fbpx
News

Rozwój, zainteresowanie, szereg inwestycji – JAR staje się coraz piękniejszy

Zmiany na osiedlu JAR widać gołym okiem, a to nie koniec. (fot. Youtube/AS)
Rozwój, zainteresowanie, szereg inwestycji – JAR staje się coraz piękniejszy
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Osiedle JAR w ostatnim czasie jest najprężniej rozwijającą się częścią Torunia. Pięknieje z dnia na dzień, a to sprawia, że cała północna część naszego miasta staje się bardziej atrakcyjna

Jak niedawno pisaliśmy, na osiedlu JAR będzie budowane przedszkole. Przy ulicy Grasera powstanie nowoczesny budynek, z najlepszym, możliwym zapleczem, dla najmłodszych mieszkańców osiedla. Finalizację budowy zaplanowano na początek września 2018 roku. Zaraz obok przedszkola, w niedługim czasie ma powstać szkoła podstawowa. Choć nie wiadomo kiedy będzie ogłoszony przetarg, to można się spodziewać, że to kwestia kilku miesięcy.

Oprócz przedszkola zaplanowane jest zagospodarowanie terenów zielonych. W najbliższym czasie ma powstać projekt, który będzie dotyczył 25 ha terenu. Założone zostaną trawniki, posadzone krzewy i trawy ozdobne. Planuje się również zrekultywowanie stawu, wytyczenie ścieżek biegowych, rowerowych i spacerowych, budowę siłowni pod chmurką, placów zabaw dla dzieci w różnym wieku, górki saneczkowej i montaż małej architektury: ławek, koszy na śmieci, itp. Będzie też wybieg dla psów, nieduży amfiteatr, energooszczędne oświetlenie, monitoring, stoły do tenisa, boisko do gry w piłkę nożną i siatkówkę, a także miejsca na piknik. Szereg wymienionych inwestycji pochłonie około 6,4 mln zł. 

Kluczową inwestycją dla JAR-u ma być jednak linia tramwajowa. Przedsięwzięcie będzie kosztować 400 mln złotych. Jest ono realizowane w ramach projektu „Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu – Bit-City II”. Linia zostanie poprowadzona wzdłuż Szosy Chełmińskiej, Długiej, Legionów, Polnej, Ugorów oraz Watzenrodego do skrzyżowania ul. Strobanda.

Osiedle na północy Torunia cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jest to jeden z głównych powodów, dla których magistrat decyduje się na inwestowanie pieniędzy w tamtym regionie. Powstają masowo nowe bloki – przygotowywanych jest około 300 nowych lokali mieszkalnych. Rosną budynki oświaty, rozwijana jest komunikacja miejska, przy jednoczesnym dbaniu o zieleń. JAR staje się chlubą Torunia, a my możemy sobie życzyć, aby cały nasze miasto podążało w tak dobrym kierunku.

Więcej w dziale News

hush-naidoo-jade-photography-yo01z-9hqaw-unsplash1 (1)

Koszty pakietów medycznych

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
Job seeker with newspaper and laptop looking for vacancies

Perspektywy zawodowe w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
marihuana

Toruńska Policja złapała nieletniego z torbą pełną marihuany!

Hubert Grabowski9 października 2020
IMG-20200902-WA0009

Wypadek na autostradzie A1. Lamborghini stanęło w płomieniach

Redakcja ChilliTorun.pl2 września 2020
2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

MZK gotowe na nowy rok szkolny. Jak odnowić bilet bez kolejki?

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
IMG-20200831-WA0011

„Bezpieczny powrót z Wakacji” – prędkość najczęstszą przyczyną zatrzymań

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
technology-2500010_1920

Kradzież alkoholu ze sklepu na Bydgoskim. Mamy wideo z wizerunkiem sprawców!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
unnamed

Szykują się zmiany w kursowaniu kolejnych linii autobusowych!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
2020_06_09_powrot_tramwaju_na_jpii_007

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie alei św. Jana Pawła II

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020