fbpx
Lifestyle

Pomorze – idealne miejsce na leczenie uzależnień

Pomorze – idealne miejsce na leczenie uzależnień
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Uzależnienie od alkoholu jest problemem, z którym boryka się mnóstwo ludzi w różnym wieku. Niestety, alkoholizm nie tylko negatywnie wpływa na relacje z innymi, ale uszkadza także organy wewnętrzne. Z uzależnieniem należy więc walczyć. Warto wybrać więc dobre miejsce na rozpoczęcie terapii. Jednym z miejsc godnych uwagi jest ośrodek leczenia uzależnień w województwie pomorskim.

Zalety terapii alkoholowych

Leczenie uzależnienia od alkoholu pozwala ograniczyć destrukcyjny wpływ napojów wysokoprocentowych na nasz organizm. Trzeba bowiem przyznać, że alkohol uszkadza nie tylko nasz umysł, ale również nasze organy wewnętrzne. Osoby uzależnione od alkoholu nierzadko będą więc borykać się ze schorzeniami wątroby, a także układu trawiennego. Nie sposób nie wspomnieć również o poważnych zaburzeniach emocjonalnych, które również mogą być skutkiem alkoholizmu.

Jeżeli rozpoczniemy świadomą walkę z uzależnieniem od alkoholu, będziemy mogli wspomóc pracę naszego organizmu. Poprawią się więc wyniki badań laboratoryjnych oraz obrazowych. Walka z alkoholizmem sprzyja również poprawie relacji z rodziną i przyjaciółmi. Być może, uda się również poprawić relacje z pracodawcą.

Dlaczego właśnie Pomorze?

Ośrodek leczenia uzależnień w województwie pomorskim, o którym wspomniano na wstępie to doskonałe miejsce na leczenie uzależnień. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na specyficzny klimat. Wiele ośrodków leczenia uzależnień położonych jest w pobliżu Morza Bałtyckiego. Atrakcyjne otoczenie sprzyja leczeniu pacjenta. Osoby uzależnione mają możliwość wychodzenia na uspokajające spacery. Możliwość podziwiania atrakcyjnych pejzaży nadmorskich również pozytywnie wpływa na proces terapeutyczny.

Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że w miejscowościach nadmorskich panuje specyficzne powietrze. Ono również dobrze wpływa na zdrowie człowieka. Największym zainteresowaniem cieszą się prywatne ośrodki odwykowe. Nie ma się temu, co dziwić, gdyż warunki w nich panujące są zdecydowanie lepsze od warunków panujących w ośrodkach państwowych. Co więcej, prywatne ośrodki oferują możliwość częstszego kontaktu z lekarzami oraz terapeutami. Niestety, państwowe ośrodki nie zawsze oferują tego typu pomoc. Warto mieć tego świadomość.

Na czym polega terapia w ośrodku?

Udając się na terapię leczenia uzależnień od alkoholu, warto dowiedzieć się tego, co właściwie czeka nas w ośrodku. Na pewno niezbędny będzie detoks alkoholowy. Bardzo często jest to najmniej przyjemny etap terapii alkoholowej. Podczas detoksu osoba uzależniona może doświadczać uczucia rozdrażnienia oraz nieprzyjemnych objawów fizycznych, takich jak na przykład drżenie.

W ośrodku terapeutycznym będzie również odbywała się terapia. Mowa tu zarówno o terapii indywidualnej oraz o terapii grupowej. Podczas terapii indywidualnej pacjent pracuje sam na sam z terapeutą. Podczas sesji grupowych, pacjent wymienia się doświadczeniami z osobami, które mają podobny problem. W ośrodku odwykowym nierzadko organizowane są także warsztaty terapii zajęciowej.

Więcej w dziale Lifestyle

Woman with smart phone on the street texting

Chcesz zlecić usługę? Sprawdzone firmy znajdziesz na Fixly

Redakcja ChilliTorun.pl15 stycznia 2021
System-trojkowy-zaklady-bukmacherskie-740x492

Ruletka w Sieci: Obstawiaj w Internecie

Redakcja ChilliTorun.pl14 stycznia 2021
20201127120100_53e0d4414e50a914f6da8c7dda79367a1c36d8e35b556c48732f7dd09049cd5cbe_1280.jpg

Poker na prawdziwe pieniądze – na co zwrócić uwagę?

Redakcja ChilliTorun.pl8 grudnia 2020
20201030131005_pexels-photo-2382183.jpeg

Jak dobrać metalową siatkę ogrodzeniową?

Redakcja ChilliTorun.pl6 listopada 2020
domy-na-sprzedaz

Ogrzewanie podłogowe – plusy i minusy

Redakcja ChilliTorun.pl23 października 2020
pixabay.com

Nowe hulajnogi elektryczne od Xiaomi

Redakcja ChilliTorun.pl19 października 2020
pixabay.com

Duże linie lotnicze muszą przetrwać pandemię

Redakcja ChilliTorun.pl19 października 2020
pixabay.com

Smartfon integralną częścią dorastania?

Redakcja ChilliTorun.pl18 października 2020
20200925100349_download

Impregnujesz drewno na budowę sam, czy kupisz gotowe drewno?

Redakcja ChilliTorun.pl8 października 2020