fbpx
Miasto

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

(fot. Adobe Stock)
Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

W ostatnich miesiącach Polacy jeszcze chętniej niż wcześniej korzystają z sieci, szukając mieszkań na rynku pierwotnym. Gdzie znaleźć najciekawsze inwestycje w Toruniu i do kogo zwrócić się o wsparcie przy wyborze odpowiedniego lokum?

Zaledwie kilka dni zajęło deweloperom wdrożenie nowych technologii wspomagających sprzedaż mieszkań w obliczu lockdownu. Wideo-rozmowy, chatboty, umowy rezerwacyjne online miały umożliwić zakup wymarzonego lokum tym, którzy nie zamierzali odkładać zakupowych planów na spokojniejsze czasy. Na żywo lokale – o ile były gotowe – oglądali dopiero tuż przed transakcją, by upewnić się, że nie kupują kota w worku.

Ci, którzy odłożyli decyzję o transakcji, też nie rezygnowali z przeglądania ofert w sieci. Chętnie brali udział w wirtualnych spacerach 3D po oferowanych na rynku pierwotnym mieszkaniach, przeglądali wizualizacje inwestycji, zadawali pytania online. I choć zdążyliśmy już przywyknąć do nowej rzeczywistości, nadal na rynku mieszkaniowym panuje spory ruch w sieci. Tylko jak znaleźć odpowiednie mieszkanie bez wychodzenia z domu? Podpowiadamy na przykładzie Torunia.

Gdzie szukać mieszkania w Toruniu?

Duży wybór mieszkań oferują ogólnopolskie portale sprzedażowe, w których wystarczy zaznaczyć wybrane miasto i pożądane cechy mieszkania, np. 3 pokoje, balkon, 5. piętro. Przy wyborze konkretnych inwestycji warto kierować się zainteresowaniem innych użytkowników. Część portali zbiera dane na temat popularności danych projektów w formie miesięcznych zestawień „najciekawszych inwestycji” np. w Toruniu czy Bydgoszczy.

Jeśli już jednak chcemy dowiedzieć się więcej na temat wybranego osiedla z rynku pierwotnego w Toruniu, warto odwiedzić stronę konkretnego dewelopera. Choć większość biur sprzedaży pozostaje otwartych, wdrożone na początku pandemii cyfrowe rozwiązania pozwalają nam zasięgnąć informacji u źródła bez wychodzenia z domu.

– Wideo – rozmowy czy wsparcie wirtualnego doradcy to opcje, z których chętnie korzystają nasi klienci zainteresowani zakupem nowych mieszkań. Toruń nie odstaje w tym względzie od innych miast, dlatego wciąż rozwijamy zdalne formy kontaktu, nie rezygnując jednak z bezpośredniej obsługi w biurach sprzedaży – zapewnia Anna Gwiazda z Murapolu, który na toruńskim Jarze buduje Murapol Osiedle Smart.

Mieszkania w Toruniu – na czym zależy nabywcom?

O co przeważnie pytają toruńscy klienci szukający mieszkań w Internecie? Przede wszystkim zależy im na dobrej lokalizacji, stąd najczęściej doradcy dzielą się z nimi wiedzą na temat obecnej i planowanej infrastruktury w sąsiedztwie. W cenie jest bliskość parków, sklepów i przystanków komunikacji miejskiej, a rodzice zazwyczaj chcą mieć w niewielkiej odległości szkołę czy przedszkole. Najciekawsze inwestycje mają do zaoferowania swoją własną infrastrukturę rekreacyjną, jak wewnętrzny dziedziniec czy plac zabaw, co również podoba się nabywcom.

Hitem ostatnich miesięcy są balkony i tarasy – o ich obecność pyta zdecydowana większość poszukujących mieszkania w Toruniu. Sprzedaż nowych lokali z przynależącymi do nich ogródkami jeszcze nigdy nie była tak wysoka. Trudno się dziwić, gdy większość czasu jesteśmy zmuszeni spędzać w domach.

Ogromne znaczenie ma też liczba pokoi. Dużo większą popularnością cieszą się lokale 2-, 3-, 4 – pokojowe niż sprzedające się jeszcze do niedawna niczym świeże bułeczki kawalerki. Nawet jeśli lokal nie ma spektakularnego metrażu, powinien mieć osobny pokój np. na gabinet czy odrębną sypialnię, co z pewnością pozostanie trendem w najbliższych miesiącach.

Więcej w dziale Miasto

02 - ODPADY24H - kontenery od firmy ODPADY24H

Dzikie wysypiska – ogromny problem dla środowiska, który stworzyli ludzie

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
kancelaria-radcy-prawnego-torun

Prawo jest jednakowe dla każdego – twierdzi kancelaria radcy prawnego w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl9 lutego 2021