fbpx
News

Nadzieja dla sportów wodnych w Grodzie Kopernika!

Świetna wiadomość dla wszystkich miłośników sportów wodnych w Toruniu. / (fot. wikimedia.org)
Nadzieja dla sportów wodnych w Grodzie Kopernika!
Michał Kubisz
REAKCJE

Rusza budowa nowej przystani sportów wodnych. W zeszły czwartek (29.07) miasto podpisało umowę z wykonawcą projektu. Budowa wyniesie 10 mln zł, ale połowa zostanie sfinansowana z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki

Nowa przystań posłuży wioślarzom z AZS UMK, uczniom toruńskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, a także wioślarzom i żeglarzom przypływającym do Torunia. Będą z niej również korzystać reprezentanci kadry narodowej. Stara przystań, która jest już w opłakanym stanie, zostanie rozebrana, a jej miejsce zajmie nowoczesny, wielofunkcyjny budynek o rozczłonkowanej bryle. Na parterze znajdą się hangary na łodzie wioślarskie i żeglarskie oraz szkutnie do naprawy sprzętu, a także ogólnodostępne pomieszczenia socjalno-sanitarne dla turystów z, m.in. kuchnią i prysznicami, z których będą mogli skorzystać żeglarze i wioślarze pływający Wisłą. Druga część budynku pomieści biura, szatnie, zaplecze sanitarne oraz sale odnowy biologicznej, zespół siłowni i salę konferencyjno-szkoleniową.

Będzie to jedna z najlepszych baz wioślarskich w Polsce: nowoczesne zaplecze treningowo-szkoleniowe dla wioślarzy i miejsce rekreacji dla wodniaków przypływających do Torunia – mówi zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

W ogłoszonym przetargu na realizację projektu wystartowało 11 firm. Zwycięzcą okazało się Przedsiębiorstwo Budowlane PREFABET – BIAŁE BŁOTA SA. Ta sama firma uczestniczyła m.in. w budowie toruńskiej Motoareny i hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bema.

Dotychczasowe doświadczenie pracy dla Torunia ośmieliło nas do wystartowania w tym przetargu. Myślę, że dzięki współpracy ze sprawdzonym inwestorem odniesiemy sukces – stwierdził prezes PREFABETU, Dariusz Kaczmarek.

News
Michał Kubisz

Uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Harcerz z Hufca Toruń. Miłośnik klimatów fantasy, zarówno w grach, książkach i filmach. Fan wielu gatunków muzyki poczynając od reggae, przez folk metal, po rap.

Więcej w dziale News

271-29434-1000x600

Zakończono poszukiwana 32-latka! Tragiczny finał…

Mateusz Bąk8 grudnia 2018
pko 3

Most gen. Elżbiety Zawackiej ma już pięć lat! [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Mateusz Bąk7 grudnia 2018
139-235259

Zaginął 17-latek z Podgórza! [AKTUALIZACJA]

Mateusz Bąk7 grudnia 2018
DSC_3376

Radni zdecydowali o pensji Zaleskiego

Mateusz Bąk7 grudnia 2018
wykolejony tramwaj toruń

Tramwaj wykoleił się u zbiegu Wschodniej i Curie-Skłodowskiej. Ruch komunikacyjny wstrzymany! [WIDEO]

Redakcja ChilliTorun.pl5 grudnia 2018
fireworks-74689_960_720

Prezydent deklaruje: Toruń zrezygnuje z fajerwerków!

Mateusz Bąk3 grudnia 2018
3-299427

Nielegalna agencja towarzyska w Toruniu. Interweniowało CBŚP! [FOTO]

Mateusz Bąk3 grudnia 2018
firefighter-484541_960_720

Pożar w gminie Czernikowo. Płonął dom wielodzietnej rodziny

Mateusz Bąk30 listopada 2018
30lis2018jag (3)

Napadli i okradli przechodnia. Policja publikuje wizerunek sprawców!

Mateusz Bąk30 listopada 2018