fbpx
News

Koronawirus w Polsce. Premier zaostrzył ograniczenia

Koronawirus w Polsce. Premier zaostrzył ograniczenia
Mateusz Bąk
REAKCJE

Tuż po posiedzeniu sztabu antykryzysowego premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia! Dotyczą one poruszania się i zgromadzeń

Wdrażamy ograniczenia w przemieszczaniu się, przed nami bardzo trudna faza, ponieważ te ograniczenia będą dotyczyć każdego z nas, również w życiu codziennym. Ta decyzja jest konieczna, aby maksymalnie ograniczyć naszą aktywność. Ta sytuacja wymaga od nas wielkiej dyscypliny – ogłosił premier Mateusz Morawiecki.

Dziś od północy do 11 kwietnia nie będzie można opuszczać swojego miejsca zamieszkania bez koniecznej potrzeby jak wyjście do pracy, sklepu, apteki lekarza czy z psem. Do wyjątków zalicza się też wolontariat w walce z koronawirusem. Nie jest  również zabroniony spacer.

– Takie sytuacje niezbędne, jak wyprowadzenie psa, czy po prostu przejście się oczywiście, są dla naszego zdrowia psychicznego również potrzebne – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. – To nie oznacza, że mamy się gromadzić na placach, to nie oznacza, że mamy iść na plac zabaw z dziećmi, to nie oznacza, że mamy pójść na bulwary i wspólnie grillować ze znajomymi. Bądźmy rozsądni – mówił minister zdrowia na konferencji prasowej.

Wprowadzony zakaz zgromadzenia obowiązuje powyżej dwóch osób! Co zatem z uroczystościami kościelnymi? Zarówno msze święte, jak i śluby, chrzty czy pogrzeby będą mogły się odbywać jedynie z udziałem pięciu osób, nie wliczając osób odprawiających liturgię.

Premier poinformował także o ograniczeniu komunikacji miejskiej. W jednej chwili będzie z niej mogła korzystać liczba osób odpowiadająca połowie miejsc w danym pojeździe. Chodzi o to, aby tylko co drugie miejsce było zajęte. Ma to uniemożliwić tworzenie się tłoku.

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia liczba potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem wynosi 774 w całej Polsce, z czego 21 w województwie kujawsko-pomorskim. Dziewięciu zakażonych zmarło.

News
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale News

zaleski

Prokuratura zleciła kontrolę w szpitalu miejskim. Znamy stanowisko prezydenta!

Mateusz Bąk6 kwietnia 2020
traffic-sign-808736_960_720

Tymczasowe rondo na Wschodniej! [FOTO]

Mateusz Bąk2 kwietnia 2020
1440px-Szpital_w_Toruniu

PILNE! Fala zarażeń koronawirusem w toruńskim szpitalu miejskim!

Mateusz Bąk2 kwietnia 2020
shoppi

Nowe ograniczenia w handlu! Sklepy będą czynne, ale…

Mateusz Bąk31 marca 2020
connection-4884862_1920

[AKTUALIZACJA] Duży wzrost zarażeń w województwie! Kolejne przypadki w Toruniu

Mateusz Bąk30 marca 2020
139-270869

Rodzinna impreza w trakcie kwarantanny. Interweniowała policja!

Mateusz Bąk30 marca 2020
tramwaje_zmiany_m_litwin-1

Zmiany w kursowaniu MZK. Zlikwidowano jedną linię tramwajową!

Mateusz Bąk27 marca 2020
microbiologist-1332376_1920

Kronawirus: Dwa kolejne przypadki w Bydgoszczy!

Mateusz Bąk27 marca 2020
2020_03_17_ul_plaska_przebudowa_001

Nowe rondo na drogowej mapie Torunia!

Mateusz Bąk27 marca 2020