fbpx
Custom Text
News

“Coś w magistracie stanęło w miejscu” – Lenz o przeszłości i swojej wizji Torunia

(fot. Mateusz Pająk/chillitorun.pl)
“Coś w magistracie stanęło w miejscu” – Lenz o przeszłości i swojej wizji Torunia
Mateusz Bąk
REAKCJE

Kampania wyborcza rozkręciła się na dobre, a kandydaci na prezydentów Torunia co rusz dzielą się swoimi koncepcjami dla naszego miasta. Wczoraj briefing prasowy zorganizował Tomasz Lenz, który nie omieszkał też skrytykować rządów Michała Zaleskiego

Poseł Platformy Obywatelskiej ubolewa nad słabymi perspektywami rozwoju i pracy dla młodych ludzi.

– Startuję z myślą, aby Toruń był lepszy – mówi Tomasz Lenz. W ostatnich latach z Torunia wyjechało tysiące młodych ludzi. Nie ma miejsc pracy z dobrymi wynagrodzeniami. To poważny problem dla ludzi młodego pokolenia. Tracimy ogromny potencjał osób z dobrym wykształceniem.

(fot. Mateusz Pająk/chillitorun.pl)

(fot. Mateusz Pająk/chillitorun.pl)

Lenz poruszył m.in. temat parkingów, dróg czy komunikacji miejskiej.

– Tabor w MZK jest bardzo przestarzały – dodaje kandydat na prezydenta Torunia. – Bilety na komunikację miejską w Toruniu są stosunkowo drogie. Proponuję stopniowe obniżanie cen.

Poseł podkreślił, że najważniejsze inwestycje w naszym mieście, typu nowy most czy hala na Bema, przeprowadzono za rządów Platformy Obywatelskiej. Jak uważa, od czterech lat dzieje się niewiele.

– Dlaczego nie jest realizowana zapowiadana na początku kadencji rewitalizacja i przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego? – Pyta Tomasz Lenz. – Co się dzieje z dziurą na terenie Uniwersamu? Nieumiejętnie przeprowadzono przetarg na rower miejski. Słusznie zamknięto basen na Bażyńskich, ale miasto źle skalkulowało koszty budowy nowego, ponieważ najniższa oferta przetargowa wynosi 51 mln zł, a miasto założyło, że wydana co najwyżej 35 mln. Coś w magistracie się zatarło, coś stanęło w miejscu.

(fot. Mateusz Pająk/chillitorun.pl)

(fot. Mateusz Pająk/chillitorun.pl)

Lenz przyznaje, że jest remontowana Łódzka czy Kaszownik, choć jak na ten czas to bardzo mało. Odniósł się też do pomysłu budowy kolejnego drogowego mostu w Toruniu, który miałby powstać na granicy miasta z gminami Zła Wieś Wielka i Nieszawka.

– Nie wielkie inwestycje będą moim celem – stwierdza polityk. – Zgadzam się na budowę trzeciego mostu, ale to jest daleka przyszłość. Nie chcę obiecywać czegoś, co pewnie będzie realizować inny prezydent za 50 lat. Chciałbym poruszyć inną, ważniejszą kwestię. Jak to jest, że prezydent Zaleski nie mówi nic na temat postawienia mostu pontonowego na wysokości mostu Piłsudskiego, który będzie pomagał w przemieszczaniu się w czasie remontu starej przeprawy.

Lenz przedstawił też innowacyjny pomysł z zakresu oświaty. Postuluje, aby szkolne klasy liczyły mniej uczniów.

– Chciałbym, aby maksymalnie w jednej klasie uczyło się osiemnaścioro dzieci tak, by nauczyciel miał bliski kontakt z uczniem, zobaczył, z czym sobie radzi lub nie i odpowiednio przygotował go do życia – proponuje Lenz. – Uważam też, że toruńscy nauczyciele powinni dostawać granty od miasta za udoskonalanie i prowadzenie dodatkowych zajęć z uczniami.

(fot. Mateusz Pająk/chillitorun.pl)

(fot. Mateusz Pająk/chillitorun.pl)

Duży problem w Toruniu stanowi mała liczba żłobków i przedszkoli.

– Przypomnę, że w tym roku działy się dantejskie sceny, gdy rodzice stali od drugiej w nocy, aby zapisać dzieci do przedszkola – kończy Tomasz Lenz. – Wiem, że zapowiedziano budowę nowych obiektów szkolnych. Pytam tylko, dlaczego po szesnastu latach rządów.

Co sądzicie o kandydaturze Tomasza Lenza? Czy zgadzacie się z jego słowami? Czekamy na Wasze opinie! Wybory już 21 października.

News
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale News

owsiak

Jerzy Owsiak znów będzie grać z Orkiestrą!

Mateusz Bąk19 stycznia 2019
pilne

Śmiertelny wypadek na Bema! Nie żyje pieszy

Mateusz Bąk18 stycznia 2019
1-286589_mo1

Groził zabójstwem prezydenta Grudziądza! Został zatrzymany

Mateusz Bąk17 stycznia 2019
mag

Daniel Magical i jego matka ukarani! Zakaz streamowania i nie tylko…

Mateusz Bąk16 stycznia 2019
271-29434-1000x600

Magical pochwalił atak na prezydenta Gdańska. Teraz grozi mu więzienie!

Mateusz Bąk16 stycznia 2019
49938185_2150585735270729_8945139889301618688_n

Uwaga kierowcy – gołoledź na toruńskich drogach!

Mateusz Bąk14 stycznia 2019
Bez tytułu

Fundacja WOŚP bez prezesa! Jerzy Owsiak zrezygnował…

Mateusz Bąk14 stycznia 2019
Paweł_Adamowicz_(2016)~2

Paweł Adamowicz nie żyje. Torunianie zorganizują wiec przeciwko nienawiści i przemocy

Julia Kijewska14 stycznia 2019
49900461_790853577919329_435200175586148352_o

W stawie znaleziono martwego psa. To nie był wypadek…

Mateusz Bąk14 stycznia 2019