fbpx
Lifestyle

Pomorze – idealne miejsce na leczenie uzależnień

Pomorze – idealne miejsce na leczenie uzależnień
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Uzależnienie od alkoholu jest problemem, z którym boryka się mnóstwo ludzi w różnym wieku. Niestety, alkoholizm nie tylko negatywnie wpływa na relacje z innymi, ale uszkadza także organy wewnętrzne. Z uzależnieniem należy więc walczyć. Warto wybrać więc dobre miejsce na rozpoczęcie terapii. Jednym z miejsc godnych uwagi jest ośrodek leczenia uzależnień w województwie pomorskim.

Zalety terapii alkoholowych

Leczenie uzależnienia od alkoholu pozwala ograniczyć destrukcyjny wpływ napojów wysokoprocentowych na nasz organizm. Trzeba bowiem przyznać, że alkohol uszkadza nie tylko nasz umysł, ale również nasze organy wewnętrzne. Osoby uzależnione od alkoholu nierzadko będą więc borykać się ze schorzeniami wątroby, a także układu trawiennego. Nie sposób nie wspomnieć również o poważnych zaburzeniach emocjonalnych, które również mogą być skutkiem alkoholizmu.

Jeżeli rozpoczniemy świadomą walkę z uzależnieniem od alkoholu, będziemy mogli wspomóc pracę naszego organizmu. Poprawią się więc wyniki badań laboratoryjnych oraz obrazowych. Walka z alkoholizmem sprzyja również poprawie relacji z rodziną i przyjaciółmi. Być może, uda się również poprawić relacje z pracodawcą.

Dlaczego właśnie Pomorze?

Ośrodek leczenia uzależnień w województwie pomorskim, o którym wspomniano na wstępie to doskonałe miejsce na leczenie uzależnień. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na specyficzny klimat. Wiele ośrodków leczenia uzależnień położonych jest w pobliżu Morza Bałtyckiego. Atrakcyjne otoczenie sprzyja leczeniu pacjenta. Osoby uzależnione mają możliwość wychodzenia na uspokajające spacery. Możliwość podziwiania atrakcyjnych pejzaży nadmorskich również pozytywnie wpływa na proces terapeutyczny.

Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że w miejscowościach nadmorskich panuje specyficzne powietrze. Ono również dobrze wpływa na zdrowie człowieka. Największym zainteresowaniem cieszą się prywatne ośrodki odwykowe. Nie ma się temu, co dziwić, gdyż warunki w nich panujące są zdecydowanie lepsze od warunków panujących w ośrodkach państwowych. Co więcej, prywatne ośrodki oferują możliwość częstszego kontaktu z lekarzami oraz terapeutami. Niestety, państwowe ośrodki nie zawsze oferują tego typu pomoc. Warto mieć tego świadomość.

Na czym polega terapia w ośrodku?

Udając się na terapię leczenia uzależnień od alkoholu, warto dowiedzieć się tego, co właściwie czeka nas w ośrodku. Na pewno niezbędny będzie detoks alkoholowy. Bardzo często jest to najmniej przyjemny etap terapii alkoholowej. Podczas detoksu osoba uzależniona może doświadczać uczucia rozdrażnienia oraz nieprzyjemnych objawów fizycznych, takich jak na przykład drżenie.

W ośrodku terapeutycznym będzie również odbywała się terapia. Mowa tu zarówno o terapii indywidualnej oraz o terapii grupowej. Podczas terapii indywidualnej pacjent pracuje sam na sam z terapeutą. Podczas sesji grupowych, pacjent wymienia się doświadczeniami z osobami, które mają podobny problem. W ośrodku odwykowym nierzadko organizowane są także warsztaty terapii zajęciowej.

Więcej w dziale Lifestyle

04. malajaponia - sam link

Gorące atrakcje Dolnego Śląska. Zobacz fantastyczne miejsca, które warto odwiedzić

Redakcja ChilliTorun.pl10 września 2021
03. beautymamasense - sam link

Skuteczne preparaty do walki z rozstępami. Znajdź najlepsze rozwiązanie z branży kosmetycznej!

Redakcja ChilliTorun.pl10 września 2021
d96037d8b7eff3206e47328b88850ed2

Szampon przeciw wypadaniu włosów – jak często go stosować?

Redakcja ChilliTorun.pl25 sierpnia 2021
kultowekonsoledogier-pamietasz

Kultowe konsole do gier – pamiętasz?

Redakcja ChilliTorun.pl5 sierpnia 2021
2. LUBDENT.COM.PL - LUBDENT

Nowoczesny gabinet dentystyczny nie obejdzie się bez profesjonalnego sprzętu

Redakcja ChilliTorun.pl14 lipca 2021
wideokonferencjejakwypascdobrze

Wideokonferencje – jak wypaść dobrze

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2021
nacovidzaszczepiszsiewaptece

Na COVID zaszczepisz się w aptece

Redakcja ChilliTorun.pl26 czerwca 2021
living-room-581073_1920

Stylowe meble amerykańskie nie tylko do salonu!

Redakcja ChilliTorun.pl15 czerwca 2021
pexels-anastasia-shuraeva-5495066

Koszty użytkowania odżelaziacza wody – czy to jest drogie?

Redakcja ChilliTorun.pl31 maja 2021