fbpx
Kultura zapowiedzi

Koncert charytatywny dla dr. hab. Piotra Skrzypczaka w Lizard Kingu

Koncert w ramach akcji pomocy dla chorego dr hab. Piotra Skrzypczaka (fot. wydarzenie na Facebooku)
Koncert charytatywny dla dr. hab. Piotra Skrzypczaka w Lizard Kingu
Konrad Marzec
REAKCJE

Długoletni nauczyciel języka polskiego z III LO, obecnie pracownik naukowy UMK w Toruniu dr hab. Piotr Skrzypczak jest poważnie chory. Jego przyjaciele organizują specjalny koncert, który ma pomóc w tej trudnej sytuacji

Wydarzenie zaplanowano na 25 kwietnia 2018 roku, a początek o 19:00. Wystąpią trzy kapele:

– Baader Meinhof – punk rockowa grupa z Torunia, założona w latach 80-tych. Zespół od samego początku był inspiratorem wielu akcji oraz koncertów protestacyjnych w intencji zniesienia cenzury oraz stworzenia niezależnym twórca warunków do swobodnego rozwoju.

– Heavy Metal May – ekipa z Torunia grająca covery, zasłużone w historii muzyki metalowej. Organizuje cykliczne imprezy pod szyldem “METAL COVERS NIGHT” oraz  “TRIBUTE TO BLACK SABBATH”.

– Zagadka – zespół powstał w 2009 roku w Toruniu i właśnie w tym roku zagrał swój pierwszy koncert w Lizard Kingu. Ma swoich lokalnych fanów, którzy uwielbiają ich melodyjnego rocka.

Szykuje się świetna zabawa,  ale podstawowym celem jest pomoc dla chorego dr hab. Piotra Skrzypczaka.

“Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Absolwenci, Przyjaciele i Sympatycy Trójki –
Społeczności Liceum Lindego w Toruniu

W tym roku jesienią nasze liceum będzie uroczyście obchodzić jubileusz 70-lecia swojego istnienia na mapie Torunia. I właśnie w tym świątecznym roku stanęło przed nami duże wyzwanie. Jeden z długoletnich nauczycieli języka polskiego w Trójce, obecnie pracownik naukowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, dr hab. Piotr Skrzypczak poważnie zachorował i wymaga naszej pomocy.

Przyjaciele Piotra z III LO organizują koncert charytatywny, z którego dochody w całości zostaną przeznaczone na jego dalsze leczenie i rehabilitację – szczegóły znajdziecie na załączonym plakacie. Można również okazać swoje wsparcie, wpłacając pieniądze bezpośrednio na konto Piotra w toruńskiej Fundacji „Światło”.

Od 70 lat ludzie związani z Trójką mogą na siebie liczyć. Społeczność naszej szkoły zawsze jest gotowa nieść pomoc także innym potrzebującym – dowodzicie tego co roku, organizując i uczestnicząc w wielu akcjach charytatywnych. Nie zawiedźmy i tym razem! Dajmy szansę Piotrowi na powrót do zdrowia i miejmy nadzieję, że spotkamy się z nim na uroczystościach jubileuszowych w październiku tego roku.

Udostępniajcie to wydarzenie, zapraszajcie znajomych, pytajcie swoich nauczycieli i znajomych o to, kim jest Piotr Skrzypczak. A wtedy na pewno usłyszycie, że zasługuje na jak największe zaangażowanie i pomoc z naszej strony. Liczymy na Was!”

Plakat koncertu charytatywnego dla dr hab. Piotra Skrzypczaka (fot. wydarzenie na Facebooku)

Plakat koncertu charytatywnego dla dr hab. Piotra Skrzypczaka (fot. wydarzenie na Facebooku)

Powyższy tekst jest opisem z wydarzenia na Facebooku. Na plakacie zamieszczonym także przez nas można znaleźć konto Piotra w toruńskiej Fundacji „Światło”, na które można wpłacać bezcenne dla niego pieniądze. Zachęcamy do włączenia się do akcji i przyjście na wydarzenie.

Kultura zapowiedzi
Konrad Marzec

Torunianin z urodzenia i przywiązania. Nie wyobraża sobie życia bez angielskiej i polskiej ligi piłkarskiej. Ponadto uwielbia żużel, szachy, whisky oraz skandynawską literaturę kryminalną. Ogląda za dużo filmów i obgryza paznokcie na gali Oscarów

Więcej w dziale Kultura zapowiedzi

DSC0861-1000x600

Ruszyła sprzedaż biletów na Auto Skyway Festival

Mateusz Bąk31 lipca 2020
mrfilak

Przed nami finał Festiwalu pod Gwiazdami

Mateusz Bąk23 lipca 2020
cinema-4213751_1920

Kina wznawiają działalność!

Mateusz Bąk22 lipca 2020
popcorn-1085072_1920

Kino pod chmurką przy galerii handlowej

Mateusz Bąk9 lipca 2020
fireshow-4748443_960_720

Wystartował Festiwal Teatrów Ulicznych

Mateusz Bąk7 lipca 2020
2019_08_20_skyway_festiwal_009

Skyway Festival z nową lokalizacją i formułą!

Mateusz Bąk17 czerwca 2020
cinema-4213751_1920

W Domu Mikołaja Kopernika rusza kino 4D

Mateusz Bąk12 czerwca 2020
torun-4863425_1920

Przed nami Toruńska Noc Muzeów! [PROGRAM]

Mateusz Bąk9 czerwca 2020
torun_dron_jordanki_slawek-kowalski

Letnie Kino przy CKK Jordanki

Mateusz Bąk5 czerwca 2020