fbpx
Motoryzacja

Dwa tysiące Citroenów 2CV zjedzie do Torunia

To tylko jeden z nielicznych Citroenów, które będzie można podziwiać od 28 lipca w Toruniu (fot. Wikipedia)
Dwa tysiące Citroenów 2CV zjedzie do Torunia
Maciej Gorczyński
REAKCJE

W przyszłym tygodniu Citroeny opanują Toruń. W dniach 28 lipca – 2 sierpnia odbędzie się 21. Międzynarodowy Zlot Miłośników Citroena 2CV, podczas którego będzie można podziwiać prawie 2000 samochodów

Jest to jedna z największych imprez zlotowych na świecie. Do tej pory swój udział potwierdziło ponad 2800 kierowców z całego świata. Najwięcej uczestników przybędzie do Torunia z Francji, ale są i tacy, którzy przyjadą do naszego miasta z odległej Brazylii, Chile, czy Nowej Zelandii. Zlot jest współorganizowany przez miasto Toruń i Automobilklub Toruński.

Cztery lata ubiegaliśmy się o tytuł organizatora kolejnego, międzynarodowego zlotu miłośników citroena 2 CV i w końcu odnieśliśmy sukces w postaci przyznania Toruniowi prawa do organizacji tego prestiżowego wydarzenia. Będzie ono okazją do bardzo dobrej promocji naszego miasta wśród ponad 3000 uczestników z całego świata mówi prezydent Torunia Michał Zaleski. – Program zlotu jest bardzo bogaty, przewiduje wiele atrakcji, przede wszystkim dla uczestników zlotu, ale także dla mieszkańców i gości Torunia, którzy będą mogli zobaczyć bardzo ciekawe egzemplarze tych pojazdów. Warto podkreślić, że nie byłoby tej imprezy, gdyby nie aktywne działania naszego toruńskiego Automobilklubu – dodał prezydent.

Oficjalne otwarcie imprezy zaplanowane jest na wtorek, 28 lipca o godzinie 21:00 na Motoarenie. Będzie ono otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Atrakcją wieczoru, poza podziwianiem pięknych samochodów, będzie spektakl Teatru Ósmego Dnia. Na 6 dni zlotu zaplanowano bogaty program artystyczny i rozrywkowy, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Przy ulicy Bielańskiej 66 będzie mieścił się Motopark, który będzie otwarty codziennie w godzinach 10:00-19:00. W skład atrakcji Motoparku wchodzą m.in. mini bazar motoryzacyjny, wyścigi równoległe na 1/8 mili, liczne zawody sportowe, czy muzeum Citroena. W środę będzie można również wziąć udział w degustacji kuchni polskiej, francuskiej, indyjskiej oraz włoskiej. Ważnym punktem zlotu będzie parada wszystkich Citroenów z toruńskiego lotniska na Bulwar Filadelfijski. Odbędzie się ona 31 lipca o godzinie 18:00. Po paradzie na specjalnej scenie odbędą się koncerty zespołów muzycznych – Nocna Zmiana Bluesa i Dixie Brotherhood. Wstęp będzie bezpłatny.

Toruń jest wyjątkowym miastem, w którym zlot odbędzie się w środku miasta. W paradzie udział weźmie ok. 900 aut spośród wszystkich uczestniczących w zlocie. Pośród nich na pewno będą i te najstarsze modele. Na tę chwilę najstarszy zgłoszony do toruńskiego zlotu pojazd jest z 1942 roku – mówi Czesław Nosewicz z Automobilklubu Toruńskiego, współorganizatora imprezy. – W kalendarzu tegorocznych imprez poświęconych citroenowi toruński zlot został uznany za wydarzenie roku 2015. Warto dodać, że ponad jedna trzecia zagranicznych uczestników zlotu spędzi w Polsce swój urlop.

Motoryzacja
Maciej Gorczyński
@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale Motoryzacja

fordmustangmache

Samochody elektryczne Ford

Redakcja ChilliTorun.pl29 października 2021
wypadeksamochodowy

Kto i kiedy będzie potrzebował ubezpieczenia NNW?

Redakcja ChilliTorun.pl4 grudnia 2020
policja

Prawie 4 promile u motorowerzysty pod Toruniem!

Hubert Grabowski23 września 2020
car-1213139_1920

Rajd Samochodów Zabytkowych przejedzie przez Toruń

Mateusz Bąk9 lipca 2020
Low angle of extravagance store with cars in a row for sale

Misja: nowy samochód. O czym trzeba pamiętać?

Redakcja ChilliTorun.pl23 października 2019
Dhl.a300b4.oo-dlz.arp

Transport Polska-Chiny – jak znaleźć produkt do importu?

Redakcja ChilliTorun.pl4 września 2018
cadet-2887604_960_720

Toruński motopark opanują ople!

Mateusz Bąk13 sierpnia 2018

Unijni urzędnicy chcą zwiększyć nasze bezpieczeństwo przez… zablokowanie prędkościomierzy

Redakcja ChilliTorun.pl20 lipca 2018
Jazda defensywna, czyli jak prowadzić samochód bezpiecznie i odpowiedzialnie

Jazda defensywna, czyli jak prowadzić samochód bezpiecznie i odpowiedzialnie

Redakcja ChilliTorun.pl29 grudnia 2017