fbpx
News

O koronawirusie w Urzędzie Marszałkowskim

(fot. Pixabay)
O koronawirusie w Urzędzie Marszałkowskim
Mateusz Bąk
REAKCJE

Wczoraj (9 marca) odbyła się nadzwyczajna sesja sejmiku województwa z udziałem wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza, który przedstawił informacje na temat aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju i regionie. Ponadto w Delegaturze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Toruniu obradował Zespół Zarządzania Kryzysowego

Do poniedziałku w całym województwie kujawsko-pomorskim nie potwierdzono żadnego przypadku zarażenia koronawirusem – 6 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem SAS-CoV-2. Przebadano 26 osób, z czego 22 próbki pokazały wynik negatywny, 4 są w trakcie badania.

– Takiej epidemii nie było od dziesięcioleci. Mam nadzieje, że procedury, które sprawdziły się na okoliczność znacznie mniejszych zagrożeń, nie zawiodą. Apelujemy o zdrowy rozsądek, nie można siać paniki, a jednocześnie wszyscy musimy postępować właściwie – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

– Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w czterech placówkach wprowadzono “stan podwyższonej gotowości”. Są to: Szpital Zakaźny w Bydgoszczy, Szpital Pulmonologiczny w Bydgoszczy, Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu i Szpital w Świeciu. Kolejne trzy lecznice: we Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu są do tego stanu przygotowywane, procedury zostaną wdrożone, jeśli zaistnieje taka potrzeba – przyznał podczas briefingu prasowego wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Każdy, kto zauważy u siebie niepokojące objawy – wysoką gorączkę, uporczywy kaszel czy problemy z oddychaniem – proszony jest o kontakt ze służbami sanitarnymi. Co istotne – takie osoby nie powinny udawać się na SOR, Izbę Przyjęć czy do zwykłej przychodni, a od razu udać się do Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Aby zminimalizować ryzyko zarażenia niezbędne jest zachowanie podstawowych zasad higieny – częste i dokładnie mycie i dezynfekowanie rąk.

– Kiedy kaszlemy czy mamy gorączkę nie udawajmy się od razu do przychodni! Zadzwońmy i zapytajmy, co powinniśmy zrobić. Informację można uzyskać także u służb sanitarnych, pod bezpłatnym, czynnym całą dobę numerem telefonu: 800 190 590. Radziliśmy sobie z innymi chorobami zakaźnymi, myślę, że poradzimy sobie i z koronawirusem – informuje Jerzy Kasprzak dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy.

Aktualne dane o sytuacji związanej z koronawirusem zamieszcza na swojej stronie internetowej Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy.

News
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale News

marihuana

Toruńska Policja złapała nieletniego z torbą pełną marihuany!

Hubert Grabowski9 października 2020
IMG-20200902-WA0009

Wypadek na autostradzie A1. Lamborghini stanęło w płomieniach

Redakcja ChilliTorun.pl2 września 2020
2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

MZK gotowe na nowy rok szkolny. Jak odnowić bilet bez kolejki?

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
IMG-20200831-WA0011

„Bezpieczny powrót z Wakacji” – prędkość najczęstszą przyczyną zatrzymań

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
technology-2500010_1920

Kradzież alkoholu ze sklepu na Bydgoskim. Mamy wideo z wizerunkiem sprawców!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
unnamed

Szykują się zmiany w kursowaniu kolejnych linii autobusowych!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
2020_06_09_powrot_tramwaju_na_jpii_007

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie alei św. Jana Pawła II

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
city-1487891_1920

Strefa Płatnego Parkowania poszerzona

Mateusz Bąk23 lipca 2020
road-sign-4474011_960_720

Odcinek Chrobrego będzie zamknięty dla ruchu. Sprawdź objazd!

Mateusz Bąk23 lipca 2020