fbpx
News

[AKTUALIZACJA] Sprzeczne relacje w sprawie turnieju przy ul. Kosynierów Kościuszkowskich. Kibole nikogo nie pobili?

Do dramatu miało dojść na orliku przy ul. Kosynierów Kościuszkowskich (fot. wikipedia)
[AKTUALIZACJA] Sprzeczne relacje w sprawie turnieju przy ul. Kosynierów Kościuszkowskich. Kibole nikogo nie pobili?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

W niedzielę 8 lipca po południu na orliku przy ul. Kosynierów Kościuszkowskich odbywał się turniej piłkarski dla dzieciaków, w którym brała także udział także drużyna Elany Toruń. Według relacji jednego ze świadków, został on przerwany przez brutalny atak kiboli, wznoszących hasła Apatora

Cała sytuacja brzmi jak kadr z filmu pokroju “Football factory”. Turniej odbywał się 8 lipca, miało to być fajne spotkanie 11 drużyn. Tymczasem według relacji jednego ze świadków, który zgłosił się do naszej redakcji i  pragnie pozostać anonimowy – po godzinie 17:00 na teren orlika przy ul. Kosynierów Kościuszkowskich wpadła grupa zamaskowanych kiboli, wznoszących hasła Apatora Toruń i wulgarnie wyrażających się o “za**baniu Elany”.

– Było 11 drużyn, złożonych z dzieciaków – maksymalnie 7-8 klasa. Byli tam także rodzice z małymi dziećmi. Nagle zdarzyły się sceny jak z horroru. Pięć samochodów, wybiegli z nich kibole Apatora, wszyscy w maskach i nie patrzyli na nikogo. Zrobił się straszny chaos, wszyscy zaczęli uciekać jedną bramką. Jeden z chłopców dostał bardzo mocno pięścią, to było straszne. Po godzinie 18 przyjechała policja i patrolowała cały obiekt – mówi nam roztrzęsiony świadek zdarzenia.

Kontaktowaliśmy się w tej sprawie z KMP w Toruniu, aby uzyskać więcej informacji na temat działań, związanych z tą sprawą.

– Mogę potwierdzić, że na miejscu znalazł się patrol policji i obecnie prowadzimy czynności związane z zakłóceniem ładu i porządku publicznego. Jak do tej pory nie zgłosiła się jednak do nas żadna osoba pokrzywdzona – mówi nam Wioletta Dąbrowska z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

AKTUALIZACJA 16:52

Po przeczytaniu pierwszej wersji tekstu, zgłosił się do nas jeden z uczestników turnieju, którego relacja jest zgoła odmienna od tej, którą przedstawił pierwszy świadek.

– Rozpoczął się turniej, a zawodnicy z drużny Elany z rocznika 2003 czekali na swój mecz za linią autową. Wówczas podjechały 4 samochody za bramą orlika, z których wybiegli “kibole”Apatora. Zaczęli przeskakiwać przez bramę na orlik. W tym samym czasie jak chłopaki z 2003 usłyszeli ich krzyki i  zaczęli uciekać z orlika oraz zdejmować koszulki – relacjonuje uczestnik turnieju.

Według naszego informatora, skończyło się jedynie na wyzwiskach.

– Ja akurat grałem mecz, który został przez to przerwany. “Kibole” wtargnęli na teren orlika i zaczęli rzucać groźbami niecenzuralnymi, “że mamy wypierd…. z orlika, bo nie będzie tutaj żadnych turniejów Elany”. Po tym wszyscy zeszliśmy z płyty boiska. Powiedzieli, że jak jeszcze raz będziemy grać to zrobią “drugi wjazd”. Ok. 20 minut później wznowiliśmy turniej. Po jakimś czasie przyjechała policja i jeździła koło orlika. To wszystko – informuje nas jeden z piłkarzy.
W turnieju oprócz dzieci, o których wspominał pierwszy świadek mieli grać również dorośli oraz młodzież licealna.

Więcej w dziale News

37_big

Zmiany na placu Pokoju Toruńskiego! [GRAFIKA]

Mateusz Bąk12 grudnia 2018
lifeboat-3377292_960_720

PILNE! Wypadek łodzi wędkarskiej! Trwa akcja ratunkowa

Mateusz Bąk10 grudnia 2018
271-29434-1000x600

Zakończono poszukiwana 32-latka! Tragiczny finał…

Mateusz Bąk8 grudnia 2018
pko 3

Most gen. Elżbiety Zawackiej ma już pięć lat! [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Mateusz Bąk7 grudnia 2018
139-235259

Zaginął 17-latek z Podgórza! [AKTUALIZACJA]

Mateusz Bąk7 grudnia 2018
DSC_3376

Radni zdecydowali o pensji Zaleskiego

Mateusz Bąk7 grudnia 2018
wykolejony tramwaj toruń

Tramwaj wykoleił się u zbiegu Wschodniej i Curie-Skłodowskiej. Ruch komunikacyjny wstrzymany! [WIDEO]

Redakcja ChilliTorun.pl5 grudnia 2018
fireworks-74689_960_720

Prezydent deklaruje: Toruń zrezygnuje z fajerwerków!

Mateusz Bąk3 grudnia 2018
3-299427

Nielegalna agencja towarzyska w Toruniu. Interweniowało CBŚP! [FOTO]

Mateusz Bąk3 grudnia 2018