fbpx
Finanse

Perspektywy zawodowe w Toruniu

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Perspektywy zawodowe w Toruniu
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Toruń to drugie po Bydgoszczy miasto w województwie kujawsko-pomorskim, w którym najłatwiej znaleźć pracę. Bezrobocie jest tutaj stosunkowo niskie, jednak w ostatnim czasie możemy zauważyć lekki jego wzrost. Jakie perspektywy zawodowe czekają na osoby chcące znaleźć pracę w Toruniu?

Liczne inwestycje motorem napędowym gospodarki

W Toruniu realizowanych jest obecnie sporo inwestycji, które stają się motorem napędowym lokalnej gospodarki. Już teraz pracę mogą znaleźć głównie specjaliści z zakresu budownictwa czy wdrażania nowoczesnych technologii, na których bazować mają nowo powstałe budynki. W niedługim okresie czasu praca czeka na specjalistów z dziedziny IT, finansów oraz obsługi klienta. To właśnie na tych branżach w głównej mierze opiera się toruński rynek pracy. Co istotne, firmy poszukują zarówno osób z doświadczeniem zawodowym, jak i stażystów, którzy w niedługim czasie dopiero ukończą studia. Praca Toruń czeka też na osoby z innych branż, na przykład administracyjnej. Coraz większy udział w rynku branży handlowej sprawia, że potrzebni są sprzedawcy oraz magazynierzy.

Toruń otwarty na medyków

Jak w całym kraju, tak i w Toruniu brakuje pracowników z branży medycznej. Mowa tutaj przede wszystkim o lekarzach różnych specjalizacji, którzy mogą liczyć na zatrudnienie nie tylko w szpitalach, ale również w prywatnych placówkach medycznych. Duże zapotrzebowanie pracodawcy zgłaszają też na pielęgniarki oraz położne. Poszukiwani są opiekunowie medyczni czy opiekunowie osób starszych i schorowanych. W Toruniu nie brakuje też pracy dla wykwalifikowanych rehabilitantów, którzy pracują na przykład z dziećmi bądź z osobami po wypadkach. Zatrudnienie mogą otrzymać – podobnie jak w innych sektorach – osoby z dużym doświadczeniem zawodowym, ale także studenci kierunków medycznych. W Toruniu działają uczelnie oraz ośrodki szkoleniowe, w których można zdobyć uprawnienia do wykonywania konkretnego zawodu medycznego.

Praca w innych miastach województwa

Jak wspomniano powyżej, Toruń to jedno z miast województwa, w którym odnotowuje się najniższe bezrobocie. W kolejnych latach planowane jest przeprowadzanie następnych inwestycji, zarówno w kontekście sektora publicznego, jak i prywatnego. Niemniej jednak coraz więcej osób poszukuje zatrudnienia także w innym mieście – w Bydgoszczy. To tutaj bezrobocie w całym województwie jest najniższe, natomiast perspektywy, jakie czekają pracowników, są podobne do toruńskich. Praca Bydgoszcz dedykowana jest osobom, które gotowe są zmienić miejsce zamieszkania bądź poświęcić trochę więcej czasu na codzienne dojazdy do pracy. Popularny staje się także model pracy hybrydowy bądź zdalny, dzięki czemu znacznie łatwiej jest nawiązać współpracę z firmą z innego miasta.

Ile zarabia się w Toruniu?

Zarobki w Toruniu nie należą do najwyższych w kraju, jednak na pensję nie mogą narzekać w szczególności osoby wysoko wykwalifikowane. Dyrektorzy, kierownicy budowy czy specjaliści z zakresu IT mogą liczyć na wynagrodzenie, które wynosi nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Oczywiście, pracownicy średniego i niskiego szczebla zarabiają odpowiednio mniej. Najsłabiej opłacani są magazynierzy, pracownicy utrzymujący czystość czy sprzedawcy. Ich wynagrodzenie najczęściej oscyluje wokół minimalnej pensji krajowej. Tymczasem pracownicy średniego szczebla mogą liczyć na pensję, która oscyluje w okolicach średniego wynagrodzenia krajowego.

Więcej w dziale Finanse

instalacje-sanitarne-rury

“Innowacje i technologie: Klucz do zrównoważonego rozwoju przemysłu”

Redakcja ChilliTorun.pl2 stycznia 2024
osk_classic

Kursy Zawodowe: Klucz do Rozwoju Kariery i Nowych Możliwości

Redakcja ChilliTorun.pl2 stycznia 2024
Job Search Human Resources Recruitment Career Concept

Praca na GoWork.pl – jak dobrać oferty pracy pod siebie?

Redakcja ChilliTorun.pl5 grudnia 2023
307a9a5c22daeb7119fc90bffa357228

Osprzęt do wózków widłowych – co warto wybrać? Sprawdź!

Redakcja ChilliTorun.pl29 listopada 2023
04 - prox.info.pl - link na stronę ZEW

Gdzie prasa filtracyjna jest niezbędna? Eksperci wyjaśniają

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
09 - krgroup.pl - link na stronę ZEW

Sprawdź, czy raportowanie schematów MDR dotyczy właśnie Ciebie. Wyjaśniamy najważniejsze kwestie

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2023
02 - TELCOP - dzierżawa drukarek

Dylemat przedsiębiorcy: zakup czy wynajem? O współczesnych możliwościach wyboru

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2023
01 - ETYKAT - www etykat pl

Wyjdź poza szereg – poznaj walory marketingu partyzanckiego

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2023
6.chillitorun.pl1

W jakim przypadku wynajęcie agregatu prądotwórczego to najkorzystniejsza opcja?

Redakcja ChilliTorun.pl30 stycznia 2023