fbpx
News

#SOSNepal również z Torunia

Nepalczycy potrzebują naszej pomocy - apeluje Polska Akcja Humanitarna. Nasi rodacy bardzo licznie odpowiedzieli na ten apel (fot. Wikipedia)
#SOSNepal również z Torunia
Marcin Lewicki
REAKCJE

Trzęsienie ziemi w Nepalu nie przeszło w Polsce bez echa. W sprawę zaangażowała się Polska Akcja Humanitarna, która zorganizowała pomoc dla Nepalczyków. Nasi rodacy podeszli do tej akcji z wielkim sercem, a bardzo aktywnie wspierają ją toruńskie placówki i mieszkańcy naszego miasta

Polacy, którzy sami byli nierzadko ofiarami klęsk żywiołowych (liczne powodzie, czy susze) wiedzą jak bardzo potrzebna jest w takich chwilach zorganizowana pomoc. Nasi rodacy świetnie przyjęli inicjatywę PAH – kupują charytatywne koszulki, wysyłają SMSy, organizują własne zbiórki do puszek, oraz rozkręcają akcje w mediach społecznościowych.

Nie inaczej jest w Toruniu. Nasze placówki, takie jak Gimnazjum nr 23, Dom Harcerza, Szkoła Podstawowa nr 23, Zespół Szkół Muzycznych oraz V LO bardzo aktywnie włączyły się do pomocy. Szczególnie popularny jest jeden z elementów akcji, czyli # Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc. W ramach tej inicjatywy uczniowie zamiast kupować kwiaty na zakończenie roku szkolnego, przekazywali na konto PAH drobną kwotę wspierającą Nepal. Właśnie w ten sposób okazywali nauczycielom szacunek i uznanie za ich pracę. Jednak ta akcja to nie tylko domena szkół.

Na szczególną uwagę zasługuje inicjatywa studentów i pracowników Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK – mówi Łukasz Bartosik, dyrektor biura PAH w Toruniu. – Jako jedyni w Polsce zrealizowali akcję #ZamiastKwiatka na szczeblu akademickim.

Uczniowie, nauczyciele i studenci zebrali już 170 tysięcy złotych. Cała kwota zebrana w akcji #SOSNepal to już ponad 2 miliony złotych.

W promocję akcji włączyło się wiele gwiazd, m.in.: Jan Borysewicz, Urszula Dudziak, Anna Dymna, Piotr Fronczewski, Anna Maria Jopek, Kayah, Piotr Machalica, Wojciech Malajkat, Marian Opania, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Artur Rojek, Ania Rusowicz, Muniek Staszczyk, Jerzy Stuhr, Magda Umer, Grzegorz Turnau, Bartosz i Wojciech Waglewscy, Grażyna Wolszczak i Zbigniew Zamachowski.

Akcję wspierać można poprzez zakup specjalnej koszulki w drogeriach Rossmann lub wysłanie charytatywnego SMSa o treści „Nepal” na nr 73646. Zachęcamy do pomocy!

Więcej w dziale News

hush-naidoo-jade-photography-yo01z-9hqaw-unsplash1 (1)

Koszty pakietów medycznych

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
Job seeker with newspaper and laptop looking for vacancies

Perspektywy zawodowe w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
marihuana

Toruńska Policja złapała nieletniego z torbą pełną marihuany!

Hubert Grabowski9 października 2020
IMG-20200902-WA0009

Wypadek na autostradzie A1. Lamborghini stanęło w płomieniach

Redakcja ChilliTorun.pl2 września 2020
2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

MZK gotowe na nowy rok szkolny. Jak odnowić bilet bez kolejki?

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
IMG-20200831-WA0011

„Bezpieczny powrót z Wakacji” – prędkość najczęstszą przyczyną zatrzymań

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
technology-2500010_1920

Kradzież alkoholu ze sklepu na Bydgoskim. Mamy wideo z wizerunkiem sprawców!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
unnamed

Szykują się zmiany w kursowaniu kolejnych linii autobusowych!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
2020_06_09_powrot_tramwaju_na_jpii_007

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie alei św. Jana Pawła II

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020