fbpx
News

Koronawirus w Polsce. Premier zaostrzył ograniczenia

Koronawirus w Polsce. Premier zaostrzył ograniczenia
Mateusz Bąk
REAKCJE

Tuż po posiedzeniu sztabu antykryzysowego premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia! Dotyczą one poruszania się i zgromadzeń

Wdrażamy ograniczenia w przemieszczaniu się, przed nami bardzo trudna faza, ponieważ te ograniczenia będą dotyczyć każdego z nas, również w życiu codziennym. Ta decyzja jest konieczna, aby maksymalnie ograniczyć naszą aktywność. Ta sytuacja wymaga od nas wielkiej dyscypliny – ogłosił premier Mateusz Morawiecki.

Dziś od północy do 11 kwietnia nie będzie można opuszczać swojego miejsca zamieszkania bez koniecznej potrzeby jak wyjście do pracy, sklepu, apteki lekarza czy z psem. Do wyjątków zalicza się też wolontariat w walce z koronawirusem. Nie jest  również zabroniony spacer.

– Takie sytuacje niezbędne, jak wyprowadzenie psa, czy po prostu przejście się oczywiście, są dla naszego zdrowia psychicznego również potrzebne – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. – To nie oznacza, że mamy się gromadzić na placach, to nie oznacza, że mamy iść na plac zabaw z dziećmi, to nie oznacza, że mamy pójść na bulwary i wspólnie grillować ze znajomymi. Bądźmy rozsądni – mówił minister zdrowia na konferencji prasowej.

Wprowadzony zakaz zgromadzenia obowiązuje powyżej dwóch osób! Co zatem z uroczystościami kościelnymi? Zarówno msze święte, jak i śluby, chrzty czy pogrzeby będą mogły się odbywać jedynie z udziałem pięciu osób, nie wliczając osób odprawiających liturgię.

Premier poinformował także o ograniczeniu komunikacji miejskiej. W jednej chwili będzie z niej mogła korzystać liczba osób odpowiadająca połowie miejsc w danym pojeździe. Chodzi o to, aby tylko co drugie miejsce było zajęte. Ma to uniemożliwić tworzenie się tłoku.

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia liczba potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem wynosi 774 w całej Polsce, z czego 21 w województwie kujawsko-pomorskim. Dziewięciu zakażonych zmarło.

News
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale News

hush-naidoo-jade-photography-yo01z-9hqaw-unsplash1 (1)

Koszty pakietów medycznych

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
Job seeker with newspaper and laptop looking for vacancies

Perspektywy zawodowe w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
marihuana

Toruńska Policja złapała nieletniego z torbą pełną marihuany!

Hubert Grabowski9 października 2020
IMG-20200902-WA0009

Wypadek na autostradzie A1. Lamborghini stanęło w płomieniach

Redakcja ChilliTorun.pl2 września 2020
2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

MZK gotowe na nowy rok szkolny. Jak odnowić bilet bez kolejki?

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
IMG-20200831-WA0011

„Bezpieczny powrót z Wakacji” – prędkość najczęstszą przyczyną zatrzymań

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
technology-2500010_1920

Kradzież alkoholu ze sklepu na Bydgoskim. Mamy wideo z wizerunkiem sprawców!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
unnamed

Szykują się zmiany w kursowaniu kolejnych linii autobusowych!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
2020_06_09_powrot_tramwaju_na_jpii_007

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie alei św. Jana Pawła II

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020