News

Memoriał H. J. Wagnera: Francja wypunktowała Iran

Bezlitośni Trójkolorowi. Francja - Iran 3:0 (fot. Maciej Ziętarski)

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera oficjalnie rozpoczęty! W pierwszym spotkaniu w Toruniu, Francja pewnie pokonała Iran 3:0. O 20:30 rozpocznie się drugie spotkanie, Polska – Japonia

Czas oczekiwania dobiegł końca! XIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera rozpoczęty. W pierwszym spotkaniu w Arenie Toruń, na parkiecie zaprezentowały się reprezentacje Iranu i Francji. Trójkolorowi wygrali inauguracyjny mecz 3:0, jednak każdy set był bardzo wyrównany.

Francuzi już od początku spotkania imponowali blokiem, przez który nie mogli przebić się Irańczycy. Mimo mocnego początku Trójkolorowych, drużyna z Azji nie załamała się i wkrótce nawiązała walkę z Europejczykami. Przez większość pierwszego seta wynik oscylował w granicach remisu. Zmieniło się to dopiero pod koniec, kiedy Francuzi odskoczyli na dwa punkty, aby ostatecznie wygrać pierwszą partię 25:22. Początek drugiego seta wyglądał podobnie. Trójkolorowym udało się odskoczyć Persom na dwa punkty przy stanie 8:8 i ta minimalna przewaga utrzymywała się już do końca seta. Wygraną przypieczętował Earvin Ngapeth potężnym uderzeniem w środek parkietu.

Trzecia partia była już nieco mniej wyrównana. Laurent Tillie, trener Francuzów, desygnował do gry dwóch nowych zawodników – Mory’ego Sidibe oraz Juliena Lyneela, którzy prezentowali się równie dobrze co ich poprzednicy. Zwycięzcy tegorocznej Ligi Światowej szybko osiągnęli przewagę nad Persami i nie oddali jej już do końca. Trzeci set, podobnie jak drugi, zakończył się wynikiem 25:23, a cały mecz 3:0.

Trójkolorowi nie zwalniają tempa. Dzisiejsze zwycięstwo pokazuje, że do Torunia przyjechali po zwycięstwo i poniedziałkowe spotkanie nie będzie należało do najłatwiejszych. Miejmy nadzieję, że swoją siłę pokażą również Polacy! Swoje spotkanie rozpoczną dziś o godzinie 20:30.

Iran – Francja 0:3 (22:25, 23:25, 23:25)

Iran: Marouf, Mahmoudi, Ebadipour, Mousavi, Gholami, Mirzajanpour, Marandi (libero) oraz Ghaemi, Mahdavi, Alizadeh (libero), Senobar.

Francja: Jaumel, Rouzier, Ngapeth, Le Roux, Le Goff, Marechal, Grebennikov (libero) oraz Lyneel, Sidibe, Lafitte, Aguenier.