fbpx
News

Rośnie strach przed porywaczami młodych dziewczyn. Czy na jednej próbie się nie skończy?

Policja ostrzega przed osobami poruszającymi się czarnymi samochodami marki BMW (fot. Pixabay)
Rośnie strach przed porywaczami młodych dziewczyn. Czy na jednej próbie się nie skończy?
Mateusz Bąk
REAKCJE

Czy w Toruniu i okolicach grasuje grupa zajmująca się uprowadzaniem młodych dziewczyn, a nawet handlem ludźmi? Takie osoby mają poruszać się samochodami marki BMW i obserwować okolice placówek szkolnych

Zgłoszenie w tej sprawie miało już miejsce w Toruniu. Apel o ostrożność wydano także w sąsiednich gminach. Należy zwracać szczególną uwagę na czarne wozy BMW, grasujące zwłaszcza w okolicach szkół. Istnieje duże ryzyko, że mogą to być porywacze.

Przypomnijmy, że 13 października miała miejsce próba porwania nastolatki spod toruńskiej wsi Łążyn. Dziewczynie cudem udało się uniknąć tragedii.

– Trzech mężczyzn w ciemnym samochodzie osobowym próbowało uprowadzić 15-letnią dziewczynkę. – informuje mł. asp. Paweł Kostkowski. – Miała dużo szczęścia, w ostatniej chwili udało się jej wyrwać i uciec do pobliskiego gospodarstwa. Zdarzenie zostało zgłoszone na policję. Po rozmowach z kilkoma mieszkańcami Łążyna dowiedziano się, że już kilkakrotnie mieszkańcy odczuli obecność tego auta, np. jechało za nimi bardzo powoli, jakby czekali na odpowiednią chwilę, za każdym razem osoby zagrożone wchodziły do najbliższego gospodarstwa.

Na szczęście dotychczas nie zgłoszono żadnego zaginięcia. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie próby porwania 15-latki.

– W sprawie nastolatki z gminy Zławieś Wielka (miejscowość Łążyn – przyp. red.) prowadzimy postępowanie po zawiadomieniu, które otrzymaliśmy w połowie października tego roku – informuje mł. asp. Wojciech Chrostowski. – W toku naszych działań weryfikujemy wszystkie informacje, które zbieramy na bieżąco. Postępowanie jest w toku i prowadzone jest z art. 191 § 1 kodeksu karnego, który mówi o zmuszeniu innej osoby do określonego działania. Inne tego typu sygnały lub zgłoszenia do nas w ostatnim czasie nie docierały.

O zagrożeniu wciąż mówi się w ościennych gminach. Policja przestrzega i apeluje do mieszkańców powiatu świeckiego i grudziądzkiego. W specjalnym komunikacie ostrzeżono przed osobami poruszającymi się samochodami marki BMW, obserwującymi okolice placówek szkolnych.

– Istnieje uzasadnione podejrzenie, że osoby te mogą trudnić się nielegalnym handlem ludźmi, procederem zmuszania osób nieletnich do nierządu – czytamy w komunikacie. – Dzielnicowi zwracają się z prośbą o natychmiastowe informacje o każdym takim podejrzanym zachowaniu obcych osób pod numerem 997 lub kontakt z dzielnicowym.

News
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale News

271-29434-1000x600

Tajemnicza kradzież w Toruniu!

Julia Kijewska18 grudnia 2018
mms_20181217_115509

Zjazd ze średnicówki z dodatkowym pasem!

Mateusz Bąk17 grudnia 2018
bip_fotka

Na Placu Hoffmana przybędzie sygnalizacji swietlnej!

Mateusz Bąk17 grudnia 2018
37_big

Zmiany na placu Pokoju Toruńskiego! [GRAFIKA]

Mateusz Bąk12 grudnia 2018
lifeboat-3377292_960_720

PILNE! Wypadek łodzi wędkarskiej! Trwa akcja ratunkowa

Mateusz Bąk10 grudnia 2018
271-29434-1000x600

Zakończono poszukiwana 32-latka! Tragiczny finał…

Mateusz Bąk8 grudnia 2018
pko 3

Most gen. Elżbiety Zawackiej ma już pięć lat! [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Mateusz Bąk7 grudnia 2018
139-235259

Zaginął 17-latek z Podgórza! [AKTUALIZACJA]

Mateusz Bąk7 grudnia 2018
DSC_3376

Radni zdecydowali o pensji Zaleskiego

Mateusz Bąk7 grudnia 2018