fbpx
News

Rośnie strach przed porywaczami młodych dziewczyn. Czy na jednej próbie się nie skończy?

Policja ostrzega przed osobami poruszającymi się czarnymi samochodami marki BMW (fot. Pixabay)
Rośnie strach przed porywaczami młodych dziewczyn. Czy na jednej próbie się nie skończy?
Mateusz Bąk
REAKCJE

Czy w Toruniu i okolicach grasuje grupa zajmująca się uprowadzaniem młodych dziewczyn, a nawet handlem ludźmi? Takie osoby mają poruszać się samochodami marki BMW i obserwować okolice placówek szkolnych

Zgłoszenie w tej sprawie miało już miejsce w Toruniu. Apel o ostrożność wydano także w sąsiednich gminach. Należy zwracać szczególną uwagę na czarne wozy BMW, grasujące zwłaszcza w okolicach szkół. Istnieje duże ryzyko, że mogą to być porywacze.

Przypomnijmy, że 13 października miała miejsce próba porwania nastolatki spod toruńskiej wsi Łążyn. Dziewczynie cudem udało się uniknąć tragedii.

– Trzech mężczyzn w ciemnym samochodzie osobowym próbowało uprowadzić 15-letnią dziewczynkę. – informuje mł. asp. Paweł Kostkowski. – Miała dużo szczęścia, w ostatniej chwili udało się jej wyrwać i uciec do pobliskiego gospodarstwa. Zdarzenie zostało zgłoszone na policję. Po rozmowach z kilkoma mieszkańcami Łążyna dowiedziano się, że już kilkakrotnie mieszkańcy odczuli obecność tego auta, np. jechało za nimi bardzo powoli, jakby czekali na odpowiednią chwilę, za każdym razem osoby zagrożone wchodziły do najbliższego gospodarstwa.

Na szczęście dotychczas nie zgłoszono żadnego zaginięcia. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie próby porwania 15-latki.

– W sprawie nastolatki z gminy Zławieś Wielka (miejscowość Łążyn – przyp. red.) prowadzimy postępowanie po zawiadomieniu, które otrzymaliśmy w połowie października tego roku – informuje mł. asp. Wojciech Chrostowski. – W toku naszych działań weryfikujemy wszystkie informacje, które zbieramy na bieżąco. Postępowanie jest w toku i prowadzone jest z art. 191 § 1 kodeksu karnego, który mówi o zmuszeniu innej osoby do określonego działania. Inne tego typu sygnały lub zgłoszenia do nas w ostatnim czasie nie docierały.

O zagrożeniu wciąż mówi się w ościennych gminach. Policja przestrzega i apeluje do mieszkańców powiatu świeckiego i grudziądzkiego. W specjalnym komunikacie ostrzeżono przed osobami poruszającymi się samochodami marki BMW, obserwującymi okolice placówek szkolnych.

– Istnieje uzasadnione podejrzenie, że osoby te mogą trudnić się nielegalnym handlem ludźmi, procederem zmuszania osób nieletnich do nierządu – czytamy w komunikacie. – Dzielnicowi zwracają się z prośbą o natychmiastowe informacje o każdym takim podejrzanym zachowaniu obcych osób pod numerem 997 lub kontakt z dzielnicowym.

News
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale News

hush-naidoo-jade-photography-yo01z-9hqaw-unsplash1 (1)

Koszty pakietów medycznych

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
Job seeker with newspaper and laptop looking for vacancies

Perspektywy zawodowe w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
marihuana

Toruńska Policja złapała nieletniego z torbą pełną marihuany!

Hubert Grabowski9 października 2020
IMG-20200902-WA0009

Wypadek na autostradzie A1. Lamborghini stanęło w płomieniach

Redakcja ChilliTorun.pl2 września 2020
2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

MZK gotowe na nowy rok szkolny. Jak odnowić bilet bez kolejki?

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
IMG-20200831-WA0011

„Bezpieczny powrót z Wakacji” – prędkość najczęstszą przyczyną zatrzymań

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
technology-2500010_1920

Kradzież alkoholu ze sklepu na Bydgoskim. Mamy wideo z wizerunkiem sprawców!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
unnamed

Szykują się zmiany w kursowaniu kolejnych linii autobusowych!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
2020_06_09_powrot_tramwaju_na_jpii_007

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie alei św. Jana Pawła II

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020