fbpx
Komunikacja

Nowe kasowniki w tramwajach! Jak skorzystać z biletu elektronicznego?

(fot. torun.pl)
Nowe kasowniki w tramwajach! Jak skorzystać z biletu elektronicznego?
Mateusz Bąk
REAKCJE

W tramwajach linii nr 1 i 1N możemy spotkać nowe kasowniki. To część pilotażowego programu systemu biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej

Nowe kasowniki mają wbudowany terminal płatniczy. Nie wydają jednak biletów, te bowiem przyjmują formę elektroniczną. Płatność zostaje zapisana w systemie za pomocą elektronicznego numeru – tokena, który posłuży kontrolerom do sprawdzenia biletów. Przy kontroli wystarczy przyłożyć kartę lub telefon do terminala, a system przekaże informacje o zakupionych biletach.

– Chcemy, aby coraz więcej torunian jeździło tramwajami i autobusami oraz aby płatności za te przejazdy odbywały się w sposób jak najbardziej wygodny i dostępny. Dzięki takiemu systemowi coraz więcej płatności będzie się odbywać w formie elektronicznej: za pomocą Toruńskiej Karty Miejskiej, bankomatowej karty płatniczej lub telefonu z odpowiednim modułem – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.

Od marca do września trwa pilotaż. Każdy może skorzystać z nowych kasowników. Ponadto miasto zachęca do testowania Toruńskiej Karty Miejskiej, która przecież może służyć do zakupu biletów MZK.

 Osoby te w cenie miesięcznego biletu na wszystkie linie tramwajowe otrzymają spersonalizowaną kartę miejską z uzupełnioną ePortmonetką. W momencie personalizacji pTKM i zarejestrowania ulgi na karcie zapisana zostanie domyślna taryfa kasowania (bilet normalny lub ulgowy). Obowiązkiem pasażera będzie po wejściu do pojazdu każdorazowo zarejestrowanie karty w terminalu biletu elektronicznego, tj. poprzez przyłożenie jej do czytnika w celu umożliwienia urządzeniu obciążenia ePortmonetki, zgodnie z domyślną taryfą kasowania – wyjaśnia dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej UMT Marcin Kowallek.

Pilotaż odbywa się na linii 1 i 1N.  Wszystkie takie tramwaje są odpowiednio oznakowane przy drzwiach, informując o dostępności do terminali. Szczegóły przeczytacie TUTAJ.

Komunikacja
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Komunikacja

2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

MZK gotowe na nowy rok szkolny. Jak odnowić bilet bez kolejki?

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
unnamed

Szykują się zmiany w kursowaniu kolejnych linii autobusowych!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
DSC1558-1000x600

Czy linie nr 18 i 22 zostaną wycofane? Prezydent wydał komunikat

Mateusz Bąk22 lipca 2020
2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

Miasto kupuje kolejne tramwaje

Mateusz Bąk22 lipca 2020
unnamed (1)

Radny i dwaj posłowie wystosowali apel do prezydenta! Chodzi o linie autobusowe

Mateusz Bąk21 lipca 2020
Toruń,_zabytkowy_tramwaj_na_Rynku_Staromiejskim

MZK oferuje na wynajem zabytkowy tramwaj. Cena?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
18

Zmiany w MZK. Zawieszono linie nr 18 i 22!

Mateusz Bąk16 lipca 2020
DCIM/100MEDIA/DJI_2422.JPG

Czy do Ciechocinka wróci kolej?

Mateusz Bąk7 lipca 2020
tramwaje_zmiany_m_litwin-1

Trwa przetarg na modernizację torowisk tramwajowych

Mateusz Bąk17 czerwca 2020