fbpx
News

Ogromne zainteresowanie Copernicus Cup!

(fot. Mateusz Krymski/chillitorun.pl)
Ogromne zainteresowanie Copernicus Cup!
Mateusz Bąk
REAKCJE

Ogromne zainteresowanie kibiców towarzyszy mityngowi lekkoatletycznemu ORLEN Copernicus Cup 2020, który odbędzie się w najbliższą sobotę w Arenie Toruń. Jak co roku, zawody rozegrane zostaną przy komplecie widowni – do końca stycznia sprzedano 90% biletów!

– Mamy już taką markę i renomę, że kibice wykupili praktycznie wszystkie bilety już kilka tygodni temu. To impreza pokazuje, że ludzie chcą oglądać i są spragnieni takich spektakli z udziałem gwiazd światowego formatu – mówi Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki i organizator mitingu.

Ozdobą ORLEN Copernicus Cup 2020 będzie pojedynek najlepszych tyczkarzy świata, bo na starcie, obok Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego staną m.in. wicemistrz świata Szwed Armand Duplantis, Kanadyjczyk Shawnacy Barber i Grek Konstantinos Filippidis.

Oczywiście, mamy tu plejadę gwiazd, ale nie tylko w skoku o tyczce, bo także w skoku w dal, czy w innych konkurencjach. Ja najbardziej emocjonuję się biegami na 400 i 800 metrów. Na 400 metrów mamy komplet naszych ukochanych Aniołków Matusińskiego, a na 800 metrów Marcina Lewandowskiego, Adama Kszczota i naprawdę bardzo mocnych rywali zagranicznych – dodaje Wolsztyński.

ORLEN Copernicus Cup 2020, zaliczany do cyklu World Athletics Indoor Tour, w ubiegłym roku został uznany jednym z najlepszych mitingów halowych na świecie. Zawodnicy w Toruniu będą rywalizować w jedenastu konkurencjach – ośmiu biegowych i trzech technicznych. Oprócz wielkich gwiazd zagranicznych w Arenie Toruń stawi się niemal cała czołówka polskiej lekkiej atletyki. Ciekawy będzie choćby konkurs pchnięcia kulą, w którym wystąpią m.in. Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk.

– Bez wątpienia dla mnie to jest najlepsza impreza biegowa halowa na świecie. Jest piękny, fajny, nowy obiekt, zawsze wypełniony kibicami. Klimat jest fantastyczny, a ja Toruń nazywam swoim mityngiem, bo ludzie mnie tam bardzo lubią i ja to odwzajemniam – mówi Marcin Lewandowski, który tradycyjnie wszystkie zarobione w trakcie toruńskich zawodów pieniądze przekaże na cel charytatywny. Tym razem „Lewy” wesprze remont sali zabaw na jednym z dziecięcych oddziałów onkologicznych.

BILETY 

Bilety są wciąż dostępne na www.ticketmaster.pl. Ceny kształtują się następująco:

  • ŁUK (górny): ulgowy 10 zł, normalny 20 zł;
  • ŁUK (dolny): ulgowy 20 zł, normalny 30 zł;
  • PROSTA (górna): ulgowy 20 zł, normalny 30 zł;
  • PROSTA (dolna): ulgowy 30 zł, normalny 40 zł;
  • SEKTOR VIP: 150 zł

Wpływy ze sprzedaży biletów zostaną przeznaczone na cele organizacyjne mityngu. Bilety ulgowe przysługują młodzieży uczącej się i studentom do 25. roku życia oraz emerytom i rencistom po okazaniu uprawnień. Dzieci do ukończenia 6. roku życia wchodzą za darmo bez wskazania miejsca z opiekunem posiadającym bilet. Obowiązuje zniżka dla osób niepełnosprawnych – po okazaniu dokumentów osoba niepełnosprawna jak i opiekun mogą zakupić bilet w cenach ulgowych.

News
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale News

hush-naidoo-jade-photography-yo01z-9hqaw-unsplash1 (1)

Koszty pakietów medycznych

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
Job seeker with newspaper and laptop looking for vacancies

Perspektywy zawodowe w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
marihuana

Toruńska Policja złapała nieletniego z torbą pełną marihuany!

Hubert Grabowski9 października 2020
IMG-20200902-WA0009

Wypadek na autostradzie A1. Lamborghini stanęło w płomieniach

Redakcja ChilliTorun.pl2 września 2020
2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

MZK gotowe na nowy rok szkolny. Jak odnowić bilet bez kolejki?

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
IMG-20200831-WA0011

„Bezpieczny powrót z Wakacji” – prędkość najczęstszą przyczyną zatrzymań

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
technology-2500010_1920

Kradzież alkoholu ze sklepu na Bydgoskim. Mamy wideo z wizerunkiem sprawców!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
unnamed

Szykują się zmiany w kursowaniu kolejnych linii autobusowych!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
2020_06_09_powrot_tramwaju_na_jpii_007

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie alei św. Jana Pawła II

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020