fbpx
News

Leczenie stomatologiczne: zaufaj specjalistom!

(fot. Materiały Partnera)
Leczenie stomatologiczne: zaufaj specjalistom!
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Wyszukiwanie hasła „stomatolog” jest z pewnością bardziej popularne niż implantologia czy protetyka stomatologiczna. Ludzie utożsamiają dentystę z wszelkimi usługami oferowanymi przez dany gabinet, czy klinikę

Tak naprawdę wszystkie specjalizacje posiadają dedykowanego specjalistę. Sam dentysta musi jednak posiadać szeroką wiedzę na temat różnych usług, aby w razie konieczności skierować pacjenta do konkretnego specjalisty. Broniecki Dental Clinic to miejsce, w którym znajdziesz osoby, których misją jest pomoc w przypadku bólu oraz ogólna poprawa wyglądu. Dzięki temu drugiemu zyskać można większą pewność siebie.

Czym jest implantologia?

Implantologia to dział stomatologii, który polega na wszczepianiu implantów, czyli tytanowych wszczepów w kości w miejscu po straconym zębie. Implanty mają za zadanie uzupełnić, zarówno pojedyncze, jak i całkowite braki w uzębieniu. Wszczepy mocno zrastają się z kością, dlatego też wygląd nie różni się od pozostałych zębów. Co więcej, ich trwałość nie jest w jakikolwiek sposób ograniczona.

Implantolog na samym początku zapoznaje się z oczekiwaniami pacjentów, a następnie tworzy plan leczenia. W trakcie wizyty kontrolnej sprawdza się m.in. stan zębów i dokonuje diagnostyki radiologicznej, co pozwala ocenić stan kości oraz dokładnie zaplanować dalsze leczenie. Kolejnym krokiem jest wszczepienie implantu poprzez lekkie odsłonięcie kości oraz wykonanie w niej otworu, do której wprowadza się wszczep. Po zrośnięciu implantu z kością (czas około sześciu miesięcy), wykonuje się na nich nowe zęby. Warto pamiętać, że zabieg ten jest bezbolesny ze względu na podawane środki przeciwbólowe.

Na czym polega protetyka stomatologiczna?

Kolejnym, wspomnianym na początku, działem stomatologii jest protetyka, która zajmuje się odtwarzaniem prawidłowych czynności oraz budowy całego układu stomatologicznego, w tym: jamy ustnej, zębów, mięśni, nerwów, a także stawów skroniowo-żuchwowych. Wyróżnić można dwa typy uzupełnień: stałe oraz ruchowe. Pierwsze z nich wyróżniają się tym, że są one kolejno przykręcone do implantów oraz przyklejone to pozostałych zębów. Uzupełnienia stale dzielą się m.in na: licówki, korony, wkłady koronowo-korzeniowe, czy mosty. Protezy ruchome charakteryzuje możliwość montowania i demontowania. Zalicza się do nich na przykład protezy akrylowe, szkieletowe oraz protezy wsparte na pozostałych zębach.

Więcej w dziale News

hush-naidoo-jade-photography-yo01z-9hqaw-unsplash1 (1)

Koszty pakietów medycznych

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
Job seeker with newspaper and laptop looking for vacancies

Perspektywy zawodowe w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
marihuana

Toruńska Policja złapała nieletniego z torbą pełną marihuany!

Hubert Grabowski9 października 2020
IMG-20200902-WA0009

Wypadek na autostradzie A1. Lamborghini stanęło w płomieniach

Redakcja ChilliTorun.pl2 września 2020
2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

MZK gotowe na nowy rok szkolny. Jak odnowić bilet bez kolejki?

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
IMG-20200831-WA0011

„Bezpieczny powrót z Wakacji” – prędkość najczęstszą przyczyną zatrzymań

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
technology-2500010_1920

Kradzież alkoholu ze sklepu na Bydgoskim. Mamy wideo z wizerunkiem sprawców!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
unnamed

Szykują się zmiany w kursowaniu kolejnych linii autobusowych!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
2020_06_09_powrot_tramwaju_na_jpii_007

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie alei św. Jana Pawła II

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020