fbpx
Miasto

Prawo jest jednakowe dla każdego – twierdzi kancelaria radcy prawnego w Toruniu

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Prawo jest jednakowe dla każdego – twierdzi kancelaria radcy prawnego w Toruniu
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Prawo jako zbiór zasad, które regulują jak się można zachowywać, a jak nie jest wymysłem naszych czasów. Już pierwsi ludzi określili, co można, a co nie. Nie było to zapisane w formie kodeksu, ale już można by powiedzieć, że były to pierwsze normy, regulujące codzienne życie naszych przodków. Prawo nie jest jednolitym tworem. Każde państwo ma swój kodeks, który obowiązuje na terenie danego kraju, jednak można przyjąć, że pewne normy są obowiązujące we wszystkich przepisach prawnych, można powiedzieć, ze są ponad czasowe. Prawo cały czas się zmienia, można powiedzieć, ze rozwija się, dopasowuje do nowych czasów. Pewne przepisy znikają, pojawiają się na ich miejscu nowe, które regulują co można, a co jest zabronione. Jak zwraca uwagę Kancelaria Radcy Prawnego Toruń, wszystkie sfery naszego życia są regulowane przez jakieś prawo, a wszyscy wobec tego prawa jesteśmy równi.

Kancelaria Radcy Prawnego w Toruniu przypomina – nieznajomość prawa szkodzi

Nikt nie jest zobowiązany do tego, by znać całe prawo, jednak jak mówi stara łacińska paremia – „Ignorantia iuris nocet”, czyli nieznajomość prawa szkodzi. Nikt się nie obroni przed żadnym sądem, tłumacząc się, że nie znał prawa, więc jego czyn, które to prawo naruszył nie narazi go na odpowiedzialność. Wprawdzie wszyscy jesteśmy przed prawem równi, ale wydaje się, że osoby znające prawo są w bardziej uprzywilejowanej pozycji. Wprawdzie można powiedzieć, że w dobie Internetu, każdy może sprawdzić obowiązujące przepisy, jednak ich interpretacja i późniejsze zastosowanie w konkretnej życiowej sprawie, tego w sieci już nie znajdziemy. Zamiast uciekać się do korzystania z porad internetowych warto zwrócić się do specjalistów. Jak wskazuje Kancelaria Radcy Prawnego Toruń, co raz więcej Polaków korzysta z usług adwokatów, radców prawnych, którzy zajmują się powierzonymi sprawami. Nie zależnie czy sprawa dotyka prawa karnego, cywilnego, handlowego czy innej gałęzi prawa, w dobrej kancelarii radcowskiej znajdzie się pomoc, która pozwoli rozwiązać problem.

kancelaria-radcy-prawnego-torun-cennik

Kancelaria radcy prawnego w Toruniu specjalizuje się w różnych aspektach prawnych

Prawników nie należy się obawiać – tłumaczy Kancelaria Radcy Prawnego Toruń

W wielu krajach kultury zachodniej, korzystanie z usług prawnika nie jest niczym dziwnym. Prawnik jest tam specjalistą, podobnie jak lekarz, wykładowca, mechanik, czy hydraulik. Jeśli jest potrzeba, to się z jego usług korzysta. W Polsce status prawnika jest nieco inny. Prawnik w dalszym ciągu jest postrzegany jako ktoś, kto nie do końca jest dla nas dostępny, a jeśli się korzysta z usług prawnika, to może świadczyć o tym, że jest się nieuczciwy. Na szczęście takie podejście się zmienia. Co raz częściej sięga się po usługi prawnicze. Z kancelarii prawnych korzystają nie tylko przedsiębiorstwa, ale też osoby fizyczne, które szukają pomocy prawnej. Prawników nie trzeba się bać – jak twierdzi Kancelaria Radcy Prawnego Toruń, prawnicy mają służyć pomocą dla każdego potrzebującego, rozwiązywać trudne sprawy. Przyjmując sprawę do prowadzenia, prawnik musi się kierować dobrem klienta, w oparciu o poszanowanie prawa, o istniejący stan przepisów prawa. Jednak w dalszym ciągu w naszym społeczeństwie funkcjonuje mit, że na usługi prawne nie każdego stać. Trzeba sobie powiedzieć jasno – ogromne koszty prawników to już jest mit.

Każdy potrzebujący, który zwraca się do prawnika o pomoc ustala z prawnikiem ceny indywidualnie. Co więcej, pojawia się co raz więcej prawników świadczących swoje usługi pro bono, a więc bez pobierania opłat. Takie usługi są najczęściej kierowane dla osób o bardzo niskich dochodach, które potrzebują usług adwokata lub radcy prawnego. Rozwiązanie sprawy na drodze prawnej nie musi się więc wiązać z wielkimi kosztami. Natomiast z takimi kosztami może się wiązać skorzystanie z usług różnego rodzaju for internetowych, na których się wypowiadają osoby, najczęściej nie związane z prawem. Należy przypomnieć, że w Polsce nie mamy do czynienia z prawem precedensowym, a więc takim, w którym jeden wyrok rzutuje na orzecznictwo w podobnych sprawach. W naszym kraju każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie. Jak już przypomina Kancelaria Radcy Prawnego Toruń, na wspomnianych forach często jako prawnicy występują osoby, które z prawem nie mają nic wspólnego i kierowanie się ich poradami, może być źródłem problemów prawnych. Za błędne porady, błędne interpretacje, takie osoby w ogóle nie odpowiadają. Każdy, kto z nich korzysta, robi to wyłącznie na swoją odpowiedzialność.

Więcej w dziale Miasto

02 - ODPADY24H - kontenery od firmy ODPADY24H

Dzikie wysypiska – ogromny problem dla środowiska, który stworzyli ludzie

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021