fbpx
News

“Coś w magistracie stanęło w miejscu” – Lenz o przeszłości i swojej wizji Torunia

(fot. Mateusz Pająk/chillitorun.pl)
“Coś w magistracie stanęło w miejscu” – Lenz o przeszłości i swojej wizji Torunia
Mateusz Bąk
REAKCJE

Kampania wyborcza rozkręciła się na dobre, a kandydaci na prezydentów Torunia co rusz dzielą się swoimi koncepcjami dla naszego miasta. Wczoraj briefing prasowy zorganizował Tomasz Lenz, który nie omieszkał też skrytykować rządów Michała Zaleskiego

Poseł Platformy Obywatelskiej ubolewa nad słabymi perspektywami rozwoju i pracy dla młodych ludzi.

– Startuję z myślą, aby Toruń był lepszy – mówi Tomasz Lenz. W ostatnich latach z Torunia wyjechało tysiące młodych ludzi. Nie ma miejsc pracy z dobrymi wynagrodzeniami. To poważny problem dla ludzi młodego pokolenia. Tracimy ogromny potencjał osób z dobrym wykształceniem.

(fot. Mateusz Pająk/chillitorun.pl)

(fot. Mateusz Pająk/chillitorun.pl)

Lenz poruszył m.in. temat parkingów, dróg czy komunikacji miejskiej.

– Tabor w MZK jest bardzo przestarzały – dodaje kandydat na prezydenta Torunia. – Bilety na komunikację miejską w Toruniu są stosunkowo drogie. Proponuję stopniowe obniżanie cen.

Poseł podkreślił, że najważniejsze inwestycje w naszym mieście, typu nowy most czy hala na Bema, przeprowadzono za rządów Platformy Obywatelskiej. Jak uważa, od czterech lat dzieje się niewiele.

– Dlaczego nie jest realizowana zapowiadana na początku kadencji rewitalizacja i przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego? – Pyta Tomasz Lenz. – Co się dzieje z dziurą na terenie Uniwersamu? Nieumiejętnie przeprowadzono przetarg na rower miejski. Słusznie zamknięto basen na Bażyńskich, ale miasto źle skalkulowało koszty budowy nowego, ponieważ najniższa oferta przetargowa wynosi 51 mln zł, a miasto założyło, że wydana co najwyżej 35 mln. Coś w magistracie się zatarło, coś stanęło w miejscu.

(fot. Mateusz Pająk/chillitorun.pl)

(fot. Mateusz Pająk/chillitorun.pl)

Lenz przyznaje, że jest remontowana Łódzka czy Kaszownik, choć jak na ten czas to bardzo mało. Odniósł się też do pomysłu budowy kolejnego drogowego mostu w Toruniu, który miałby powstać na granicy miasta z gminami Zła Wieś Wielka i Nieszawka.

– Nie wielkie inwestycje będą moim celem – stwierdza polityk. – Zgadzam się na budowę trzeciego mostu, ale to jest daleka przyszłość. Nie chcę obiecywać czegoś, co pewnie będzie realizować inny prezydent za 50 lat. Chciałbym poruszyć inną, ważniejszą kwestię. Jak to jest, że prezydent Zaleski nie mówi nic na temat postawienia mostu pontonowego na wysokości mostu Piłsudskiego, który będzie pomagał w przemieszczaniu się w czasie remontu starej przeprawy.

Lenz przedstawił też innowacyjny pomysł z zakresu oświaty. Postuluje, aby szkolne klasy liczyły mniej uczniów.

– Chciałbym, aby maksymalnie w jednej klasie uczyło się osiemnaścioro dzieci tak, by nauczyciel miał bliski kontakt z uczniem, zobaczył, z czym sobie radzi lub nie i odpowiednio przygotował go do życia – proponuje Lenz. – Uważam też, że toruńscy nauczyciele powinni dostawać granty od miasta za udoskonalanie i prowadzenie dodatkowych zajęć z uczniami.

(fot. Mateusz Pająk/chillitorun.pl)

(fot. Mateusz Pająk/chillitorun.pl)

Duży problem w Toruniu stanowi mała liczba żłobków i przedszkoli.

– Przypomnę, że w tym roku działy się dantejskie sceny, gdy rodzice stali od drugiej w nocy, aby zapisać dzieci do przedszkola – kończy Tomasz Lenz. – Wiem, że zapowiedziano budowę nowych obiektów szkolnych. Pytam tylko, dlaczego po szesnastu latach rządów.

Co sądzicie o kandydaturze Tomasza Lenza? Czy zgadzacie się z jego słowami? Czekamy na Wasze opinie! Wybory już 21 października.

News
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale News

pilne

Śmiertelny wypadek pod Toruniem!

Mateusz Bąk13 listopada 2018
mswia

Protest policji na finiszu. Na co zgodziło się MSWiA?

Mateusz Bąk12 listopada 2018
monitoring (1)

Obrabował samochód dostawczy. Policja publikuje wizerunek sprawcy!

Mateusz Bąk12 listopada 2018
DSC_0520

Czwarte zwycięstwo z rzędu – FC Toruń liderem Futsal Ekstraklasy! [FOTORELACJA]

Mateusz Krymski11 listopada 2018
271-29434-1000x600

Ponad połowa toruńskiej komendy na L4!

Mateusz Bąk8 listopada 2018
parking_torun_2_3

Co z parkowaniem 12 listopada?

Mateusz Bąk8 listopada 2018
tn_solaris bok

Zmiany w MZK na 11 i 12 listopada!

Mateusz Bąk8 listopada 2018
Washington Nationals at Baltimore Orioles May 20,  2011

Pedofil z Torunia trafi do oddziału psychiatrycznego?

Mateusz Bąk8 listopada 2018
014 Co jest istotne przy wyborze firmy-odszkodowawczej - chillitorun

Co jest istotne przy wyborze firmy odszkodowawczej?

Redakcja ChilliTorun.pl8 listopada 2018