedzeniem przewidzieć wystąpienie jakiegokolwiek wypadku, zwłaszcza komunikacyjnego. Mieliśmy jakieś plany, być może właśnie spieszyliśmy się, by je zrealizować… niestety, ktoś spieszył się jeszcze bardziej i na zorientowanie się czy nikt nie przetnie jego toru jazdy już mu „zabrakło” czasu. Często wystarczy np. zbyt pewnie czujący się na chodniku rowerzysta…
Wszystkie sprawy, z którymi związany był ów pośpiech odeszły na plan dalszy, a czas, który dotąd biegł z szaloną prędkością, znacznie zwolnił. Bardzo zwolnił… zwłaszcza w służbie zdrowia. Terminy, w których być może uda nam się zrealizować jakiekolwiek świadczenia w ramach NFZ bywają niezwykle odległe. Tymczasem chodzi o naszą sprawność, której po prostu potrzebujemy by normalnie żyć i pracować. Od czasu, w jakim podjęte zostanie leczenie często zależy też jego skuteczność. Nierzadko decydujemy więc o podjęciu leczenia w placówkach niepublicznych.

Zdarza się, że w rezultacie tego poznajemy następnie prawdziwą twarz naszego towarzystwa ubezpieczeniowego, które tak nas zapewniało o swojej trosce o każdego klienta. Wcale nie pali się do tego, by poniesione przez nas koszty nam zwrócić. Co wówczas? Czy musimy się godzić z tym, że, co prawda, szybciej odzyskaliśmy sprawność, ale kosztem zubożenia?

Zbieraj wszystkie potrzebne dokumenty

Sprawą tą zajął się swego czasu Sad Najwyższy odpowiadając na wniosek Rzecznika Finansowego, jako że zapadające w takich przypadkach wyroki nie zawsze były korzystne dla poszkodowanych. Orzekł mianowicie, że uzasadnione i celowe wydatki poniesione na leczenie i rehabilitację nie pokryte ze środków publicznych powinny zostać zrekompensowane przez ubezpieczyciela. Na problemy jednak warto być gotowym, jeśli chcemy mieć pewność, że otrzymamy należyte odszkodowanie.

Jak zwraca uwagę specjalista z wrocławskiej kancelarii AIF, bardzo ważne jest posiadanie dokumentacji medycznej, która określa zalecenia dotyczące potrzebnych zabiegów. Skorzystać z usług prywatnych możemy, gdy upewniliśmy się, że wykonanie ich w ramach posiadanego ubezpieczenia zdrowotnego nie jest możliwe, czas oczekiwania jest zbyt długi, czy też leczenie prywatne daje lepsze rokowania. Ponieważ obowiązkiem ubezpieczyciela jest pokrycie kosztów leczenia prywatnego, które są konieczne, a wyżej wymienionych wypadkach tak właśnie będzie, nie powinien czynić przeszkód. Jeśli jednak stanie się inaczej, z pomocą przyjść może wyspecjalizowana w tej dziedzinie kancelaria, która bez większego trudu uzyska dla nas to, co nam się należy.

Więcej w dziale Lifestyle

concert-2527495_960_720

Latynoski klub w centrum Torunia! Wielkie otwarcie już w sobotę

Mateusz Bąk5 lutego 2019
worki-do-segregacji-smieci

Worki do segregacji śmieci – Czy warto segregować śmieci?

Redakcja ChilliTorun.pl1 lutego 2019
01 - yvon zew - sklep z biżuterią

Najlepsze pomysły na prezenty dla seniorów. Jak zaskoczyć dziadków?

Redakcja ChilliTorun.pl26 stycznia 2019
01 - natura-zdrowie - jonizator wody

Wszystko, co warto wiedzieć o wodzie alkalicznej. Sprawdź!

Redakcja ChilliTorun.pl25 stycznia 2019
all-clean cont zew firma sprzątająca - chillitorun

Sprzątanie po remoncie – jak wykonać je dobrze?

Redakcja ChilliTorun.pl30 listopada 2018
img_8_auto_1496322028

Dlaczego hotelowa sala konferencyjna?

Redakcja ChilliTorun.pl27 listopada 2018
czwarta-noc-gier-planszowych

Przed nami czwarta Noc Gier Planszowych

Mateusz Bąk14 listopada 2018
022 Upadłość konsumencka jako sposób na wyjście ze spirali zadłużenia - chillitorun

Upadłość konsumencka jako sposób na wyjście ze spirali zadłużenia

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2018
makrolux cont zew biżuteria z bursztynem2 - chillitorun

Jak właściwie dobierać biżuterię? Pamiętaj o kilku istotnych sprawach

Redakcja ChilliTorun.pl24 października 2018