fbpx
Komunikacja

Torowiska tramwajowe czeka modernizacja

(fot. Adam Zakrzewski/torun.pl)
Torowiska tramwajowe czeka modernizacja
Mateusz Bąk
REAKCJE

Ogłoszono przetarg na modernizację trzech torowisk tramwajowych w Toruniu. Na wybranych odcinkach pojawią się nowe tory, trakcja, sygnalizacja i nie tylko

Budowa linii tramwajowej na Jar, zakup autobusów hybrydowych i elektrycznych oraz tramwajów niskopodłogowych to nie jedyne najbliższe inwestycje MZK. Ruszył bowiem przetarg na modernizację torowisk. Projekt obejmuje trzy zadania:

  1. Modernizacja torowiska wraz z siecią trakcyjną na ul. Bydgoskiej (o łącznej długości ok. 2,5 km toru pojedynczego). Zadanie dzieli się na dwa etapy: etap I – odcinek ul. Bydgoskiej od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza wraz z tym skrzyżowaniem do ul. Chopina, etap II –  odcinek ul. Bydgoskiej od ul. Reja do Sienkiewicza.
  2. Modernizacja torowiska tramwajowego wraz z siecią trakcyjną na trasie linii nr 1 i 5 od pl. Daszyńskiego do ul. Ślaskiego (o łącznej długości ok. 3 km toru pojedynczego).
  3. Modernizacja torowiska tramwajowego wraz z siecią trakcyjną na trasie linii nr 2 na odcinku od pl. Niepodległości do ul. Reja z budową odwodnienia torowiska (o łącznej długości ok. 2,7 km toru pojedynczego). Tu także wyodrębniono dwa etapy: I – odcinek ul. Kraszewskiego, zaś etap II to skrzyżowanie ul. Reja i Broniewskiego wraz z torami w ul. Broniewskiego od ul. Reja do ul. Sienkiewicza.

Oprócz odnowienia torowiska i sieci trakcyjnej projekt przewiduje też przebudowę oświetlenia ulicznego, wymianę fragmentów chodników, wymianę sygnalizacji świetlnych, czy przebudowę sieci uzbrojenia technicznego, systemu odprowadzenia wód deszczowych, systemu informacji pasażerskiej, a także zabezpieczenie i zagospodarowanie zieleni, w tym nasadzenia.

Oferty w przetargu można składać do 6 kwietnia 2020 roku. Podpisanie umowy planuje się w drugiej połowie tego roku. Roboty mają potrwać do połowy 2022 roku. Więcej informacji na platformie zamówieniowej: mzk-torun.ezamawiajacy.pl.

Komunikacja
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Komunikacja

2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

MZK gotowe na nowy rok szkolny. Jak odnowić bilet bez kolejki?

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
unnamed

Szykują się zmiany w kursowaniu kolejnych linii autobusowych!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
DSC1558-1000x600

Czy linie nr 18 i 22 zostaną wycofane? Prezydent wydał komunikat

Mateusz Bąk22 lipca 2020
2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

Miasto kupuje kolejne tramwaje

Mateusz Bąk22 lipca 2020
unnamed (1)

Radny i dwaj posłowie wystosowali apel do prezydenta! Chodzi o linie autobusowe

Mateusz Bąk21 lipca 2020
Toruń,_zabytkowy_tramwaj_na_Rynku_Staromiejskim

MZK oferuje na wynajem zabytkowy tramwaj. Cena?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
18

Zmiany w MZK. Zawieszono linie nr 18 i 22!

Mateusz Bąk16 lipca 2020
DCIM/100MEDIA/DJI_2422.JPG

Czy do Ciechocinka wróci kolej?

Mateusz Bąk7 lipca 2020
tramwaje_zmiany_m_litwin-1

Trwa przetarg na modernizację torowisk tramwajowych

Mateusz Bąk17 czerwca 2020