fbpx
News

Koronawirus w Polsce. Premier zaostrzył ograniczenia

Koronawirus w Polsce. Premier zaostrzył ograniczenia
Mateusz Bąk
REAKCJE

Tuż po posiedzeniu sztabu antykryzysowego premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia! Dotyczą one poruszania się i zgromadzeń

Wdrażamy ograniczenia w przemieszczaniu się, przed nami bardzo trudna faza, ponieważ te ograniczenia będą dotyczyć każdego z nas, również w życiu codziennym. Ta decyzja jest konieczna, aby maksymalnie ograniczyć naszą aktywność. Ta sytuacja wymaga od nas wielkiej dyscypliny – ogłosił premier Mateusz Morawiecki.

Dziś od północy do 11 kwietnia nie będzie można opuszczać swojego miejsca zamieszkania bez koniecznej potrzeby jak wyjście do pracy, sklepu, apteki lekarza czy z psem. Do wyjątków zalicza się też wolontariat w walce z koronawirusem. Nie jest  również zabroniony spacer.

– Takie sytuacje niezbędne, jak wyprowadzenie psa, czy po prostu przejście się oczywiście, są dla naszego zdrowia psychicznego również potrzebne – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. – To nie oznacza, że mamy się gromadzić na placach, to nie oznacza, że mamy iść na plac zabaw z dziećmi, to nie oznacza, że mamy pójść na bulwary i wspólnie grillować ze znajomymi. Bądźmy rozsądni – mówił minister zdrowia na konferencji prasowej.

Wprowadzony zakaz zgromadzenia obowiązuje powyżej dwóch osób! Co zatem z uroczystościami kościelnymi? Zarówno msze święte, jak i śluby, chrzty czy pogrzeby będą mogły się odbywać jedynie z udziałem pięciu osób, nie wliczając osób odprawiających liturgię.

Premier poinformował także o ograniczeniu komunikacji miejskiej. W jednej chwili będzie z niej mogła korzystać liczba osób odpowiadająca połowie miejsc w danym pojeździe. Chodzi o to, aby tylko co drugie miejsce było zajęte. Ma to uniemożliwić tworzenie się tłoku.

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia liczba potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem wynosi 774 w całej Polsce, z czego 21 w województwie kujawsko-pomorskim. Dziewięciu zakażonych zmarło.

News
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale News

city-1487891_1920

Strefa Płatnego Parkowania poszerzona

Mateusz Bąk23 lipca 2020
road-sign-4474011_960_720

Odcinek Chrobrego będzie zamknięty dla ruchu. Sprawdź objazd!

Mateusz Bąk23 lipca 2020
DSC1558-1000x600

Czy linie nr 18 i 22 zostaną wycofane? Prezydent wydał komunikat

Mateusz Bąk22 lipca 2020
2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

Miasto kupuje kolejne tramwaje

Mateusz Bąk22 lipca 2020
unnamed (1)

Radny i dwaj posłowie wystosowali apel do prezydenta! Chodzi o linie autobusowe

Mateusz Bąk21 lipca 2020
pilne

W weekend zaginęła 22-letnia studentka! [FOTO]

Mateusz Bąk20 lipca 2020
Toruń,_zabytkowy_tramwaj_na_Rynku_Staromiejskim

MZK oferuje na wynajem zabytkowy tramwaj. Cena?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
Police-Law-Cop-Emergency-Symbol-Safety-Street-4566193-1000x600

Trwają poszukiwania zaginionej 44-latki z Torunia! [FOTO]

Mateusz Bąk20 lipca 2020
unnamed

Poznaliśmy tegoroczny ranking “Perspektyw”. Jak wypadły toruńskie uczelnie?

Mateusz Bąk17 lipca 2020