fbpx
News

Petycja Zielonych. Chcą wyłączyć Toruń z obwodów łowieckich

(fot. Pixabay)
Petycja Zielonych. Chcą wyłączyć Toruń z obwodów łowieckich
Mateusz Bąk
REAKCJE

Partia Zieloni Toruń, Czas Mieszkańców, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny i wiele innych organizacji wystosowało petycję w sprawie wyłączenia terenów Gminy Miasta Toruń z obwodów łowieckich!

W weekend pon pomnikiem Mikołaja Kopernika społecznicy zorganizowali protest. Teraz nagłaśniają petycję. Jak uważają, łowiectwo stanowi również zagrożenie dla ludzi czyt. spacerowiczów.

– Niestety wielokrotnie chodząc po lesie, słyszymy wystrzały z broni palnej – przekonuje Sylwester Jankowski z Partii Zielonych Toruń. – Niejednokrotnie napotykamy ślady krwi postrzelonych zwierząt. Polowania urządzane w miejscach intensywnie odwiedzanych przez mieszkańców bezpośrednio zagrażają życiu i zdrowiu naszemu oraz naszych zwierząt.

Za tereny leśne najczęściej odwiedzany przez torunian uznają Port Drzewny, Barbarkę, lasy w okolicach lotniska oraz w pobliżu ulicy Olimpijskiej.

W związku z przypadkami postrzeleń przypadkowych osób podczas polowań uważamy, że wyłączenia terenów miasta Torunia z obwodów łowieckich według art. 26 pkt 2 i 4 Ustawy Prawo Łowieckie zwiększą bezpieczeństwo wszystkich użytkowników lasów naszej gminy – czytamy w petycji.

Jednym z przykładów na wyłączenie gminy z terenów łowieckich jest Sopot. Czy Toruń powinien postąpić podobnie? Czekamy na Wasze komentarze!

Adresatami petycji są Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski, Przewodniczący Rady Miasta Torunia Marcin Czyżniewski, Radne i Radni Miasta Torunia. Podpisy do petycji zbierane są TUTAJ.

News
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale News

_DSC5373

Toruń pominięty w budżecie państwa? “Posłowie PiS lekceważą nasze lokalne inwestycje”

Mateusz Bąk18 lutego 2020
139-270869

Pierwszy zarzut po pobiciu obcokrajowców!

Mateusz Bąk17 lutego 2020
Police Law Cop Emergency Symbol Safety Street

Alarm bombowy w galerii handlowej!

Mateusz Bąk14 lutego 2020
policja

Nowe ustalenia w sprawie pobicia obcokrajowców! [FOTO]

Mateusz Bąk14 lutego 2020
judge-1587300_1920

Śmiertelne potrącenie na Bema. Kierowca usłyszał wyrok

Mateusz Bąk14 lutego 2020
800px-DK43_obwodnica_krzepic_(1)

Program budowy stu obwodnic obejmie nasz region!

Mateusz Bąk12 lutego 2020
most_tymczasowyd

Rusza budowa dróg do przeprawy tymczasowej

Mateusz Bąk11 lutego 2020
2020_02_05_remont_plac_rapackiego_011_0

Kolejne zmiany na placu Niepodległości!

Mateusz Bąk11 lutego 2020
pilne

Na starówce pobito obcokrajowców! Zaleski: To akt bandytyzmu…

Mateusz Bąk10 lutego 2020