fbpx
News

Zaleski: Doznałem oszczerstw i przejawów arogancji

(fot. Krzysztof Maliszewski)
Zaleski: Doznałem oszczerstw i przejawów arogancji
Mateusz Bąk
REAKCJE

W Toruniu wybory prezydenckie zakończą się w pierwszej turze. Już piątą kadencję miastem rządzić będzie Michał Zaleski, który – według jeszcze nieoficjalnych informacji – uzyskał poparcie około 55% głosujących  

– Nie ukrywam, że za nami bezsenna noc – stwierdza Michał Zaleski. – Noc pełna oczekiwań na to, jakie decyzje podjęli torunianie. Mimo pochmurnego poranka przyniosła ona dużo pozytywnych informacji. Wiemy już, że moje starania o następną kadencję zmierzają ku dobremu. Ponadto – oczywiście jeszcze nieoficjalnie – członkowie mojego komitetu wejdą do rady miasta. Zapewne będzie ich niemniej niż sześcioro, prawdopodobnie ośmioro.  

Co ważne, prezydent wyraził chęć współpracy z radnymi opozycyjnych ugrupowań, a także możliwość realizacji ich postulatów wyborczych.

Jestem gotów do podjęcia rozmów i dyskusji, w jakich relacjach będziemy mogli ze sobą współpracować w nowej pięcioletniej kadencji rady miasta, aby zrealizować program i programy, które służyć mają rozwojowi Torunia i jego dalszej dynamicznej drodze ku przyszłości oczekiwanej przez mieszkańców – dodaje Zaleski.

Na konferencji prasowej poruszono temat kampanii wyborczej, a przede wszystkim politycznej walki z kandydatem Koalicji Obywatelskiej Tomaszem Lenzem, która przecież skutkowała dwoma wygranymi przez Zaleskiego procesami sądowymi.

– Kurz bitewny opada, za chwilę go nie będzie – przyznaje prezydent. – Tak, to prawda, doznałem oszczerstw, jeśli to zbyt mocne słowo, proszę zajrzeć do słownika języka polskiego i postanowień dwóch sądów – okręgowego i apelacyjnego. To słowo jest trafne. Doznałem także przejawów wobec mnie głupiej arogancji, ale uważam, ze okres wyborczy zamknął ten etap. Ta dyskusja w takiej formie jest już zakończona.   

Zaleski wyraził wdzięczność za głosy i zaufanie torunian.

Chciałbym podziękować wszystkim torunianom za decyzję o wyznaczeniu mi zadań na najbliższe pięć lat, zaufanie i powierzenie mi stanowiska prezydenta. Daliście czytelny przekaz, że jestem potrzebny dla Torunia, a jednocześnie głębokiego zaufania, jakim mnie obdarzacie – zakończył Michał Zaleski.

News
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale News

hush-naidoo-jade-photography-yo01z-9hqaw-unsplash1 (1)

Koszty pakietów medycznych

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
Job seeker with newspaper and laptop looking for vacancies

Perspektywy zawodowe w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
marihuana

Toruńska Policja złapała nieletniego z torbą pełną marihuany!

Hubert Grabowski9 października 2020
IMG-20200902-WA0009

Wypadek na autostradzie A1. Lamborghini stanęło w płomieniach

Redakcja ChilliTorun.pl2 września 2020
2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

MZK gotowe na nowy rok szkolny. Jak odnowić bilet bez kolejki?

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
IMG-20200831-WA0011

„Bezpieczny powrót z Wakacji” – prędkość najczęstszą przyczyną zatrzymań

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
technology-2500010_1920

Kradzież alkoholu ze sklepu na Bydgoskim. Mamy wideo z wizerunkiem sprawców!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
unnamed

Szykują się zmiany w kursowaniu kolejnych linii autobusowych!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
2020_06_09_powrot_tramwaju_na_jpii_007

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie alei św. Jana Pawła II

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020