fbpx
News

Darcy Ward krytykuje swoich darczyńców?

Darcy Ward zawsze by postacią kontrowersyjną. Jak widać, nawet po zakończeniu kariery kontrowersje mocno się go trzymają (fot. Julia Podlewska)
Darcy Ward krytykuje swoich darczyńców?
Jakub Strzelka
REAKCJE

„Wstyd”, „Żenada”, „Dno” – to tylko niektóre głosy, które pojawiły się w środowisku żużlowym po tym jak Darcy Ward opublikował na Twitterze post, w którym rzekomo miał skrytykować KS Get Well Toruń. Sam Ward twierdzi, że nie miał zamiaru nikogo tym postem zaatakować, ale sprawa poszła w świat i już podniosła się wokół niej niemała wrzawa

Pod koniec marca włodarze KS Get Well Toruń zorganizowali mecz charytatywny, z którego całkowity dochód miał zostać przeznaczony na leczenie i rehabilitację ciężko kontuzjowanego Darcy’ego Warda. Od czasu rozegrania spotkania Get Well Toruń – Darcy’s Friends minęło już sporo czasu, a na konto Australijczyka w dalszym ciągu nie wpłynęły pieniądze. Tak przynajmniej można wywnioskować z tweeta, którego trzy dni temu zamieścił Ward.

Po opublikowaniu posta, w środowisku żużlowym podniosła się wielka wrzawa. Wielu działaczy i dziennikarzy mocno skrytykowało postawę Warda. Pojawiły się głosy, że „Kangur” nie okazuje wdzięczności klubowi, który jako pierwszy zareagował na jego krzywdę i okazał mu największą pomoc. Co więcej, KS Get Well Toruń w dalszym ciągu wspiera Warda.

Nie mamy jeszcze gotowego rozliczenia i to tak naprawdę wszystko w temacie – komentuje sprawę Przemysław Termiński, właściciel KS Get Well Toruń. – Niektóre media zrobiły z tego tweeta jakąś sensację, a kibice jeszcze bardziej to rozdmuchali i wyszła z tego afera, której nie ma. Nie mamy z Darcym kontaktu, więc też nie może być mowy o jakiejś naszym nieporozumieniu. My zrobiliśmy mecz, zebraliśmy pieniądze i czekamy do końca tygodnia na rozliczenie się ze wszystkimi kontrahentami. 

Doniesienia  mediów bardzo zdziwiły samego zainteresowanego. Darcy Ward opublikował drugiego tweeta, w którym wyraża zdziwienie zachowaniem polskich dziennikarzy i zaprzecza, jakoby kiedykolwiek atakował klub, który kocha.

Wszystko wskazuje na to, że sprawa będzie ciągnąć się jeszcze przez jakiś czas. Więcej informacji jej dotyczących podamy w czwartek, kiedy to odbędzie się konferencja prasowa, podczas której klub ma ogłosić swoje stanowisko w tej “aferze”.

News
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale News

hush-naidoo-jade-photography-yo01z-9hqaw-unsplash1 (1)

Koszty pakietów medycznych

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
Job seeker with newspaper and laptop looking for vacancies

Perspektywy zawodowe w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
marihuana

Toruńska Policja złapała nieletniego z torbą pełną marihuany!

Hubert Grabowski9 października 2020
IMG-20200902-WA0009

Wypadek na autostradzie A1. Lamborghini stanęło w płomieniach

Redakcja ChilliTorun.pl2 września 2020
2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

MZK gotowe na nowy rok szkolny. Jak odnowić bilet bez kolejki?

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
IMG-20200831-WA0011

„Bezpieczny powrót z Wakacji” – prędkość najczęstszą przyczyną zatrzymań

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
technology-2500010_1920

Kradzież alkoholu ze sklepu na Bydgoskim. Mamy wideo z wizerunkiem sprawców!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
unnamed

Szykują się zmiany w kursowaniu kolejnych linii autobusowych!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
2020_06_09_powrot_tramwaju_na_jpii_007

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie alei św. Jana Pawła II

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020