fbpx
News

Piotr Głowacki w jednym filmie z holywoodzkimi gwiazdami

Piotr Głowacki zagra u boku Jima Carreya! (fot. youtube)
Piotr Głowacki w jednym filmie z holywoodzkimi gwiazdami
Maciej Gorczyński
REAKCJE

Jim Carrey, Marton Csokas, Charlotte Gainsbourg, Zbigniew Zamachowski oraz pochodzący z Torunia Piotr Głowacki wystąpią razem w filmie “True Crimes”. Produkcję w reżyserii Alexandrosa Avranasa kręcono w Krakowie. Film będzie miał swoją światową premierę w drugim tygodniu października na Warszawskim Festiwalu Filmowym

Jest to spore wyróżnienie dla Piotra Głowackiego, który do tej pory był znany z ról w takich filmach jak “80 milionów”, “Heavy Mental”, czy “Bogowie”. Torunianina można również oglądać w kilku polskich serialach, m.in. w “Pierwsza Miłość”, “Na dobre i na złe”, “Na Noże” oraz “Belfer”. Głowacki w 2015 roku zdobył prestiżową nagrodę za najlepszą rolę drugoplanową (“Bogowie”). Jest też laureatem nagrody toruńskiego festiwalu filmowego Tofifest.

“True Crimes” to thriller oparty na prawdziwej historii, która wydarzyła się w roku 2000. Jej bohaterem jest Krystian Bala, który zamordował kochanka swojej byłej żony, a później opisał zbrodnię w książce “Amok”. Bala został za to skazany na 25 lat więzienia i obecnie odsiaduje wyrok, choć nigdy nie przyznał się do winy.

Główna rolę w filmie odgrywa Jim Carrey. Kanadyjczyk jest aktorem niezwykle utytułowanym. W latach 1998 i 1999 zdobył on nagrody Złotego Globu za najlepszego aktora w filmach “Truman Show” oraz “Człowiek z księżyca”. 54-latek jest znany głównie z produkcji komediowych, m.in. “Ace Ventura: Psi detektyw” i “Ace Ventura: Zew natury” oraz “Bruce Wszechmogący”, “Jestem na Tak” czy “Głupi i głupszy”. Rola jaką zagra w filmie “True Crimes” jest jednak zgoła odmienna od większości dotychczasowych.

Za produkcję odpowiedzialny jest Brett Ratner (seria “Godziny Szczytu”, X-Men: Ostatni bastion”, serial “Skazany na śmierć”). Pojawiały się nawet informacje, że w filmie ma wystąpić również podwójny zdobywca Oscara za najlepsze role drugoplanowe w filmach “Bękarty Wojny” oraz “Django” – Christoph Waltz. W produkcji na pewno zobaczymy jednak Martona Csokasa (Władca Pierścieni: Powrót króla”, “Niesamowity Spider-Man 2”), Charlotte Gainsbourg (“Nimfomanka”, “Antychryst”) oraz Roberta Więckiewicza (“Pod mocnym aniołem”, “Vinci”), Zbigniewa Zamachowskiego (“Cześć, Tereska”, “Demony wojny wg Goi”), Agatę Kuleszę (“Róża”, “Ida”) i Maję Ostaszewską (“Body/Ciało”, “Jack Strong”).

News
Maciej Gorczyński
@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale News

hush-naidoo-jade-photography-yo01z-9hqaw-unsplash1 (1)

Koszty pakietów medycznych

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
Job seeker with newspaper and laptop looking for vacancies

Perspektywy zawodowe w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
marihuana

Toruńska Policja złapała nieletniego z torbą pełną marihuany!

Hubert Grabowski9 października 2020
IMG-20200902-WA0009

Wypadek na autostradzie A1. Lamborghini stanęło w płomieniach

Redakcja ChilliTorun.pl2 września 2020
2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

MZK gotowe na nowy rok szkolny. Jak odnowić bilet bez kolejki?

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
IMG-20200831-WA0011

„Bezpieczny powrót z Wakacji” – prędkość najczęstszą przyczyną zatrzymań

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
technology-2500010_1920

Kradzież alkoholu ze sklepu na Bydgoskim. Mamy wideo z wizerunkiem sprawców!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
unnamed

Szykują się zmiany w kursowaniu kolejnych linii autobusowych!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
2020_06_09_powrot_tramwaju_na_jpii_007

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie alei św. Jana Pawła II

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020