fbpx
News

Toruńskie święto biegaczy – przed nami Run Toruń!

Tak prezentuje się rzeźba, której podobizna zawiśnie na szyjach wszystkich finiszerów (fot. nadesłane/Run Toruń)
Toruńskie święto biegaczy – przed nami Run Toruń!
Jakub Strzelka
REAKCJE

W 2012 roku, podczas pierwszej edycji Run Toruń, mało kto myślał o kolejnych biegach. Dzisiaj mało który biegacz potrafi sobie bez niego wyobrazić sezon. W cztery lata toruńska „dyszka” stała się imprezą obowiązkową dla każdego amatora joggingu i choć nie jest to maraton, to również potrafi przyciągnąć tłumy biegaczy. Nie inaczej ma być w tym roku. Organizatorzy mają nadzieję zebrać na starcie niemal trzy tysiące biegaczy

Zaczęło się! Odliczanie do wielkiego biegowego święta czas rozpocząć! Do 30 kwietnia zostało jeszcze sporo czasu, ale do organizatorów już napłynęło sporo zgłoszeń do startu w piątej edycji Run Toruń. Póki co formularze wysłało blisko 900 osób, z czego 500 uiściło już opłaty startowe. To dopiero początek zapisów, więc można mieć nadzieję, że w tym roku uda się zebrać na starcie rekordową liczbę biegaczy. Zapisy prowadzone są na dwa dystanse – pięciu kilometrów (tzw. bieg dla każdego) oraz dziesięciu.

Do rywalizacji przystąpią również najmłodsi amatorzy biegania. 1-go lutego ruszyła rejestracja uczestników biegów dla dzieci, które będą mogły rywalizować w aż pięciu kategoriach wiekowych (od 2 do 16 lat). Młodzi biegacze będą mieli do pokonania dystans od stu do tysiąca pięciuset metrów, w zależności od wieku.

Anioł do kolekcji

Znakiem charakterystycznym toruńskiego biegu są medale, które otrzymuje po przekroczeniu linii mety każdy finiszer. Zawsze na płaskorzeźbie znajdował się sztandarowy element toruńskiej architektury, np. Krzywa Wieża (2012), Ratusz Staromiejski (2013), Dom Kopernika (2014) i Filsak (2015). W tym roku biegacze do swoich kolekcji dołączą kolejny „toruński krążek”. 31 stycznia o godzinie 23:59 zakończyło się głosowanie na wzór medalu piątej edycji Run Toruń. Spośród pięciu projektów bezkonkurencyjny okazał się Toruński Anioł, który wygrał z Kamienicą Pod Gwiazdą, Panoramą, Bramą Klasztorną oraz Planetarium im W. Dziewulskiego.

Przygotuj się do startu!

Każde zawody sportowe wymagają odpowiedniego przygotowania. Doskonale wiedzą o tym organizatorzy piątej edycji Run Toruń, którzy dla biegaczy startujących w toruńskiej „dyszce” przygotowali specjalne treningi. Co tydzień pod halą przy ul. Bema, z biegaczami spotykać się będą profesjonalni trenerzy akcji BiegamBoLubię.pl. Szkoleniowcy będą prowadzić zajęcia, które w kwietniu ułatwią pokonania dystansu oraz, mamy nadzieję, sprawią, że walka na trasie będzie jeszcze bardziej emocjonująca niż w poprzednich edycjach. Treningi odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 20:00.

Run Toruń to nie tylko rywalizacja sportowa, ale przede wszystkim okazja do dogłębnego zwiedzenia Miasta Kopernika w atrakcyjny i niecodzienny sposób. Taki jest zresztą cel całego przedsięwzięcia – zwiedzanie poprzez bieganie. Nie czekajcie zatem dłużej. Jeśli macie chęć się poruszać i spędzić miło czas, to już dzisiaj wyślijcie formularz zgłoszeniowy! Z całą pewnością będzie warto.

Więcej szczegółów znajdziecie po tym linkiem.

News
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale News

37_big

Zmiany na placu Pokoju Toruńskiego! [GRAFIKA]

Mateusz Bąk12 grudnia 2018
lifeboat-3377292_960_720

PILNE! Wypadek łodzi wędkarskiej! Trwa akcja ratunkowa

Mateusz Bąk10 grudnia 2018
271-29434-1000x600

Zakończono poszukiwana 32-latka! Tragiczny finał…

Mateusz Bąk8 grudnia 2018
pko 3

Most gen. Elżbiety Zawackiej ma już pięć lat! [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Mateusz Bąk7 grudnia 2018
139-235259

Zaginął 17-latek z Podgórza! [AKTUALIZACJA]

Mateusz Bąk7 grudnia 2018
DSC_3376

Radni zdecydowali o pensji Zaleskiego

Mateusz Bąk7 grudnia 2018
wykolejony tramwaj toruń

Tramwaj wykoleił się u zbiegu Wschodniej i Curie-Skłodowskiej. Ruch komunikacyjny wstrzymany! [WIDEO]

Redakcja ChilliTorun.pl5 grudnia 2018
fireworks-74689_960_720

Prezydent deklaruje: Toruń zrezygnuje z fajerwerków!

Mateusz Bąk3 grudnia 2018
3-299427

Nielegalna agencja towarzyska w Toruniu. Interweniowało CBŚP! [FOTO]

Mateusz Bąk3 grudnia 2018