fbpx
News

Pierwsza pomoc dla najmłodszych

Listopadowe szkolenia beda okazją do podniesienia swoich kompetencji w zakresie udzielania pierwszej pomocy (fot. Urząd Miasta Toruń)
Pierwsza pomoc dla najmłodszych
Sebastian Górka
REAKCJE

Urząd Miasta Torunia zaprasza wszystkich mieszkańców na cykl spotkań poświęcony udzielaniu pierwszej pomocy najmłodszym. Dowiemy się co należy zrobić między innymi w przypadku urazu, zachłyśnięcia lub zakrztuszenia

Celem szkolenia jest podniesienie kompetencji rodziców w zakresie udzielania pierwszej pomocy. W akcję włączyła się Akademia Pierwszej Pomocy i Straż Miejska.

– Dostrzegamy potrzebę wzmocnienia kompetencji rodziców i opiekunów najmłodszych torunian. Stąd pomysł organizacji szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Do współpracy zaprosiliśmy Akademię Pierwszej Pomocy i Straż Miejską – tłumaczy zastępca prezydenta Torunia, Andrzej Rakowicz.

– Cykl szkoleń zostanie przeprowadzony w toruńskich żłobkach publicznych i niepublicznych w terminie 3 – 29 listopada. Będą to szkolenia zamknięte, dla 11 żłobków. Planowane jest także szkolenie otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych tą problematyką – dodaje Izabela Miłoszewska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej toruńskiego magistratu.

Szkolenie odbędzie się 18 listopada o godzinie 16.00 w Domu Harcerza. Wszyscy zainteresowani udziałem w szkoleniu, mogą się należy zgłaszać w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia pod numerem telefonu 56 611-84-85.

– Podczas szkoleń prowadzonych przez ratowników medycznych szczególna uwaga zostanie poświęcona radzeniu sobie w przypadku zakrztuszenia, zachłyśnięcia, urazów – mówi Grzegorz Sagan z Akademii Pierwszej Pomocy. – Ratownicy poinstruują także uczestników szkoleń o zasadach obowiązujących podczas obsługi zewnętrznych defibrylatorów, których coraz więcej pojawia się w miejscach publicznych naszego miasta.

Podczas poniedziałkowego spotkania odbył się pokaz udzielania pomocy na specjalnych fantomach, który przeprowadzili wcześniej wspomniany Grzegorz Sagan oraz jeden z ratowników toruńskiej Straży Miejskiej, Tomasz Szypielewicz.

News
Sebastian Górka

Nikt nie wie skąd się wziął i co robił wcześniej, ale w toruńskim sporcie jako kibic i dziennikarz jest od zawsze. Zna wszystkich i wszyscy znają jego. Prywatnie wielki kibic piłki nożnej, żużla i hokeja.

Więcej w dziale News

hush-naidoo-jade-photography-yo01z-9hqaw-unsplash1 (1)

Koszty pakietów medycznych

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
Job seeker with newspaper and laptop looking for vacancies

Perspektywy zawodowe w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
marihuana

Toruńska Policja złapała nieletniego z torbą pełną marihuany!

Hubert Grabowski9 października 2020
IMG-20200902-WA0009

Wypadek na autostradzie A1. Lamborghini stanęło w płomieniach

Redakcja ChilliTorun.pl2 września 2020
2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

MZK gotowe na nowy rok szkolny. Jak odnowić bilet bez kolejki?

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
IMG-20200831-WA0011

„Bezpieczny powrót z Wakacji” – prędkość najczęstszą przyczyną zatrzymań

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
technology-2500010_1920

Kradzież alkoholu ze sklepu na Bydgoskim. Mamy wideo z wizerunkiem sprawców!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
unnamed

Szykują się zmiany w kursowaniu kolejnych linii autobusowych!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
2020_06_09_powrot_tramwaju_na_jpii_007

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie alei św. Jana Pawła II

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020