fbpx
Komunikacja

Dzień Wszystkich Świętych – zapoznaj się ze zmianami w ruchu!

W okolicach toruńskich cmentarzy nastąpi znaczne przeorganizowanie ruchu drogowego (fot. Wikipedia)
Dzień Wszystkich Świętych – zapoznaj się ze zmianami w ruchu!
Jakub Strzelka
REAKCJE

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. W związku z tym szykują się spore utrudnienia w ruchu. Z tej okazji Miejski Zarząd Dróg, jak co roku, wprowadzi zmiany w komunikacji w obrębie cmentarzy. Zmiany zaczną obowiązywać od 31. 10. Od 2.11 ruch będzie się odbywał tak jak dotychczas

Największe utrudnienia może sprawiać dotarcie do największej toruńskiej nekropolii – Centralnego Cmentarza Komunalnego. W tym rejonie ruch będzie kierowany i będzie się odbywał trzema wjazdami na parking, nieopodal zachodniego ogrodzenia CCK. Natomiast od strony ulicy Mazowieckiej będzie można zaparkować swoje samochody przy firmie „Oferta”. Dopuszczone będzie również parkowanie pojazdów na poboczu, po północnej stronie jezdni ul. Celniczej. Z kolei pojazdów nie będzie można zaparkować przed głównym wejściem na cmentarz (od ulic: Grudziądzkiej i Celniczej). Wyjątek będą stanowić osoby niepełnosprawne, autobusy MZK oraz kierowcy taksówek.

Na Lewobrzeżu również zostanie przeorganizowany ruch.

 – W rejonach cmentarzy przy ul. Poznańskiej, po obu stronach drogi wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się – mówi Agnieszka Kobus – Pęńsko, rzecznik prasowy MZD. – Odcinek obowiązywania zakazu określony będzie znakami B-36 – zakaz zatrzymywania się. Parkowanie pojazdów dozwolone będzie na parkingu poligonu po południowej stronie.

Przy cmentarzu na Koniuchach, po północnej stronie ulicy, będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się, za wyjątkiem parkingu. Zaparkować samochód będzie można po południowej stronie Koniuchów oraz na terenach zielonych przy Wielkim Rowie i Kozackiej.

W rejonie cmentarza, przy skrzyżowaniu ulic Grudziądzka i Wielki Rów w dniu 01.11.2016r. udostępniony zostanie parking (bezpłatny, niestrzeżony) przed Centrum Handlowym „Kometa” przy ul. Grudziądzkiej 162 oraz parkowanie na terenie zielonym przy ul. Wielki Rów. W rejonie cmentarza przy ul. Żwirki i Wigury po obu stronach jezdni obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się. Parkowanie pojazdów na ulicach przyległych do ul. Żwirki i Wigury – kontynuuje Kubus – Pęńsko.

W okolicy cmentarza przy ulicy Wybickiego będzie dozwolone skośne parkowanie pojazdów przy obu jezdniach Trasy Średnicowej. Na jej odcinku od Szosy Chełmińskiej do Legionów będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h.

W centrum miasta, w okolicach cmentarza przy ulicy Gałczyńskiego, w dniu 1.11 zostanie udostępniony parking przy Cinema City (bezpłatny, niestrzeżony). Parking będzie czynny od godziny 6:00 do 18:00. Na ulicy Gałczyńskiego będzie można parkować samochody tylko i wyłącznie po stronie południowej. Z kolei na ulicy Antczaka po stronie północnej będzie można parkować pojazdy tylko po stornie południowej i po zachodniej stronie ulicy Pułaskiego.

Przy cmentarzu w Kaszczorku będzie można zatrzymywać się tylko na parkingu.

Na sam koniec ważna informacja dotycząca poruszania się na skrzyżowaniu Mazowiecka – Celnicza. W tym rejonie od godziny 15:00 31.10 do godz. 20:00 1.11 nie będzie obowiązywał znak B-20, czyli STOP.

Coroczne statystki publikowane po Dniu Wszystkich Świętych bardzo często obfitują w zatrważającą liczbę wypadków i nierzadko zgonów. W związku z tym apelujemy o ostrożność na drogach!

Komunikacja
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Komunikacja

2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

MZK gotowe na nowy rok szkolny. Jak odnowić bilet bez kolejki?

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
unnamed

Szykują się zmiany w kursowaniu kolejnych linii autobusowych!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
DSC1558-1000x600

Czy linie nr 18 i 22 zostaną wycofane? Prezydent wydał komunikat

Mateusz Bąk22 lipca 2020
2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

Miasto kupuje kolejne tramwaje

Mateusz Bąk22 lipca 2020
unnamed (1)

Radny i dwaj posłowie wystosowali apel do prezydenta! Chodzi o linie autobusowe

Mateusz Bąk21 lipca 2020
Toruń,_zabytkowy_tramwaj_na_Rynku_Staromiejskim

MZK oferuje na wynajem zabytkowy tramwaj. Cena?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
18

Zmiany w MZK. Zawieszono linie nr 18 i 22!

Mateusz Bąk16 lipca 2020
DCIM/100MEDIA/DJI_2422.JPG

Czy do Ciechocinka wróci kolej?

Mateusz Bąk7 lipca 2020
tramwaje_zmiany_m_litwin-1

Trwa przetarg na modernizację torowisk tramwajowych

Mateusz Bąk17 czerwca 2020