fbpx
News

Sylwia Kowalska kandydatką na prezydenta Torunia!

(fot. Facebook/MyToruń)
Sylwia Kowalska kandydatką na prezydenta Torunia!
Mateusz Bąk
REAKCJE

Komitet Wyborczy My Touń ogłosił swoją kandydatkę na prezydenta Torunia. O najważniejszy fotel w mieście powalczy przewodnicząca ruchu miejskiego Czas Mieszkańców – Sylwia Kowalska 

Po ostatnich wyborach dostała się do Rady Miasta, dziś mierzy już w samą prezydenturę. Znana jest jednak nie z samej polityki, ale swoich inicjatyw społecznych i przede wszystkim feministycznych poglądów.

Sylwia Kowalska założyła grupę Toruńskie Dziewuchy, koordynowała projekt „Ratujmy Kobiety” czy m.in. współorganizowała Marszu Równości w Toruniu czy akcję przeciw przemocy „Nazywam się Miliard”.

Popiera też ekologię, a w magistracie pełni funkcję Wiceprzewodniczącej Komisji Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska. Kowalska działa również na rzecz ograniczenia marnowania żywności, – jest współzałożycielką toruńskich Jadłodzielni i Ruchu Foodsharing Polska. Angażuje się także w akcję „Cyrk bez zwierząt”.

Jakie obietnice przedstawiła Sylwia Kowalska i jej otoczenie? Na dzisiejszej konferencji prasowej członkowie My Toruń poruszyli kwestię remontu mostu Piłsudskiego. W razie konieczności deklarują budowę tymczasowej przeprawy. Padły też postulaty m.in. o porządku i czystości miasta, większej liczbie placów zabaw, skwerów i parków, poprawie komunikacji miejskiej, walce ze smogiem i lepszej oferty pracy.

– Od wielu lat działam w mieście – mówi Sylwia Kowalska. – Mam dość politycznego i partyjnego układu, który panuje tutaj od bardzo dawna. Myślę, że czas na zmiany. Toruń podąża nie w tym kierunku, jakiego oczekują mieszkańcy. Nie będę podejmować decyzji politycznych w kontekście kalkulacji obliczonych na utrzymanie władzy i wspieranie interesów określonych grup politycznych. Zależy mi żyć w mieście, w który głos mieszkańców jest uwzględniany przy podejmowaniu szczególnych decyzji. Prezydent i Rada Miasta mają być wykonawcami woli obywateli!

News
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale News

wypadek-915x600-915x600

Wypadek w Lubiczu! BMW potrąciło 71-latkę

Mateusz Bąk13 listopada 2018
pilne

Śmiertelny wypadek pod Toruniem!

Mateusz Bąk13 listopada 2018
mswia

Protest policji na finiszu. Na co zgodziło się MSWiA?

Mateusz Bąk12 listopada 2018
monitoring (1)

Obrabował samochód dostawczy. Policja publikuje wizerunek sprawcy!

Mateusz Bąk12 listopada 2018
DSC_0520

Czwarte zwycięstwo z rzędu – FC Toruń liderem Futsal Ekstraklasy! [FOTORELACJA]

Mateusz Krymski11 listopada 2018
271-29434-1000x600

Ponad połowa toruńskiej komendy na L4!

Mateusz Bąk8 listopada 2018
parking_torun_2_3

Co z parkowaniem 12 listopada?

Mateusz Bąk8 listopada 2018
tn_solaris bok

Zmiany w MZK na 11 i 12 listopada!

Mateusz Bąk8 listopada 2018
Washington Nationals at Baltimore Orioles May 20,  2011

Pedofil z Torunia trafi do oddziału psychiatrycznego?

Mateusz Bąk8 listopada 2018