fbpx
Sprawy studenckie

Kierunek Woodstock! Radio Sfera znów w rozgłośni festiwalowej

Przystanek Woodstock 2012 (fot. Ralf Lotys /Wikipedia)
Kierunek Woodstock! Radio Sfera znów w rozgłośni festiwalowej
Mateusz Bąk
REAKCJE

Dokładnie za tydzień startuje 23. Przystanek Woodstock! Już po raz kolejny dla oficjalnej rozgłośni festiwalowej pracować będą toruńscy studenci z Radio Sfera

Na Najpiękniejszym Festiwalu Świata od kilku lat funkcjonuje Radio Woodstock. Dla tysięcy uczestników festiwalu oraz internautów nadają także wolontariusze uniwersyteckiej rozgłośni z Torunia. Członkowie Radia Sfera aktywnie uczestniczą w festiwalu już od czterech lat.

– Nasi dziennikarze byli obecni na wcześniejszych edycjach Przystanku Woodstock, ale dopiero w 2013 roku padła propozycja, żebyśmy wspierali Radio Zachód, które w tamtym czasie odpowiadało za przygotowanie Radia Woodstock – mówi Patryk Przybyłowski, redaktor naczelny Radia Sfera.  Pamiętam, że już po pierwszym dniu naszej pracy wszyscy byli pod wrażeniem tego, jak dobrze są wyszkoleni dziennikarze reprezentujący Uniwersytet Mikołaja Kopernika. W rezultacie, od 3 lat jesteśmy w 100% odpowiedzialni za działania Radia Woodstock. Zaufanie jakim obdarza nas Fundacja WOŚP ma również odzwierciedlenie w liczbie naszych wolontariuszy. W tym roku siedmioro naszych dziennikarzy dostanie możliwość zdobycia nieocenionego doświadczenia.

Znaczenie pracy wolontariuszy Radia Sfera na Przystanku Woodstock podkreśla również rzecznik Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Krzysztof Dobies.

– To super, że kolejny raz możemy liczyć na Radio Sfera na Przystanku –  stwierdza Krzysztof Dobies. – Dzięki super pracy i zaangażowaniu studentów woodstockowe radio stało się bardziej profesjonalne, przekaz stał się atrakcyjny i bardzo pozytywnie odbierany przez Woodstockowiczów. Wielkie dla nich dzięki i oczywiście mamy nadzieję, że będziemy pracowali ze sobą na wszystkich kolejnych Przystankach.

Przedstawicieli Radia Sfera nie zabrakło na przystanku Woodstock (fot. Facebook)

Przedstawiciele Radia Sfera na ostatnim Przystanku Woodstock (fot. Facebook)

Praca na Przystanku Woodstock to duże wyzwanie dla dziennikarzy Rozgłośni Uniwersyteckiej, którzy będą odpowiedzialni za ponad piętnastogodzinną ramówkę każdego dnia.

 Zmęczenie to jedna z rzeczy, które na pewno dają się we znaki na Woodstocku – zaznacza Patryk Przybyłowski. Jednak w naszej pracy jest jakaś magia, która ciągnie nas do przodu i pozwala na wkładanie całego serca i umiejętności w przygotowanie materiałów. Niezależnie od pogody, czy tego, ile kilometrów musimy przejść każdego dnia, codziennie wstajemy z uśmiechem na twarzy i gotowością do dalszego działania.

Redaktor naczelny Radia Sfera zwrócił również uwagę na to, że Uniwersytet Mikołaja Kopernika patrzy bardzo przychylnym okiem na poczynania młodych dziennikarzy swojej rozgłośni.

– Zawsze otrzymujemy pełne wsparcie od władz Uczelni i czujemy, że wszyscy na Kampusie trzymają za nas kciuki – kończy Przybyłowski.

23. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia tradycyjnie w Kostrzynie nad Odrą.

Sprawy studenckie
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Sprawy studenckie

unnamed

Poznaliśmy tegoroczny ranking “Perspektyw”. Jak wypadły toruńskie uczelnie?

Mateusz Bąk17 lipca 2020
800px-Toruń_rektorat_UMK

Rektor UMK wydał nowe zarządzenie! Co z zajęciami i sesją?

Mateusz Bąk27 maja 2020
_DSC5997

Studenci UMK utworzyli petycję w sprawie sesji

Mateusz Bąk20 maja 2020
centrum_weterynarii_umk_-_wizualizacja_1

Tak będzie wyglądać Centrum Medycyny Weterynaryjnej

Mateusz Bąk23 marca 2020
Akademik_UMK_Torun

Akademiki przeznaczone na kwarantanne? Ważny komunikat Kanclerza UMK!

Mateusz Bąk20 marca 2020
rektor umk

UMK ma nowego rektora

Mateusz Bąk12 marca 2020
DSC_3510

Juwenalia odwołane! Rektor UMK wydał komunikat

Mateusz Bąk11 marca 2020
DSC6227-1000x600

UMK będzie mieć nowego rektora! Znamy termin wyborów

Mateusz Bąk3 lutego 2020
1280px-Nicolaus_Copernicus_University_in_Toruń_rectors_office-1000x600-1

Muzułmańscy studenci UMK z nietypową prośbą

Mateusz Bąk21 listopada 2019