fbpx
Lifestyle

Prosty sposób na relaks, czyli leżaki ogrodowe

(fot. Pixabay.com, Dramdesign.pl, Ogrodosfera.pl)
Prosty sposób na relaks, czyli leżaki ogrodowe
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Wraz z nadejściem ciepłych dni chętnie decydujemy się na wypoczynek na świeżym powietrzu. Aby chwile relaksu były w pełni udane warto zadbać o odpowiednie meble ogrodowe, które umożliwią nam odpoczynek w komfortowych warunkach

Wśród dostępnych propozycji na szczególną uwagę zasługują leżaki. Pozwalają przyjąć nam wygodną pozycję i sprawdzają się nie tylko podczas opalania.
Obecnie możemy wybierać spośród wielu różnych rodzajów leżaków. Które z nich sprawdzają się najlepiej? Przekonajmy się.

Leżaki w wielu wariantach

Większość z nas kojarzy leżaki z rodzajem mebli ogrodowych, które swoim kształtem przypominają szezlong, dzięki czemu pozwalają nam przybrać wygodną, półleżącą pozycję. Warto jednak mieć świadomość, że obecnie leżaki oferują nam znacznie więcej. Dostępne są modele, które z powodzeniem możemy rozłożyć zupełnie na płasko, przemienić je w wygodne krzesło, leżaki ze stolikiem oraz takie, w których nasze nogi przyjmują lekko uniesioną pozycję sprzyjającej dobremu krążeniu. Słowem – każdy może znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie.

Z jakich materiałów wykonuje się leżaki?

Leżaki różnią się między sobą nie tylko kształtem, ale również tym, z jakich materiałów zostały wykonane. Obecnie możemy wybierać spośród leżaków wykonanych z plastiku, drewna, technorattanu oraz innych tworzyw sztucznych. W sklepach dostępne są również leżaki metalowe z naciąganym, materiałowym siedziskiem. Każdy z tych materiałów ma swoje mocne i słabsze strony. Sprawdźmy jakie.

Stalowe leżaki z materiałowym obiciem Sydney. Prod. Doram design fot. doramdesign.pl

Stalowe leżaki z materiałowym obiciem Sydney. Prod. Doram design fot. doramdesign.pl

Leżaki plastikowe – ekonomiczne rozwiązanie

Pierwszym z materiałów, z których wykonywane są leżaki jest plastik. Zaliczamy do nich również imitacje techroattanu. Leżaki te cieszą się sporą popularnością, nie tylko wśród osób prywatnych, ale również obiektów turystycznych. Nie ma w tym nic dziwnego – ich zaletą jest stosunkowo niska cena, dzięki której możemy sporo zaoszczędzić. Weźmy tu na przykład ceny takich leżaków ogrodowych w Ogrodosfera.pl lub podobnego sklepu, i zestawmy je z leżakami z innego materiału. Różnica będzie widoczna od razu. Dodatkowo, czyszczenie ich jest bardzo łatwe oraz nie wymagają konserwacji, przez co nie narazimy się na dodatkowe koszty. Ich wadą jest niestety mała odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Leżak plastikowy Daytona Allibert fot. Ogrodosfera.pl

Leżak plastikowy Daytona Allibert fot. Ogrodosfera.pl

Leżaki drewniane – dla miłośników klasycznych rozwiązań

Kolejnym rodzajem leżaków, które również cieszą się zainteresowaniem są leżaki wykonane z drewna. To solidny materiał, który gwarantuje nam trwałość leżaka. Co więcej, drewno prezentuje się niezwykle elegancko. Musimy jednak liczyć się z tym, że koszt zakupu drewnianego leżaka będzie wyższy a on sam wymagać będzie regularnej konserwacji, która ochroni go przed działaniem wilgoci.

Technorattan i inne tworzywa sztuczne

Ostatnim rodzajem materiałów, z których wykonywane są leżaki są tworzywa sztuczne, takie jak przypominający wiklinę technorattan. To materiał, który prezentuje się elegancko, jest trwały, odporny na działanie słońca oraz wody a także łatwy do utrzymania w czystości. Co więcej, leżaki z technorattanu mogą przybierać różne kształt. Jeżeli zależy nam, na prawdziwym technorattanie, minusem będzie tu dość wysoka cena.

Podsumowując, obecnie wybór leżaków jest bardzo szeroki i różnorodny. Dzięki temu, że są wykonywane w różnych wariantach oraz z wielu materiałów każdy z nas może wybrać idealne rozwiązanie, które zapewni mu pełnię komfortu podczas chwil wypoczynku.

Więcej w dziale Lifestyle

2. LUBDENT.COM.PL - LUBDENT

Nowoczesny gabinet dentystyczny nie obejdzie się bez profesjonalnego sprzętu

Redakcja ChilliTorun.pl14 lipca 2021
wideokonferencjejakwypascdobrze

Wideokonferencje – jak wypaść dobrze

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2021
nacovidzaszczepiszsiewaptece

Na COVID zaszczepisz się w aptece

Redakcja ChilliTorun.pl26 czerwca 2021
living-room-581073_1920

Stylowe meble amerykańskie nie tylko do salonu!

Redakcja ChilliTorun.pl15 czerwca 2021
pexels-anastasia-shuraeva-5495066

Koszty użytkowania odżelaziacza wody – czy to jest drogie?

Redakcja ChilliTorun.pl31 maja 2021
05 - berendsen - urządzenia toaletowe ZEWN

Toalety w obiektach publicznych. Jak zapewnić swoim gościom higieniczne warunki?

Redakcja ChilliTorun.pl19 maja 2021
10. murrano - Prezent na Dzień Matki

Oryginalne inspiracje prezentowe: kupujemy prezent na Dzień Matki

Redakcja ChilliTorun.pl19 maja 2021
08 - westwatches - zegarki Bulova

Jak dobrać zegarek klasyczny do garnituru? Poznaj powszechnie obowiązujące zasady

Redakcja ChilliTorun.pl19 maja 2021
courier-1214227_1280

Robot przyniesie paczkę w zastępstwie kuriera

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021