fbpx
Miasto

Pro-rodzinnie, lecz z głową! – Stowarzyszenie RAZEM zadba o bezpieczne Juwenalia

Mimo letnich szaleństw należy dbać o swoje bezpieczeństwo (fot. Pixabay)
Pro-rodzinnie, lecz z głową! – Stowarzyszenie RAZEM zadba o bezpieczne Juwenalia
Wiktoria Nuszkiewicz
REAKCJE

Stowarzyszenie Wolontariuszy RAZEM przeciw HIV/AIDS zadba o bezpieczeństwo uczestników Juwenaliów UMK 2016. Spotkamy ich na stoiskach oraz w tłumie, udostępnią nam możliwość skorzystania z alkomatu oraz będą rozdawać „pakiety startowe“ z darmowymi prezerwatywami, oraz rozmawiać o bezpieczeństwie podczas imprezy

Letnie imprezy kojarzą się już z wolnością czekającą we wakacje, oddechem od natłoku zajęć. Niektórym z pewnością zaszumi w głowie piękna pogoda i kończący się rok szkolny i akademicki. Nie można jednak zapominać o swoim bezpieczeństwie. Akcja Stowarzyszenia Razem kierowana jest do wszystkich, a szczególnie studentów, którzy czasem dają się ponieść emocjom. W tłumie bawiących się oraz na specjalnych stoiskach SW RAZEM będzie można porozmawiać o sprawach dotyczących seksu oraz zdrowia. Oprócz tego rozdawane będą z dbałością przygotowane „pakiety startowe“ zawierające małą, ale ważna ulotkę informacyjną oraz darmową prezerwatywę. Na stoisku znajdziemy również alkomat za pomocą, którego każdy chętny będzie mógł się przebadać.

Stowarzyszenie zaprezentuje się również na czele pochodu w pierwszy dzień Juwenaliów. Reprezentacja składać się będzie z grupy motocyklistów z czerwonymi kokardkami na kurtkach. Po dotarciu na miejsce motory zostaną zaprezentowane wszystkim jak i również zostaną rozdane wspomniane „pakiety“.

Misją wolontariuszy jest profilaktyka i edukacja w zakresie wiedzy o HIV i AIDS a także wsparcie dla osób walczących z tymi chorobami. Udzielają się w wielu akcjach różnego typu, by walczyć z zachorowaniami, które są coraz popularniejsze. Problem nie dotyczy tylko mniejszości seksualnych oraz osób czynnie zażywających narkotyki, lecz wszystkich.

Jesteśmy grupą studentów,‭ ‬która postanowiła w ramach zajęć zrobić coś więcej niż projekt napisany na papierze.‭ ‬W ten sposób powstał pomysł stworzenia akcji promocyjnej dla Stowarzyszenia Wolontariuszy RAZEM przeciw HIV/AIDS.‭ ‬Naszym głównym zadaniem jest organizacja wydarzenia,‭ ‬które pokaże stowarzyszenie jako świetną instytucję,‭ ‬co jest oczywiście prawdą,‭ ‬ale nadal mało kto o tym wie – mówią organizatorzy akcji.

Spotkać się z przedstawicielami SW RAZEM będzie można już 19 maja.

Miasto
Wiktoria Nuszkiewicz

Pasjonatka książek i tatuaży, zwiedzająca świat w glanach. Mimo nieodłącznych słuchawek na uszach, słyszy wszystko co dzieje się w mieście. Z pozoru nieśmiała i cicha, diabelskim spojrzeniem dostrzega najdrobniejsze detale, by móc je potem opisać.

Więcej w dziale Miasto

gala_otwarcia_centrum_nowoczesnoci_myn_wiedzy__13841685207641

Toruńska Noc Naukowców w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Mateusz Bąk16 września 2019
dji_0490_0

W Kaszczorku mamy teraz rondo Wiślane!

Mateusz Bąk13 września 2019
torvelo_11

Rower miejski z rekordem dewastacji…

Mateusz Bąk11 września 2019
1440px-Fragment_sieci_ciepłowniczej_w_Toruniu1 (1)

PGE przyspieszy dostawę ciepłej wody!

Mateusz Bąk8 września 2019
2019_09_07_neuca_walkathlon_024

Maszerowali w szczytnym celu

Mateusz Bąk7 września 2019
school-2051711_1920

Podwójny rocznik w Toruniu. Do której trwają lekcje?

Mateusz Bąk5 września 2019
waly_mur_4.09.2019_3

Kolejne historyczne odkrycia na budowie! [FOTO]

Mateusz Bąk4 września 2019
image115191-e1537215407853-1000x600

Śniadaniowa impreza w Parku Miejskim!

Mateusz Bąk4 września 2019
dsc_1144_0

Karmiące matki od dziś mają swoje ławki!

Mateusz Bąk29 sierpnia 2019