fbpx
News

Aresztowany mężczyzna podejrzany o rozbój w placówce bankowej

Mężczyzna podejrzany o rozbój w placówce bankowej został aresztowany (fot. archiwum)
Aresztowany mężczyzna podejrzany o rozbój w placówce bankowej
Konrad Marzec
REAKCJE

W miniony piątek kryminalni z KMP w Toruniu doprowadzili do toruńskiego sądu 36 latka, podejrzanego o dokonanie rozboju w jednej z palcówek bankowych na terenie Torunia. Na wniosek Prokuratora Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Tym samym mężczyzna kolejne trzy miesiące licząc od chwili zatrzymania go przez policjantów spędzi w celi, oczekując na dalsze ustalenia śledczych w tej sprawie

9 marca 2018 roku toruński sąd na wniosek Prokuratora Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód zdecydował o tymczasowym aresztowaniu  36- latka, podejrzanego o dokonanie rozboju na kasjerce jednego z banków przy ul. Łyskowskiego. Tym samym mężczyzna kolejne trzy miesiące licząc od chwili zatrzymania go przez policjantów spędzi w celi, oczekując na dalsze ustalenia śledczych w tej sprawie.  W środę minionego tygodnia tj.7 marca 2018 roku, około godziny 17:00 dyżurny toruńskiej komendy otrzymał informację o rozboju dokonanym w jednej z placówek bankowych przy ul. Łyskowskiego.

Zamaskowany mężczyzna posługując się przedmiotem przypominającym broń zażądał od kasjerki wydania pieniędzy. Ta w obawie o swoje życie uczyniła to. Następnie mężczyzna oddalił się. Dyżurni po uzyskaniu takiej informacji natychmiast podali komunikaty do wszystkich patroli. Następnie kolejno podawali wszystkie informacje, które do nich spływały o drodze ucieczki sprawcy. Policjanci sprawdzali ulicę po ulicy w poszukiwaniu osoby o podanym rysopisie.

Po kilkunastu minutach od zgłoszenia  funkcjonariusze z Oddziału Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji Toruń- Rubinkowo  przejeżdżający obok pobliskiego terenu leśnego  dostrzegli mężczyznę  rysopisem przypominającego opisanego przez zgłaszającą sprawcę napadu. W ręku trzymał torbę. To jednak nie zmyliło funkcjonariuszy.  Postanowili mężczyznę wylegitymować. Ten na ich widok zaczął uciekać. Po chwili był już w rękach stróżów prawa. Policjanci  sprawdzili bagaż, który miał przy sobie. Okazało się, że w torbie są pieniądze w banknotach o różnych nominałach. Ten człowiek został zatrzymany. To 36 – letni mieszkaniec Kowalewa Pomorskiego. Śledczy sprawdzili pieniądze, które zostały zabezpieczone w posiadanej przez zatrzymanego torbie. Kwota był tożsama ze skradzioną w placówce bankowej.

Mężczyźnie może mu grozić do 15 lat więzienia. Okazuję się bowiem, że przestępcze działanie to dla mężczyzny nie pierwszyzna. W przeszłości był już karany a nawet odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu oraz mieniu. Na swoim koncie ma pobicia, uszkodzenia ciała oraz kradzieże. Ostatniego czynu dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa, ale spełnił też warunki do tzw. wielokrotnej recydywy. Policjanci zapowiadają jednak, że sprawa może być rozwojowa i nie wykluczają jej dalszego ciągu.

Źródło: materiały prasowe KMP w Toruniu

News
Konrad Marzec

Torunianin z urodzenia i przywiązania. Nie wyobraża sobie życia bez angielskiej i polskiej ligi piłkarskiej. Ponadto uwielbia żużel, szachy, whisky oraz skandynawską literaturę kryminalną. Ogląda za dużo filmów i obgryza paznokcie na gali Oscarów

Więcej w dziale News

37_big

Zmiany na placu Pokoju Toruńskiego! [GRAFIKA]

Mateusz Bąk12 grudnia 2018
lifeboat-3377292_960_720

PILNE! Wypadek łodzi wędkarskiej! Trwa akcja ratunkowa

Mateusz Bąk10 grudnia 2018
271-29434-1000x600

Zakończono poszukiwana 32-latka! Tragiczny finał…

Mateusz Bąk8 grudnia 2018
pko 3

Most gen. Elżbiety Zawackiej ma już pięć lat! [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Mateusz Bąk7 grudnia 2018
139-235259

Zaginął 17-latek z Podgórza! [AKTUALIZACJA]

Mateusz Bąk7 grudnia 2018
DSC_3376

Radni zdecydowali o pensji Zaleskiego

Mateusz Bąk7 grudnia 2018
wykolejony tramwaj toruń

Tramwaj wykoleił się u zbiegu Wschodniej i Curie-Skłodowskiej. Ruch komunikacyjny wstrzymany! [WIDEO]

Redakcja ChilliTorun.pl5 grudnia 2018
fireworks-74689_960_720

Prezydent deklaruje: Toruń zrezygnuje z fajerwerków!

Mateusz Bąk3 grudnia 2018
3-299427

Nielegalna agencja towarzyska w Toruniu. Interweniowało CBŚP! [FOTO]

Mateusz Bąk3 grudnia 2018