fbpx
News

“Musimy być otwarci na nowe technologie” – Mentzen ogłosił program wyborczy!

(fot. YouTube)
“Musimy być otwarci na nowe technologie” – Mentzen ogłosił program wyborczy!
Mateusz Bąk
REAKCJE

Nowoczesność, technologia, kryptowaluty – w skrócie Toruń Smart City 3.0. Sławomir Mentzen ogłosił swoje pionierskie rozwiązania dla Torunia, które mają pomóc w walce o fotel prezydenta

Wprowadzanie nowoczesnych, inteligentnych rozwiązań oraz stworzenie dobrego klimatu dla firm technologicznych – to jeden z najważniejszych celów Sławomira Mentzena.

– Toruń powinien wzorować się na innych miastach, które odniosły sukces poprzez wdrażanie inteligentnych, nowoczesnych rozwiązań – przekonuje wiceprezes partii Wolność. – Ważne jest to, aby nie wdrażać technologii tylko dla samego jej wdrożenia, wszystko musi mieć uzasadnienie biznesowe lub służyć poprawie jakości życia w Toruniu przy zachowaniu dopuszczalnego poziomu kosztów. 

Mentzen powołuje się na Porto czy Amsterdam, które wdrożyły szereg innowacyjnych rozwiązań, przez co – jak przekonuje – są nazywane inteligentnymi miastami trzeciej generacji. W jaki sposób Toruń miałby pójść ich śladem? 32-letni polityk proponuje m.in. aplikację pokazującą wolne miejsca parkingowe.

– Według badań około 30% zatorów w miastach powodowanych jest przez kierowców szukających miejsca parkingowego – stwierdza 21-letni polityk. – Możemy jednocześnie ułatwić życie kierowcom oraz rozładować korki.

W jego programie znajdziemy też ścisłą współpracę z UMK, aplikację informującą o położeniu pojazdów MZK, otwarcie się na kryptowaluty, czy optymalizację sygnalizacji świetlnej. Dalsze pomysły przedstawia poniższy prospekt.

– Nie wiem co przyniesie przyszłość, nie wiem jakie rozwiązania będą możliwe dzięki nowoczesnym technologiom za 10 lat – kończy Sławomir Mentzen. – Wiem jedynie, że musimy iść z duchem czasu, musimy być otwarci na nowe technologie, na nowe sposoby zarządzania miastem. W przeciwnym wypadku staniemy się skansenem, miastem zupełnie niepasującym do XXI wieku.

(fot. Facebook/Sławomir Mentzen)

(fot. Facebook/Sławomir Mentzen)

News
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale News

wloclawska_04_2019

Trwa przebudowa Włocławskiej. Do kiedy potrwają prace?

Mateusz Bąk19 kwietnia 2019
electric-car-2783573_1280

Toruń z kolejną stacją do ładowania samochodów

Mateusz Bąk19 kwietnia 2019
02_plac_artylerii_polskiej-768x432

Zielone światło na pierwszy etap remontu placu Rapackiego!

Mateusz Bąk19 kwietnia 2019
20170408_180_DSC00206_MAL

Kult kolejną gwiazdą Piernikaliów!

Mateusz Bąk18 kwietnia 2019
Fot. Michał Walkowski

Rondo turbinowe na wykończeniu! Trwa malowanie oznakowania poziomego

Mateusz Bąk12 kwietnia 2019
hand-2984109_960_720

Poniedziałkowa kawa od MZK

Aleksandra Pladzyk11 kwietnia 2019
Bilety MZK

Zmiany otwarcia kas biletowych MZK

Aleksandra Pladzyk10 kwietnia 2019
classroom-2093743_960_720

Strajk toruńskich nauczycieli w liczbach

Mateusz Bąk8 kwietnia 2019
LINK

Marta Linkiewicz odwiedzi Toruń? W sprzedaż biletów zaangażowali się uczniowie

Mateusz Bąk5 kwietnia 2019