fbpx
Sprawy studenckie

Atomowe Szaleństwo – pokaż co potrafisz i wygraj nagrody!

Energia jądrowa w Polsce to nadal temat nieznany dla wielu (fot.materiały organizatora/nadesłane)
Atomowe Szaleństwo – pokaż co potrafisz i wygraj nagrody!
Wiktoria Nuszkiewicz
REAKCJE

Już niedługo Toruń zatrzęsie się od energii jądrowej, wszystko za sprawą koła naukowego Under Construction PR, które organizuje interesującą Grę Miejską. Temat przewodni to energetyka jądrowa. Zapowiada się świetna zabawa dla wszystkich, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody

Under Construction PR to koło naukowe działające przy Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK. Połączyło wielu studentów którzy pasjonują się Public Relation, marketingiem, social mediami oraz komunikacją. Są to ludzie pełni zapału i chęci do działań. Współtworzą plan promocji wydziału a także wspierają toruńskie spotkania „SIM Toruń“, na których można spotkać sławy z branży PR-owej.

Dotychczas można kojarzyć ich z projektów takich jak: „Find the Ticket to Your Future“, Kuźnia Aktywności Społecznej“, „Zrób Pierwszy kRok“ czy akcji pomocy dla zwierząt „Free Hugs – Przytulny Gest (zbiórka dla toruńskiego schroniska) oraz „Świateczna #PakaDlaKociaka (zbiórka na rzecz fundacji KOT). Ważnym osiągnięciem jest też zeszłoroczna wygrana w konkursie „Atom dla Nauki“ organizowanym przez spółkę PGE EJ 1. To właśnie ta wygrana jest pośrednio przyczyną zapowiadającej się akcji.

Laureaci mieli za zadanie opracować strategię działań podnoszących poziom wiedzy na temat energetyki jądrowej oraz programu „Atom dla Nauki“ w środowisku studenckim. Kampania ma na celu walkę ze stereotypami związanymi z elektrowniami atomowymi. 17 maja zobaczymy wyniki tych działań na własne oczy a nawet będziemy mieli okazję je poczuć.

– Jest to akcja przeznaczona głównie dla studentów, sami jesteśmy studentami, więc wiemy co na nich działa i przyciąga. W poprzednich latach pracowaliśmy już nad Grą Miejską, stąd pomysł by to powtórzyć – mówi Zofia Imielska, Przewodnicząca Under Construction PR.

Zorganizowana zostanie Gra Miejska „Uwolnij Atom dla Nauki“. Trzeba będzie dotrzeć do kolejnych punktów z pomocą wskazówek wysłanych przez aplikację Snapchat. Pierwsze 5 osób, które dotrze na metę przejdzie do wielkiego finału.

A w końcowym etapie niebywała okazja do zabawy w „Open the Door“. 24 maja podczas finału akcji  5 drużyn składających się ze zwycięzców i ich znajomych będzie starało się jak najszybciej wydostać się z pokoju Profesora Atomusa.

logotyp transparentny z tlem2

Młodzi ludzie z pasją (fot. organizator/ nadesłane)

– Jest to czas przed juwenaliowy, więc mamy nadzieję na dużą frekwencję. Mimo wszystko boimy sie trochę, że temat (energetyka jądrowa) może wywołać niepotrzebny lęk w odbiorcach. Tak na prawdę nie trzeba wiele potrafić, to właśnie w trakcie gry będzie okazja do poszerzenia wiedzy. Zachęcają też nagrody. Na zwycięskie ręce trafi Smartwatch Mykronoz ZeSplash 2, drugie miejsce będzie uhonorowane Czytnikiem Ebook Kindle 7 Touch a pozostałe (III, IV i V) Powerbankami- Zdradza nam Zofia.

To niesamowita atrakcja dla wszystkich znudzonych siedzeniem w domu w piękne wiosenne dni. Dodatkowo czekają nagrody. Już 17 maja na Starówce odbędą się eliminacje do finału. O godzinie 15:00 uczestnicy dostaną pierwsze wskazówki przez aplikację Snapchat.

– Niestety nie mogę powiedzieć gdzie jest meta pierwszego etapu, bo to tajemnica nawet dla uczestników. Pewne jest to, że wszyscy będą się świetnie bawić – kończy.

Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 15 maja do godziny 23:59! Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia tutaj.

Sprawy studenckie
Wiktoria Nuszkiewicz

Pasjonatka książek i tatuaży, zwiedzająca świat w glanach. Mimo nieodłącznych słuchawek na uszach, słyszy wszystko co dzieje się w mieście. Z pozoru nieśmiała i cicha, diabelskim spojrzeniem dostrzega najdrobniejsze detale, by móc je potem opisać.

Więcej w dziale Sprawy studenckie

Bez tytułu

HIT! Video wystąpi na toruńskich Juwenaliach!

Mateusz Bąk14 marca 2019
Zeus_Polish_rapper

Zeus znów wystąpi na toruńskich Juwenaliach!

Mateusz Bąk11 marca 2019
DSC_0464

Happysad czwartym zespołem Piernikaliów

Mateusz Bąk9 marca 2019
20170519_029_DSC00920_MAL

Nocny Kochanek kolejną gwiazdą Piernikaliów!

Mateusz Bąk7 marca 2019
DSC_8510_wynik

Luxtorpeda również zagra dla studentów!

Mateusz Bąk6 marca 2019
IMG_1009

Znamy pierwsze gwiazdy toruńskich Juwenaliów!

Mateusz Bąk6 marca 2019
52601893_10157569593189311_1207541458408570880_n

Za nami Święto Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Aleksandra Pladzyk21 lutego 2019
DSC_3510

Znamy temat tegorocznych juwenaliów!

Mateusz Bąk19 lutego 2019
1280px-Nicolaus_Copernicus_University_in_Toruń_rectors_office-1000x600-1

Wyjaśniono przyszłość dwóch “zagrożonych” kierunków UMK!

Mateusz Bąk11 lutego 2019