fbpx
News

UMK z ogromnym dofinansowaniem!

(fot. Krzysztof Maliszewski/archiwum)
UMK z ogromnym dofinansowaniem!
Maciej Gorczyński
REAKCJE

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki konkursu pn. “Zintegrowane Programy Uczelni”. W gronie 10 placówek, które otrzymają dofinansowanie, znalazło się miejsce dla UMK. Toruńska uczelnia otrzyma największe wsparcie – prawie 39 milionów złotych!

W konkursie mogły brać udział największe i najsilniejsze uczelnie, kształcące co najmniej 20 tys. studentów, które mogą pochwalić się oceną parametryczną na poziomie A lub A+ na większości swoich wydziałów. Jego celem jest dostosowanie i realizacja programów kształcenia do potrzeb społeczno-gospodarczych, podnoszenie kompetencji studentów, tworzenie i realizacja wysokiej jakości programów stażowych, studiów doktoranckich, podnoszenie kompetencji dydaktycznych uczelnianych kadr, a także wspieranie świadczenia wysokiej jakości usług przez jednostki działające w strukturze uczelni (np. akademickie biura karier). Dzięki realizacji nagrodzonych projektów skorzysta ponad 37 tysięcy osób.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zgłosił projekt pn. “Universitas Copernicana Thorunensis in Futuro
– modernizacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w ramach Zintegrowanego Programu Uczelni”. Obejmuje on dostosowanie programów kształcenia do potrzeb społeczno-gospodarczych w regionie i wyposażenie niemal 150 studentów UMK w praktyczne umiejętności, podnoszenie kompetencji u prawie 200 studentów Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK w obszarach kluczowych dla gospodarki i rozwoju kraju oraz zorganizowanie wysokiej jakości programów stażowych i zwiększenie konkurencyjności na rynku pracy dla 150 studentów Wydziałów: Nauk o Ziemi oraz Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK.

Ponadto stworzone zostaną pilotażowe i interdyscyplinarne studia doktoranckie dla 33 uczestników pn. Academia Copernicana. W ramach modułu “zarządzanie uczelnią” planowane jest wsparcie informatycznych narzędzi i działania podnoszące kompetencje zarządcze, językowe i w zakresie IT kadr kierowniczych i administracyjnych UMK, którymi objętych zostanie 650 osób. Na UMK powstanie też informatyczny System Integrujący Naukę Dydaktykę Badania Naukowe oraz Administrację (SINDBAD).

Budżet konkursu wynosił 250 mln zł, ale wysoki poziom wniosków sprawił, że NCBR podjęło decyzję o zwiększeniu konkursowej alokacji. Ostatecznie 10 nagrodzonych projektów otrzyma ponad 357 mln zł dofinansowania. Poza UMK wsparcie otrzymają dwie uczelnie z Krakowa, Wrocławia oraz Warszawy, a także po jednej z Poznania, Gdańska i Olsztyna. Całkowita wartość toruńskiego projektu to 39 994 651,29 zł. Kwota dofinansowania opiewa na 38 794 811,73 zł.

News
Maciej Gorczyński
@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale News

hush-naidoo-jade-photography-yo01z-9hqaw-unsplash1 (1)

Koszty pakietów medycznych

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
Job seeker with newspaper and laptop looking for vacancies

Perspektywy zawodowe w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
marihuana

Toruńska Policja złapała nieletniego z torbą pełną marihuany!

Hubert Grabowski9 października 2020
IMG-20200902-WA0009

Wypadek na autostradzie A1. Lamborghini stanęło w płomieniach

Redakcja ChilliTorun.pl2 września 2020
2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

MZK gotowe na nowy rok szkolny. Jak odnowić bilet bez kolejki?

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
IMG-20200831-WA0011

„Bezpieczny powrót z Wakacji” – prędkość najczęstszą przyczyną zatrzymań

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
technology-2500010_1920

Kradzież alkoholu ze sklepu na Bydgoskim. Mamy wideo z wizerunkiem sprawców!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
unnamed

Szykują się zmiany w kursowaniu kolejnych linii autobusowych!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
2020_06_09_powrot_tramwaju_na_jpii_007

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie alei św. Jana Pawła II

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020