fbpx
News

W październiku poznamy nowego szefa TVP! Krzysztof Czabański: „Wyłoniło się czterech kandydatów” (foto)

Jak przekonuje Krzysztof Czabański, nowego szefa TVP poznamy w połowie października (fot. Agnieszka Krawczyk/chillitorun.pl)
W październiku poznamy nowego szefa TVP! Krzysztof Czabański: „Wyłoniło się czterech kandydatów” (foto)
Jakub Strzelka
REAKCJE

W niedzielę Krzysztof Czabański przebywał w Toruniu. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych poinformował o przebiegu konkursu na prezesa Telewizji Polskiej. Wszystko wskazuje na to, że nowego szefa telewizji publicznej poznamy w połowie października. Zmiany na stołkach czekają też pozostałe media publiczne

Do finałowego etapu konkursu na prezesa TVP zakwalifikowała się czwórka kandydatów. Są to: Jacek Kurski, obecny prezes TVP, prezes TV Biełsat – Agnieszka Romaszewska-Guzy, Krzysztof Skowroński – prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Bogdan Czajkowski – reżyser. Niewykluczone, że finałowy skład się powiększy. Odwołanie od decyzji o nie przepuszczeniu do finału złożyła Małgorzata Raczyńska.

Konkurs na szefa Telewizji Polskiej w dalszym ciągu trwa – mówił Krzysztof Czabański, przewodniczący RMN. – Póki co wyłoniło się czterech kandydatów, którzy awansowali do finału. Jest jedno odwołanie, więc niewykluczone, że finał będzie nieco szerszy. Odwołanie złożyła pani Małgorzata Raczyńska. Moim zdaniem słusznie, ponieważ decyzja większości rady o nie przepuszczeniu jej do finału, była decyzją błędną i niesprawiedliwą. To czy pani Raczyńska znajdzie się w finale okaże się 6 października podczas posiedzenia Rady Mediów Narodowych. Natomiast 7 października odbędą się wysłuchania publiczne grupy finalistów. Parę dni później Rada podejmie decyzje, kto ma zostać szefem TVP.

Przewodniczący RMN zapowiedział również, że zmiany na najwyższych stanowiskach czekają także pozostałe media publiczne. Tuż po zakończeniu konkursu na szefa TVP, zostanie ogłoszony konkurs na prezesa Polskiego Radia.

Po konkursie telewizyjnym, zostanie ogłoszony konkurs na prezesa Polskiego Radia, a po nowym roku konkursy w radiach regionalnych. Polska Agencja Prasowa obecnego prezesa wyłoniła w kwietniu tego roku i ten konkurs respektujemy. Nie będziemy wybierać nowego prezesa, tylko ten wybór zostanie przez nas potwierdzony na całą kadencję – przekonywał Czabański.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości odniósł się również do startu w konkursie Grzegorza Brauna, który nie dostał się do finału. Kontrowersyjny reżyser został skazany prawomocnym wyrokiem i jego kandydatura na prezesa Telewizji Polskiej wzbudzała wiele wątpliwości.

Zdaniem Rady wyrok nałożony na Grzegorza Brauna miał charakter polityczny, dlatego został on dopuszczony do konkursu – zakończył Krzysztof Czabański.

Nowego szefa TVP poznamy najprawdopodobniej w okolicach 12 października.

(fot. Agnieszka Krawczyk/chillitorun.pl)

News
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale News

hush-naidoo-jade-photography-yo01z-9hqaw-unsplash1 (1)

Koszty pakietów medycznych

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
Job seeker with newspaper and laptop looking for vacancies

Perspektywy zawodowe w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
marihuana

Toruńska Policja złapała nieletniego z torbą pełną marihuany!

Hubert Grabowski9 października 2020
IMG-20200902-WA0009

Wypadek na autostradzie A1. Lamborghini stanęło w płomieniach

Redakcja ChilliTorun.pl2 września 2020
2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

MZK gotowe na nowy rok szkolny. Jak odnowić bilet bez kolejki?

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
IMG-20200831-WA0011

„Bezpieczny powrót z Wakacji” – prędkość najczęstszą przyczyną zatrzymań

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
technology-2500010_1920

Kradzież alkoholu ze sklepu na Bydgoskim. Mamy wideo z wizerunkiem sprawców!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
unnamed

Szykują się zmiany w kursowaniu kolejnych linii autobusowych!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
2020_06_09_powrot_tramwaju_na_jpii_007

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie alei św. Jana Pawła II

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020