fbpx
Custom Text
News

Protesty przed kancelarią Pani Premier. Uczestniczyli także torunianie

(fot. wikipedia/Adrian Frycuk)
Protesty przed kancelarią Pani Premier. Uczestniczyli także torunianie
Aleksy Kiełbasa
REAKCJE

Czwartek w godzinach popołudniowych był dla premier Beaty Szydło gorącym czasem. Pod jej kancelarią doszło do protestów. Czego oczekiwali protestujący? Chodziło o waloryzację oraz zwiększenie zasiłku dla rodziców niepełnosprawnych dzieci, w szczególności tych dorosłych. Do akcji włączyła się grupa mieszkańców Torunia

Zasiłek pielęgnacyjny wynoszący 153 zł, który jest niewaloryzowany od 11 lat oraz renta socjalna wynosząca 724 zł to zdecydowanie za mało, aby móc zapewnić godną opiekę osobie niepełnosprawnej, zwłaszcza jeśli dochody w rodzinie nie są zbyt duże. Rodzice udali się pod kancelarie Pani Premier, aby uświadomić rządowi, że im także należy się większa pomoc. Opiekunowie osób niezdolnych do samodzielnego funkcjonowania nie mogą się pogodzić z faktem, że są pieniądze na “500+”, “mieszkanie +”, a o ich dzieciach zapomniano.

“Program “Za życiem” niestety nie obejmuje dorosłych osób niepełnosprawnych, a nawet je dyskryminuje” – można przeczytać w jednym z postów jakie udostępniła na facebook’u Iwona Hartwich jedna z mieszkanek Torunia, która udała się do Warszawy.

Syn Pani Iwony – Jakub jest już pełnoletni. Jego mama wraz z innymi rodzicami osób niepełnosprawnych mieszkających w naszym mieście pojechała walczyć o to, aby jej dziecko mogło mieć zapewnioną najlepszą opiekę. Aktualny system dofinansowania takich osób, w pełni dyskryminuje m.in. Jakuba. Pieniądze jakie otrzymują rodzice osób niepełnosprawnych określane są mianem “skazania na ubóstwo” z czym należy się zgodzić.

“Nikt z rządu PiS nie miał odwagi rozmawiać na temat głodowych świadczeń dla naszych niepełnosprawnych dzieci” – odnotowała Iwona Hartwich na swoim FB po proteście.

Rodzice przejechali wiele kilometrów i nie tylko, żeby manifestować krzywdę ich dzieci, lecz także by nawiązać dialog. Nawet tej możliwości im nie dano…

News
Aleksy Kiełbasa

Pasjonat piłki nożnej, skoków narciarskich i dobrego kina. Generalnie człowiek sportu, ale lubi także wiedzieć, co się dzieje wokół. Dziennikarz, komentator oraz spiker radiowy. Otwarty, uśmiechnięty i przy tym bardzo gadatliwy. Zauroczony Toruniem.

Więcej w dziale News

wypadek-915x600-915x600-915x600

Wypadek przed mostem gen. Zawackiej! Jedna osoba ranna

Mateusz Bąk20 lutego 2019
DSC_3510

Znamy temat tegorocznych juwenaliów!

Mateusz Bąk19 lutego 2019
1-286589_mo1

Kolejny śmiertelny wypadek na trasie Kowalewo – Toruń!

Mateusz Bąk16 lutego 2019
DSCN0699

W Toruniu przybędzie miejsc do parkowania

Mateusz Bąk14 lutego 2019
139-241585

Odpowiedzialny za śmiertelny wypadek na A1 w rękach policji!

Mateusz Bąk14 lutego 2019
traffic-jam-688566_960_720

Spore korki na Trasie Średnicowej Północnej!

Mateusz Bąk14 lutego 2019
pilne

Śmiertelne potrącenie rowerzysty! Utrudnienia na DK 15

Mateusz Bąk13 lutego 2019
mag

Kolejne kłopoty Magicala. Czeka go odsiadka!

Mateusz Bąk13 lutego 2019
Wizualizacja3

Prom wiślany w budowie! Zobacz zdjęcia i wizualizacje

Mateusz Bąk13 lutego 2019