fbpx
Lifestyle

Po wypadku leczyłeś się prywatnie? Niech ubezpieczyciel zapłaci i za to!

(fot. Materiały Partnera)
Po wypadku leczyłeś się prywatnie? Niech ubezpieczyciel zapłaci i za to!
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

W naszym kraju niejeden wypadek będzie stanowił przeżycie trudne nie tylko z powodu niego samego. Dochodzenie do pełni sprawności przy pomocy tego, co ma do zaoferowania publiczna służba zdrowia bywa zadaniem wymagającym wielkiej cierpliwości i nadzwyczajnego hartu ducha. W dodatku ze swoich zobowiązań nie zawsze chętnie wywiązują się ubezpieczyciele. Ale i z nimi można sobie poradzić

Czas ucieka, a kolejka nie maleje. Nie czekaj!

Trudno z istotnym wyprzedzeniem przewidzieć wystąpienie jakiegokolwiek wypadku, zwłaszcza komunikacyjnego. Mieliśmy jakieś plany, być może właśnie spieszyliśmy się, by je zrealizować… niestety, ktoś spieszył się jeszcze bardziej i na zorientowanie się czy nikt nie przetnie jego toru jazdy już mu „zabrakło” czasu. Często wystarczy np. zbyt pewnie czujący się na chodniku rowerzysta…
Wszystkie sprawy, z którymi związany był ów pośpiech odeszły na plan dalszy, a czas, który dotąd biegł z szaloną prędkością, znacznie zwolnił. Bardzo zwolnił… zwłaszcza w służbie zdrowia. Terminy, w których być może uda nam się zrealizować jakiekolwiek świadczenia w ramach NFZ bywają niezwykle odległe. Tymczasem chodzi o naszą sprawność, której po prostu potrzebujemy by normalnie żyć i pracować. Od czasu, w jakim podjęte zostanie leczenie często zależy też jego skuteczność. Nierzadko decydujemy więc o podjęciu leczenia w placówkach niepublicznych.

Zdarza się, że w rezultacie tego poznajemy następnie prawdziwą twarz naszego towarzystwa ubezpieczeniowego, które tak nas zapewniało o swojej trosce o każdego klienta. Wcale nie pali się do tego, by poniesione przez nas koszty nam zwrócić. Co wówczas? Czy musimy się godzić z tym, że, co prawda, szybciej odzyskaliśmy sprawność, ale kosztem zubożenia?

Zbieraj wszystkie potrzebne dokumenty

Sprawą tą zajął się swego czasu Sad Najwyższy odpowiadając na wniosek Rzecznika Finansowego, jako że zapadające w takich przypadkach wyroki nie zawsze były korzystne dla poszkodowanych. Orzekł mianowicie, że uzasadnione i celowe wydatki poniesione na leczenie i rehabilitację nie pokryte ze środków publicznych powinny zostać zrekompensowane przez ubezpieczyciela. Na problemy jednak warto być gotowym, jeśli chcemy mieć pewność, że otrzymamy należyte odszkodowanie.

Jak zwraca uwagę specjalista z wrocławskiej kancelarii AIF, bardzo ważne jest posiadanie dokumentacji medycznej, która określa zalecenia dotyczące potrzebnych zabiegów. Skorzystać z usług prywatnych możemy, gdy upewniliśmy się, że wykonanie ich w ramach posiadanego ubezpieczenia zdrowotnego nie jest możliwe, czas oczekiwania jest zbyt długi, czy też leczenie prywatne daje lepsze rokowania. Ponieważ obowiązkiem ubezpieczyciela jest pokrycie kosztów leczenia prywatnego, które są konieczne, a wyżej wymienionych wypadkach tak właśnie będzie, nie powinien czynić przeszkód. Jeśli jednak stanie się inaczej, z pomocą przyjść może wyspecjalizowana w tej dziedzinie kancelaria, która bez większego trudu uzyska dla nas to, co nam się należy.

Więcej w dziale Lifestyle

jakprzetrwacupalnelatowmiescie1

Jak przetrwać upalne lato w mieście?

Redakcja ChilliTorun.pl29 maja 2019
główne_craft-2728230_1280

Tarot online – Polacy z niego korzystają!

Redakcja ChilliTorun.pl23 maja 2019
01 - villaromanow - mieszkania w Łodzi na sprzedaż

Co jest najważniejsze przy zakupie mieszkania? Na pewno nie lokalizacja!

Redakcja ChilliTorun.pl11 maja 2019
fotowoltaika toruń

Dzięki uldze na termomodernizację zyskasz na fotowoltaice!

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2019
4powodyktoreprzekonajaciedoprzelozeniawakacjinazime1

Czy wakacje w Turcji są bezpieczne – sprawdź, gdzie możesz pojechać

Redakcja ChilliTorun.pl26 kwietnia 2019
monopoly-2636268_960_720

Świąteczny kiermasz gier w Książnicy Kopernikańskiej

Aleksandra Pladzyk3 kwietnia 2019
02 - lubdent - skaler

Jak skutecznie oczyścić zęby? Samo mycie nie wystarczy!

Redakcja ChilliTorun.pl2 kwietnia 2019
02 - diolut - izopropanol

Jakie proste środki czyszczące warto mieć w domu?

Redakcja ChilliTorun.pl2 kwietnia 2019
l

W Jordankach wystąpi Przemysław Kossakowski!

Mateusz Bąk28 marca 2019