fbpx
News

Rektor odwołał zawieszenie. Prof. Nalaskowski wraca do pracy!

(fot. archiwum)
Rektor odwołał zawieszenie. Prof. Nalaskowski wraca do pracy!
Mateusz Bąk
REAKCJE

O sprawie prof. UMK Aleksandra Nalaskowskiego zrobiło się głośno w całej Polsce. Ostatecznie pod wpływem nacisku rektor postanowił odwołać zawieszenie

Przypomnijmy, prof. Nalaskowski wywołał ogromne kontrowersje po publikacji felietonu „Wędrowni gwałciciele“. Kierownik Katedry Edukacji Dziecka UMK apelował w nim o “głośny i jawny opór” przeciw LGBT. W tekście padają m.in. słowa „Wypełzają na ulice miast, gwałciciele, obleśne grube baby, tęczowa zaraza“.

Felieton prof. Nalaskowskiego wywołał duże oburzenie w opinii publicznej, a rektor uczelni prof. Andrzej Tretyn zdecydował się ukarać pedagoga trzymiesięcznym zawieszeniem, argumentując, że pracownicy UMK muszą okazywać szacunek każdemu.

Jedak i decyzja rektora również spotkała się z falą hejtu i niezadowolenia. Zdaniem obrońców prof. Nalaskowskiego każdy bowiem ma prawo do wygłaszania swojego zdania. Władze uczelni otrzymywały wiele anonimowych listów i mejli, w których były nawet pogróżki.

Do przełomowego momentu doszło wczoraj, gdy rektor UMK Andrzej Tretyn i prof. Aleksander Nalaskowski odbyli spotkanie. Wówczas zdecydowano o przywróceniu do pracy zawieszonego profesora. Oto najnowszy komunikat UMK:

Rozmowa koncentrowała się na kwestiach dotyczących dobra Uniwersytetu i jego pracowników. Prof. dr hab. Aleksander Nalaskowski wyraził poparcie dla odwołania, złożonego przez swojego pełnomocnika, od decyzji z dnia 11 września 2019 roku o zawieszeniu w obowiązkach nauczyciela akademickiego na trzy miesiące.

Rektor podjął decyzję o uwzględnieniu odwołania, jednocześnie polecając prof. Nalaskowskiemu większą roztropność w formułowaniu swoich tekstów publicystycznych.

Postępowanie wyjaśniające w sprawie będzie kontynuowane.

 

News
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale News

pk

Paweł Królikowski nie żyje

Mateusz Bąk27 lutego 2020
policja

Tragiczny wypadek na autostradzie A1 pod Toruniem [FOTO]

Mateusz Bąk25 lutego 2020
IMG-20200225-WA0005

Śmiertelne potrącenie z udziałem miejskiego autobusu! [FOTO]

Mateusz Bąk25 lutego 2020
mk

Populary serial znika z anteny! Jest oświadczenie toruńskiej aktorki

Mateusz Bąk20 lutego 2020
hołownia

Szymon Hołownia odwiedzi Toruń

Mateusz Bąk18 lutego 2020
_DSC5373

Toruń pominięty w budżecie państwa? “Posłowie PiS lekceważą nasze lokalne inwestycje”

Mateusz Bąk18 lutego 2020
139-270869

Pierwszy zarzut po pobiciu obcokrajowców!

Mateusz Bąk17 lutego 2020
Police Law Cop Emergency Symbol Safety Street

Alarm bombowy w galerii handlowej!

Mateusz Bąk14 lutego 2020
policja

Nowe ustalenia w sprawie pobicia obcokrajowców! [FOTO]

Mateusz Bąk14 lutego 2020