fbpx
Sprawy studenckie

Wciąż nie wiesz jakie studia wybrać? Przyjdź na “drzwi otwarte”!

A czy Ty wybrałeś już studia? (fot. archiwum)
Wciąż nie wiesz jakie studia wybrać? Przyjdź na “drzwi otwarte”!
Maciej Gorczyński
REAKCJE

Wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne matury. Niektórzy licealiści już wiedzą z jakim kierunkiem studiów chcieliby związać swoją przyszłość, lecz są również tacy, którzy wciąż zastanawiają się nad ostatecznym wyborem. Zarówno tym pierwszym, jak i drugim pomóc mają “drzwi otwarte” na wydziałach Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

“Drzwi otwarte” odbędą się na kilku wydziałach, a do tego na 28 marca w Auli UMK zaplanowano XXIV Ogólnopolskie Targi Ofert Edukacji Akademickiej Promocja Edukacyjna. Będzie to okazja do zapoznania się z ofertą dydaktyczną nie tylko Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, ale także kilkunastu innych publicznych szkół wyższych z całej Polski. Wszystkie stoiska czynne będą w godzinach 8:30-14:00.

Wcześniej, bo w dniach 20-21 marca w Collegium Humanisticum oraz w Collegium Maius, pod hasłem “Dni kultury języka” odbędą się “drzwi otwarte” na Wydziale Filologicznym. Przyszli studenci będą mieli okazję do odbycia „Pierwszej lekcji języka chińskiego” z dr. Maciejem Szatkowskim i Grzegorzem Hebdą oraz „Pierwszej lekcji arabskiego” z przedstawicielami Koła Arabistów Zahra As-Sahra. „O czeskim pół żartem, pół serio” opowiedzą członkowie Koła Naukowego Badaczy Kultury Czeskiej „Guzikowcy”, o „Języku(ach) niemieckim(ich)” natomiast germanistka z UMK: dr Edyta Grotek. W programie znalazł się również wykład pt. „Bollywood kontra kino indyjskie”, który poprowadzą: dr hab. Dariusz Brzostek i mgr Olivier Harenda oraz wiele innych wydarzeń. Warto zaznaczyć, że „Drzwiom otwartym” na Wydziale Filologicznym UMK będzie towarzyszyć sesja popularnonaukowa poświęcona „Językowi w filmie” w Kinie Centrum w CSW Znaki Czasu.

Z kolei w dniach 21-22 marca w Collegium Humanisticum oraz w Instytucie Archeologii UMK odbędą się”drzwi otwarte” Wydziału Nauk Historycznych. „Pierwszy dzień wiosny na WNH UMK” będzie miał charakter swoistego festiwalu nauki. Pracownicy, doktoranci i studenci Wydziału Nauk Historycznych UMK, a także zaproszeni goście, przygotowali szereg imprez popularyzujących naukę: prelekcji, warsztatów, konkursów i pokazów. Ich tematy będą dotyczyć m.in. “Pobożności Jagiellonów”, “Mody w obliczu śmierci” czy też “Selfie 100 lat temu, czyli historia fotograficznych autoportretów”. Będzie również możliwość wzięcia udziału w konkursach, np. na mema historycznego. Cała impreza adresowana jest przede wszystkim do młodzieży szkolnej (docelową grupą są gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich), ale nie zabraknie też propozycji dla wszystkich zainteresowanych.

Dla przyszłych studentów atrakcje przygotował także Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. „Drzwi otwarte” u fizyków wpisują się w ogólnopolską akcję „Dziewczyny do ścisłych!”. To 8. edycja imprezy adresowana przede wszystkim do dziewczyn, ale mile widziani są również chłopcy. W programie (m.in.) „Warsztaty druku 3D”; „Poranek przy kawie”, spotkanie ze studentkami i absolwentkami Wydziału; zwiedzanie laboratoriów Instytutu Fizyki;  wykład prof. Agnieszki Janiuk z Centrum Fizyki Teoretycznej PAN „O czarnych dziurach i nie tylko”; pokazy: „Obserwacje astronomiczne – z twarzą ku słońcu” oraz „Z techniką na co dzień”. Impreza odbędzie się 30 marca.

Ponadto w pierwszej połowie kwietnia odbędą się “drzwi otwarte” na wydziałach Lekarskim, Farmaceutycznym i Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy oraz w Katedrze Psychologii UMK. Pierwsze zaplanowano na 4 kwietnia w siedzibie Biblioteki Medycznej w mieście nad Brdą, z kolei drugie na 11 kwietnia w Collegium Humanisticum. Wstęp na poszczególne odsłony wiosennych „drzwi otwartych” na Wydziałach UMK jest wolny, ale chętnych do udziału w większości wydarzeń obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Szczegóły poniżej.


Wydział Filologiczny:

„Dni kultury języka”

20 marca 2017 r. w Collegium Humanisticum przy ul. Bojarskiego 1 w Toruniu;

21 marca 2017 r. w Collegium Maius przy ul. Fosa Staromiejska 3 w Toruniu.

Szczegółowe informacje


Wydział Nauk Historycznych:

„Pierwszy dzień wiosny na WNH UMK”

21-22 marca 2017 r. w Collegium Humanisticum przy ul. Bojarskiego 1 oraz Instytucie Archeologii UMK przy ul. Szosa Bydgoska 44/48 w Toruniu.

Szczegółowe informacje


Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej:

„Dziewczyny do ścisłych!”

30 marca 2017 r. w Instytucie Fizyki przy ul. Grudziądzkiej 5/7 w Toruniu
oraz Obserwatorium Astronomicznym UMK w Piwnicach.

Szczegółowe informacje


Wydziały: Lekarski, Farmaceutyczny i Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK
w Bydgoszczy:

„#idźZaGłosemSerca”

4 kwietnia 2017 r. w siedzibie Biblioteki Medycznej przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 9 w Bydgoszczy.

Szczegółowe informacje

Sprawy studenckie
Maciej Gorczyński
@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale Sprawy studenckie

unnamed

Poznaliśmy tegoroczny ranking “Perspektyw”. Jak wypadły toruńskie uczelnie?

Mateusz Bąk17 lipca 2020
800px-Toruń_rektorat_UMK

Rektor UMK wydał nowe zarządzenie! Co z zajęciami i sesją?

Mateusz Bąk27 maja 2020
_DSC5997

Studenci UMK utworzyli petycję w sprawie sesji

Mateusz Bąk20 maja 2020
centrum_weterynarii_umk_-_wizualizacja_1

Tak będzie wyglądać Centrum Medycyny Weterynaryjnej

Mateusz Bąk23 marca 2020
Akademik_UMK_Torun

Akademiki przeznaczone na kwarantanne? Ważny komunikat Kanclerza UMK!

Mateusz Bąk20 marca 2020
rektor umk

UMK ma nowego rektora

Mateusz Bąk12 marca 2020
DSC_3510

Juwenalia odwołane! Rektor UMK wydał komunikat

Mateusz Bąk11 marca 2020
DSC6227-1000x600

UMK będzie mieć nowego rektora! Znamy termin wyborów

Mateusz Bąk3 lutego 2020
1280px-Nicolaus_Copernicus_University_in_Toruń_rectors_office-1000x600-1

Muzułmańscy studenci UMK z nietypową prośbą

Mateusz Bąk21 listopada 2019