fbpx
News

Jemeńczyk z synem zaatakowani przez grupkę chuliganów

(fot. thebluediamondgallery/Nick Youngson)
Jemeńczyk z synem zaatakowani przez grupkę chuliganów
Krystian Mekka
REAKCJE

Lekarz z Jemenu i jego syn zostali obrzuceni kamieniami przez grupę chuliganów. Na ławie usiadł jeden z oskarżonych, lecz nie przyznaje się do winy. Proces cały czas trwa

Jemeńczyk wraz ze swoją żoną dwa lata temu przeprowadzili się do Torunia, na ul. Olsztyńską. Mężczyzna pracujący jako okulista oraz jego syn zostali zaatakowani przez grupkę, prawdopodobnie pięciu zakapturzonych mężczyzn, którzy rzucali w nich dużymi kamieniami. Nie był to pierwszy przypadek ataku na imigranta.

Jak podaje Toruń Wyborcza, wcześniej Jemeńczyk usłyszał przechodząc obok grupki młodych mężczyzn zdania “On jest Arabem” oraz inne, których nie był w stanie zrozumieć z powodu słabej znajomości naszego języka. Innym incydentem było rzucenie w stronę lekarza skórki od banana. Mężczyzna odpowiadał chuliganom “pukaniem się w czoło”, zaś oni grozili gestem podcinania gardła.

Pewnego dnia 20-letni syn mężczyzny mieszkający na co dzień w Anglii odwiedził polsko-jemeńską rodzinę. 20 grudnia ubiegłego roku wybrał się do sklepu. Wrócił do domu ze śladami pobicia tłumacząc, iż został bez powodu zaatakowany przez dwóch młodych mężczyzn. Jemeńczyk po tym zdarzeniu chciał wraz z synem znaleźć chuliganów i wyjaśnić sprawę z ich rodzicami.

Niestety wtedy doszło do jeszcze poważniejszego ataku, o którym wspomnieliśmy na początku. W ruch miały pójść duże kamienie, cegły oraz elementy płyt chodnikowych. Jeden z napastników rzucił kamieniem, który leciał wprost w głowę okulisty, jednak ten zdążył zasłonić ją dłońmi czym przypłacił złamanym palcem. Chuligani uciekli, zaś policja po otrzymaniu wezwania nikogo już na miejscu nie zastała.

Śledztwo zostało zakończone aktem oskarżenia wobec jednego z podejrzanych sprawców zdarzenia. Niejaki 21-letni Artur S. nie przyznaje się do ataku. Został zatrzymany dzień po incydencie. Twierdzi on, że tamtego wieczoru był z bratem na zakupach i gdy wrócili do mieszkania pod blokiem już stał tylko radiowóz.

Jemeńczyk stwierdził w sądzie, że zatrzymany to na 70% jeden z tych, którzy zaatakowali go tamtego wieczoru. Nie wykluczył również tego, że ta sama osoba rzuciła w jego stronę skórkę banana. Zdarzenie na tle rasistowskim miało miejsce jednak gdy było już ciemno, wobec czego twarze chuliganów były widoczne krótko w świetle latarni. Okulista nie wziął także z mieszkania okularów.

Źródło: toruń.wyborcza.pl

News
Krystian Mekka

Dumny bydgoszczanin mieszkający i kochający się w Toruniu. Fanatyk piłki nożnej i ręcznej w każdym wydaniu. Komentator sportowy i spiker z muzycznej rodziny. Gaduła nadużywająca kolokwializmów i metafor

Więcej w dziale News

hush-naidoo-jade-photography-yo01z-9hqaw-unsplash1 (1)

Koszty pakietów medycznych

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
Job seeker with newspaper and laptop looking for vacancies

Perspektywy zawodowe w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
marihuana

Toruńska Policja złapała nieletniego z torbą pełną marihuany!

Hubert Grabowski9 października 2020
IMG-20200902-WA0009

Wypadek na autostradzie A1. Lamborghini stanęło w płomieniach

Redakcja ChilliTorun.pl2 września 2020
2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

MZK gotowe na nowy rok szkolny. Jak odnowić bilet bez kolejki?

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
IMG-20200831-WA0011

„Bezpieczny powrót z Wakacji” – prędkość najczęstszą przyczyną zatrzymań

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
technology-2500010_1920

Kradzież alkoholu ze sklepu na Bydgoskim. Mamy wideo z wizerunkiem sprawców!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
unnamed

Szykują się zmiany w kursowaniu kolejnych linii autobusowych!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
2020_06_09_powrot_tramwaju_na_jpii_007

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie alei św. Jana Pawła II

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020