fbpx
News

Ogromne zainteresowanie Copernicus Cup!

(fot. Mateusz Krymski/chillitorun.pl)
Ogromne zainteresowanie Copernicus Cup!
Mateusz Bąk
REAKCJE

Ogromne zainteresowanie kibiców towarzyszy mityngowi lekkoatletycznemu ORLEN Copernicus Cup 2020, który odbędzie się w najbliższą sobotę w Arenie Toruń. Jak co roku, zawody rozegrane zostaną przy komplecie widowni – do końca stycznia sprzedano 90% biletów!

– Mamy już taką markę i renomę, że kibice wykupili praktycznie wszystkie bilety już kilka tygodni temu. To impreza pokazuje, że ludzie chcą oglądać i są spragnieni takich spektakli z udziałem gwiazd światowego formatu – mówi Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki i organizator mitingu.

Ozdobą ORLEN Copernicus Cup 2020 będzie pojedynek najlepszych tyczkarzy świata, bo na starcie, obok Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego staną m.in. wicemistrz świata Szwed Armand Duplantis, Kanadyjczyk Shawnacy Barber i Grek Konstantinos Filippidis.

Oczywiście, mamy tu plejadę gwiazd, ale nie tylko w skoku o tyczce, bo także w skoku w dal, czy w innych konkurencjach. Ja najbardziej emocjonuję się biegami na 400 i 800 metrów. Na 400 metrów mamy komplet naszych ukochanych Aniołków Matusińskiego, a na 800 metrów Marcina Lewandowskiego, Adama Kszczota i naprawdę bardzo mocnych rywali zagranicznych – dodaje Wolsztyński.

ORLEN Copernicus Cup 2020, zaliczany do cyklu World Athletics Indoor Tour, w ubiegłym roku został uznany jednym z najlepszych mitingów halowych na świecie. Zawodnicy w Toruniu będą rywalizować w jedenastu konkurencjach – ośmiu biegowych i trzech technicznych. Oprócz wielkich gwiazd zagranicznych w Arenie Toruń stawi się niemal cała czołówka polskiej lekkiej atletyki. Ciekawy będzie choćby konkurs pchnięcia kulą, w którym wystąpią m.in. Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk.

– Bez wątpienia dla mnie to jest najlepsza impreza biegowa halowa na świecie. Jest piękny, fajny, nowy obiekt, zawsze wypełniony kibicami. Klimat jest fantastyczny, a ja Toruń nazywam swoim mityngiem, bo ludzie mnie tam bardzo lubią i ja to odwzajemniam – mówi Marcin Lewandowski, który tradycyjnie wszystkie zarobione w trakcie toruńskich zawodów pieniądze przekaże na cel charytatywny. Tym razem „Lewy” wesprze remont sali zabaw na jednym z dziecięcych oddziałów onkologicznych.

BILETY 

Bilety są wciąż dostępne na www.ticketmaster.pl. Ceny kształtują się następująco:

  • ŁUK (górny): ulgowy 10 zł, normalny 20 zł;
  • ŁUK (dolny): ulgowy 20 zł, normalny 30 zł;
  • PROSTA (górna): ulgowy 20 zł, normalny 30 zł;
  • PROSTA (dolna): ulgowy 30 zł, normalny 40 zł;
  • SEKTOR VIP: 150 zł

Wpływy ze sprzedaży biletów zostaną przeznaczone na cele organizacyjne mityngu. Bilety ulgowe przysługują młodzieży uczącej się i studentom do 25. roku życia oraz emerytom i rencistom po okazaniu uprawnień. Dzieci do ukończenia 6. roku życia wchodzą za darmo bez wskazania miejsca z opiekunem posiadającym bilet. Obowiązuje zniżka dla osób niepełnosprawnych – po okazaniu dokumentów osoba niepełnosprawna jak i opiekun mogą zakupić bilet w cenach ulgowych.

News
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale News

zaleski

Prokuratura zleciła kontrolę w szpitalu miejskim. Znamy stanowisko prezydenta!

Mateusz Bąk6 kwietnia 2020
traffic-sign-808736_960_720

Tymczasowe rondo na Wschodniej! [FOTO]

Mateusz Bąk2 kwietnia 2020
1440px-Szpital_w_Toruniu

PILNE! Fala zarażeń koronawirusem w toruńskim szpitalu miejskim!

Mateusz Bąk2 kwietnia 2020
shoppi

Nowe ograniczenia w handlu! Sklepy będą czynne, ale…

Mateusz Bąk31 marca 2020
connection-4884862_1920

[AKTUALIZACJA] Duży wzrost zarażeń w województwie! Kolejne przypadki w Toruniu

Mateusz Bąk30 marca 2020
139-270869

Rodzinna impreza w trakcie kwarantanny. Interweniowała policja!

Mateusz Bąk30 marca 2020
tramwaje_zmiany_m_litwin-1

Zmiany w kursowaniu MZK. Zlikwidowano jedną linię tramwajową!

Mateusz Bąk27 marca 2020
microbiologist-1332376_1920

Kronawirus: Dwa kolejne przypadki w Bydgoszczy!

Mateusz Bąk27 marca 2020
2020_03_17_ul_plaska_przebudowa_001

Nowe rondo na drogowej mapie Torunia!

Mateusz Bąk27 marca 2020