fbpx
Custom Text
News

Nadzieja dla sportów wodnych w Grodzie Kopernika!

Świetna wiadomość dla wszystkich miłośników sportów wodnych w Toruniu. / (fot. wikimedia.org)
Nadzieja dla sportów wodnych w Grodzie Kopernika!
Michał Kubisz
REAKCJE

Rusza budowa nowej przystani sportów wodnych. W zeszły czwartek (29.07) miasto podpisało umowę z wykonawcą projektu. Budowa wyniesie 10 mln zł, ale połowa zostanie sfinansowana z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki

Nowa przystań posłuży wioślarzom z AZS UMK, uczniom toruńskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, a także wioślarzom i żeglarzom przypływającym do Torunia. Będą z niej również korzystać reprezentanci kadry narodowej. Stara przystań, która jest już w opłakanym stanie, zostanie rozebrana, a jej miejsce zajmie nowoczesny, wielofunkcyjny budynek o rozczłonkowanej bryle. Na parterze znajdą się hangary na łodzie wioślarskie i żeglarskie oraz szkutnie do naprawy sprzętu, a także ogólnodostępne pomieszczenia socjalno-sanitarne dla turystów z, m.in. kuchnią i prysznicami, z których będą mogli skorzystać żeglarze i wioślarze pływający Wisłą. Druga część budynku pomieści biura, szatnie, zaplecze sanitarne oraz sale odnowy biologicznej, zespół siłowni i salę konferencyjno-szkoleniową.

Będzie to jedna z najlepszych baz wioślarskich w Polsce: nowoczesne zaplecze treningowo-szkoleniowe dla wioślarzy i miejsce rekreacji dla wodniaków przypływających do Torunia – mówi zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

W ogłoszonym przetargu na realizację projektu wystartowało 11 firm. Zwycięzcą okazało się Przedsiębiorstwo Budowlane PREFABET – BIAŁE BŁOTA SA. Ta sama firma uczestniczyła m.in. w budowie toruńskiej Motoareny i hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bema.

Dotychczasowe doświadczenie pracy dla Torunia ośmieliło nas do wystartowania w tym przetargu. Myślę, że dzięki współpracy ze sprawdzonym inwestorem odniesiemy sukces – stwierdził prezes PREFABETU, Dariusz Kaczmarek.

News
Michał Kubisz

Uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Harcerz z Hufca Toruń. Miłośnik klimatów fantasy, zarówno w grach, książkach i filmach. Fan wielu gatunków muzyki poczynając od reggae, przez folk metal, po rap.

Więcej w dziale News

DSC_3510

Znamy temat tegorocznych juwenaliów!

Mateusz Bąk19 lutego 2019
1-286589_mo1

Kolejny śmiertelny wypadek na trasie Kowalewo – Toruń!

Mateusz Bąk16 lutego 2019
DSCN0699

W Toruniu przybędzie miejsc do parkowania

Mateusz Bąk14 lutego 2019
139-241585

Odpowiedzialny za śmiertelny wypadek na A1 w rękach policji!

Mateusz Bąk14 lutego 2019
traffic-jam-688566_960_720

Spore korki na Trasie Średnicowej Północnej!

Mateusz Bąk14 lutego 2019
pilne

Śmiertelne potrącenie rowerzysty! Utrudnienia na DK 15

Mateusz Bąk13 lutego 2019
mag

Kolejne kłopoty Magicala. Czeka go odsiadka!

Mateusz Bąk13 lutego 2019
Wizualizacja3

Prom wiślany w budowie! Zobacz zdjęcia i wizualizacje

Mateusz Bąk13 lutego 2019
Takeaway

Próbował podpalić komisariat. W użyciu koktajle Mołotowa! [FOTO]

Mateusz Bąk13 lutego 2019