fbpx
News

Premier wprowadza obowiązek zakrywania twarzy! Przedłużono też obecne obostrzenia

(fot. Pixabay)
Premier wprowadza obowiązek zakrywania twarzy! Przedłużono też obecne obostrzenia
Mateusz Bąk
REAKCJE

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki wspólnie z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim oraz ministrem edukacji Dariuszem Piontkowskim przedstawił najnowsze obostrzenia w walce z koronawirusem!

Obostrzenia dotyczące galerii handlowych, kin, teatrów przedłużamy do 19 kwietnia, natomiast do 26 kwietnia pozostają zamknięte placówki oświaty oraz zawieszony pasażerski ruch lotniczy i międzynarodowy kolejowy. Podtrzymujemy też obowiązkowe kontrole sanitarne na granicach. Granie pozostają zamknięte do 3 maja. Do odwołania są ograniczenia w zakresie organizacji imprez masowych i zgromadzeń  informuje premier Mateusz Morawiecki.

Od przyszłego czwartku (16 kwietnia) każda osoba w miejscu publicznym będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa! Co ważne, do tego nie będą niezbędne specjalne maseczki, można do tego użyć na przykład szalik czy chustkę. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

– Gdyby nie te wszystkie restrykcje liczba chorych na COVID-19 w Polsce wynosiłaby dziś 20-30 tys. Na szczęście nie mamy sytuacji, gdzie lekarze muszą decydować, kogo ratować respiratorem, a kogo nie. Jeśli jednak te święta spędzimy w szerokim gronie przyjaciół i rodziny, możemy mieć nawet 40 tys. chorych, z czego kilkaset umrze. Możemy mieć sytuację jak we Włoszech czy Francji – przestrzega minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Na dzisiejszej konferencji prasowej poruszono także temat egzaminów ósmoklasistów i maturzystów. Na razie nie znamy nowej daty. Pewne jest natomiast, że odbędą się one w czerwcu. Minister edukacji Dariusz Pionktowski zapewnił, że informacja o terminie pojawi się przynajmniej z trzytygodniowym wyprzedzeniem.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że po Wielkanocy zwoła kolejną konferencję, na której przedstawi dalsze kroki w walce z koronawirusem. Dziś wielokrotnie podkreślał, aby w święta spędzić w wąskim gronie najbliższych i ograniczać się od wyjazdów i dużych spotkań.

Święto Wielkanocy to zwycięstwo życia nad śmiercią. Chciałbym wszystkim państwu życzyć wytrwałości w walce z koronawirusem, żeby te święta były przepełnione nadzieją, która pomoże nam przetrwać ten trudny czas – mówił premier.

Podsumowanie obowiązujących zasad bezpieczeństwa znajdziecie TUTAJ.

News
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale News

hush-naidoo-jade-photography-yo01z-9hqaw-unsplash1 (1)

Koszty pakietów medycznych

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
Job seeker with newspaper and laptop looking for vacancies

Perspektywy zawodowe w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
marihuana

Toruńska Policja złapała nieletniego z torbą pełną marihuany!

Hubert Grabowski9 października 2020
IMG-20200902-WA0009

Wypadek na autostradzie A1. Lamborghini stanęło w płomieniach

Redakcja ChilliTorun.pl2 września 2020
2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

MZK gotowe na nowy rok szkolny. Jak odnowić bilet bez kolejki?

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
IMG-20200831-WA0011

„Bezpieczny powrót z Wakacji” – prędkość najczęstszą przyczyną zatrzymań

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
technology-2500010_1920

Kradzież alkoholu ze sklepu na Bydgoskim. Mamy wideo z wizerunkiem sprawców!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
unnamed

Szykują się zmiany w kursowaniu kolejnych linii autobusowych!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
2020_06_09_powrot_tramwaju_na_jpii_007

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie alei św. Jana Pawła II

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020