fbpx
News

Toruń będzie gospodarzem II Kongresu Miast Sportowych!

Toruń będzie miejscem dużych paneli dyskusyjnych dotyczących polskiego sportu (fot. wikipedia/Mateuszgdynia)
Toruń będzie gospodarzem II Kongresu Miast Sportowych!
Krystian Mekka
REAKCJE

Po pamiętnej pierwszej edycji Kongresu Miast Sportowych we Wrocławiu, które zakończyły się sporym sukcesem i uznaniem środowiska sportowego przyszedł czas na organizację drugiego takiego wydarzenia. Organizatorzy postanowili, że gospodarzem najbliższego spotkania entuzjastów sportu będzie Toruń

Były brazylijski siatkarz, Giba powiedział kiedyś, że “sport pozwala pokazać wielu osobom piękną stronę życia”. Nie jeden z entuzjastów tej dziedziny potwierdziłby słowa tego wybitnego sportowca. Sport oprócz wywierania wśród ludzkości sporej dawki emocji stwarza także duże pole dyskusji oraz interpretacji na temat wydarzeń sportowych, czy środowiska kreującego wizerunek. Wkrótce nasze miasto będzie miejscem, które stanie się gospodarzem największego panelu dyskusyjnego o tematyce sportowej w Polsce.

Toruń bowiem został gospodarzem II Kongresu Miast Sportowych, zaplanowanego na 15 i 16 października. Druga edycja imprezy jest pozytywnym echem sukcesu pierwszego spotkania gwiazd sportu, opiniotwórczych dziennikarzy sportowych oraz chętnych uczestników dyskusji, który odbył się w zeszłym roku we Wrocławiu. Godziny zaciętych i merytorycznych wymian zdań były powodem dla organizatorów, aby nie poprzestać na jednorazowej akcji, będącej jedynym i tak dużym przedsięwzięciem w Polsce.

Nawet koordynatorzy imprezy doskonale wiedzą, że Toruń jest miastem sportu. Odbywające się w naszym mieście czołowe imprezy lekkoatletyczne m.in. Copernicus Cup w Arenie Toruń, ponadto nowoczesny stadion żużlowy – Motoarena, czy sukces koszykarzy Polskiego Cukru Toruń były tylko jednymi z wielu argumentów do zorganizowania właśnie w naszym mieście największego spotkania pasjonatów sportu w Polsce. Impreza zostanie podzielona na dwie części.

Pierwszą z nich będzie Piknik Sportowy, który odbędzie się 15 października, a zagoszczą na nim znani polscy sportowcy oraz olimpijczycy. Następnego dnia w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki odbędą się panele dyskusyjne, gdzie udział będzie mógł wziąć każdy. Dyskusje będą rozdzielone pięć różnych tematów:

  • Nowoczesne technologie w służbie infrastruktury sportowej miast
  • Komunikacja ma znaczenie! – jak skutecznie informować mieszkańców o sportowych aktywnościach, jak aktywizować lokalną społeczność do sportu
  • Efektywne wykorzystanie istniejącej infrastruktury sportowej (m.in. komercjalizacja obiektów, inwestycje – skąd i jak pozyskiwać fundusze)
  • Strategie rozwoju infrastruktury w gminach
  • Wydarzenia sportowe – jak je pozyskiwać, jak zaplanować optymalny format wydarzenia dla swojego miasta, gminy, województwa. Jak utrzymać to, co cykliczne. Nowości na rynku wydarzeń sportowych – sporty ekstremalne, e-Sport, sporty niszowe

Panele dyskusyjne będzie prowadzić oraz koordynować były redaktor naczelny Przeglądu Sportowego, a teraz szef segmentu sportowego Grupy Onet-RAS Polska – Michał Pol. “Wisienką na torcie” całego wydarzenia będzie uroczysta gala, podczas której zostaną rozdane wieńczące projekt nagrody dla lokalnego środowiska sportowego. Jesteśmy przekonani, że po II Kongresie Miast Sportowych nasze miasto będzie ponownie na ustach wielu turystów, w tym pasjonatów sportu, co tylko pozytywnie wpłynie na wizerunek i promocję Torunia.

(źródło: Przegląd Sportowy)

News
Krystian Mekka

Dumny bydgoszczanin mieszkający i kochający się w Toruniu. Fanatyk piłki nożnej i ręcznej w każdym wydaniu. Komentator sportowy i spiker z muzycznej rodziny. Gaduła nadużywająca kolokwializmów i metafor

Więcej w dziale News

hush-naidoo-jade-photography-yo01z-9hqaw-unsplash1 (1)

Koszty pakietów medycznych

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
Job seeker with newspaper and laptop looking for vacancies

Perspektywy zawodowe w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
marihuana

Toruńska Policja złapała nieletniego z torbą pełną marihuany!

Hubert Grabowski9 października 2020
IMG-20200902-WA0009

Wypadek na autostradzie A1. Lamborghini stanęło w płomieniach

Redakcja ChilliTorun.pl2 września 2020
2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

MZK gotowe na nowy rok szkolny. Jak odnowić bilet bez kolejki?

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
IMG-20200831-WA0011

„Bezpieczny powrót z Wakacji” – prędkość najczęstszą przyczyną zatrzymań

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
technology-2500010_1920

Kradzież alkoholu ze sklepu na Bydgoskim. Mamy wideo z wizerunkiem sprawców!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
unnamed

Szykują się zmiany w kursowaniu kolejnych linii autobusowych!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
2020_06_09_powrot_tramwaju_na_jpii_007

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie alei św. Jana Pawła II

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020