fbpx
News

Prezydent odwiedził Bielawy

Prezydent Michał Zaleski spotkał się z mieszkańcami osiedla Bielawy-Grębocin (fot. Lech Kamiński/torun.pl)
Prezydent odwiedził Bielawy
Konrad Marzec
REAKCJE

Za nami ósme spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami. Tym razem okazję do porozmawiania z najważniejszym człowiekiem w Toruniu mieli przedstawiciele osiedla Bielawy-Grębocin

Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 35 przy ul. Krynickiej na Bielawach. Jak zawsze przed spotkaniem ogólnym i prezentacjami mieszkańcy mogli przedyskutować swoje indywidualne problemy podczas warsztatów stolikowych, gdzie dyżurowali miejscy urzędnicy. Na Bielawach omawiane były takie dziedziny, jak: drogi, w tym bezpieczeństwo na drogach (MZD), komunikacja miejska – konsultacje (Wydział Gospodarki Komunalnej), zieleń i środowisko (Wydział Środowiska i Zieleni/Straż Miejska), edukacja i czas wolny (Wydział Edukacji/Wydział Kultury/Wydział Sportu i Rekreacji/Wydział Promocji i Turystyki).

Spotkanie ogólne o godz. 18:00 rozpoczęło się od miłego akcentu – z okazji Dnia Kobiet prezydent obdarował obecne na spotkaniu torunianki piernikowymi sercami. Wręczył też 18 nagród i wyróżnień dzieciom z SP 35, które wzięły udział w konkursie plastycznym “Toruń opowiada o niepodległości”. W kategorii klas I-III nagrody otrzymali Mateusz Chuchra i Marta Sipół, a wyróżnienia: Kornelia Kicińska, Zofia Kosińska, Helena Marska, Sebastian Moczulski, Monika Rzepecka, Dominika Strzelecka i Alicja Ziółkowska. Z klas IV-VII nagrodzeni zostali Natalia Kujawska i Hanna Luks, a wyróżnieni: Karol Domian, Jan Kruszyński, Magdalena Majchrzak, Patryk Melnicki, Malwina Olszewska, Norbert Staszewski i Dominika Stępniewska.

Potem mieszkańcy wysłuchali prezentacji na temat budżetu miasta na 2018 rok, obejrzeli też filmy i prezentacje dotyczące miejskich inwestycji drogowych i obiektowych. Przedstawiciel komisariatu policji na Rubinkowie przedstawił dane na temat bezpieczeństwa z uwzględnieniem osiedla Bielawy. Jak z niej wynikało, liczba zgłaszanych zdarzeń, w tym w rejonie osiedla domów socjalnych spada, mimo zwiększonej liczby patroli.

Dominowały drogi i komunikacja

Dyskusję zdominowały tematy drogowe. W tym roku w rejonie Bielaw i Grębocina będzie przebudowywanych kilkanaście mniejszych i większych odcinków dróg, drugie tyle jest w projektowaniu i zaplanowanych do realizacji w latach następnych. Mieszkańców interesowały szczegóły dotyczące m.in. zakresu i terminów przebudowy ul. Ceramicznej, Kłopot, Przelot, uzupełnienie chodników na Kieleckiej, a także perspektywa przebudowy Olsztyńskiej – od Czekoladowej do granic miasta. Pytali też o kanalizację i odwodnienie m.in. w rejonie ulic Twardej i Katarzynki (obecnie można uzyskać od miasta dofinansowanie, nawet 2,2 tys. zł do drenażu opaskowego posesji). Dyskutowano o odstąpieniu miasta od budowy linii tramwajowej przez Rubinkowo na Bielawy – jak wyjaśnił prezydent, poprowadzeniu linii w wariantach ekonomicznie uzasadnionych, gwarantujących jej odpowiednie wykorzystanie, sprzeciwili się mieszkańcy Rubinkowa. Trzeci rozważany wariant, najbardziej rozległy, nie ma na razie szans ze względu na wysokie koszty. Pojawiły się też pytania o warunki uzyskania zezwolenia na alkohol, a także bezpieczeństwo dzieci chodzących do SP 35 (niektórzy mieszkańcy parkują przed szkołą w niedozwolonych miejscach).

Do końca cyklu pozostało 5 spotkań, kolejne już 12 marca 2018 r. w Zespole Szkół Muzycznych na Wrzosach – warsztaty o godz. 17:00, dyskusja ogólna o godz. 18:00.

News
Konrad Marzec

Torunianin z urodzenia i przywiązania. Nie wyobraża sobie życia bez angielskiej i polskiej ligi piłkarskiej. Ponadto uwielbia żużel, szachy, whisky oraz skandynawską literaturę kryminalną. Ogląda za dużo filmów i obgryza paznokcie na gali Oscarów

Więcej w dziale News

hush-naidoo-jade-photography-yo01z-9hqaw-unsplash1 (1)

Koszty pakietów medycznych

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
Job seeker with newspaper and laptop looking for vacancies

Perspektywy zawodowe w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
marihuana

Toruńska Policja złapała nieletniego z torbą pełną marihuany!

Hubert Grabowski9 października 2020
IMG-20200902-WA0009

Wypadek na autostradzie A1. Lamborghini stanęło w płomieniach

Redakcja ChilliTorun.pl2 września 2020
2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

MZK gotowe na nowy rok szkolny. Jak odnowić bilet bez kolejki?

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
IMG-20200831-WA0011

„Bezpieczny powrót z Wakacji” – prędkość najczęstszą przyczyną zatrzymań

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
technology-2500010_1920

Kradzież alkoholu ze sklepu na Bydgoskim. Mamy wideo z wizerunkiem sprawców!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
unnamed

Szykują się zmiany w kursowaniu kolejnych linii autobusowych!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
2020_06_09_powrot_tramwaju_na_jpii_007

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie alei św. Jana Pawła II

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020