fbpx
News

Zaleski: Doznałem oszczerstw i przejawów arogancji

(fot. Krzysztof Maliszewski)
Zaleski: Doznałem oszczerstw i przejawów arogancji
Mateusz Bąk
REAKCJE

W Toruniu wybory prezydenckie zakończą się w pierwszej turze. Już piątą kadencję miastem rządzić będzie Michał Zaleski, który – według jeszcze nieoficjalnych informacji – uzyskał poparcie około 55% głosujących  

– Nie ukrywam, że za nami bezsenna noc – stwierdza Michał Zaleski. – Noc pełna oczekiwań na to, jakie decyzje podjęli torunianie. Mimo pochmurnego poranka przyniosła ona dużo pozytywnych informacji. Wiemy już, że moje starania o następną kadencję zmierzają ku dobremu. Ponadto – oczywiście jeszcze nieoficjalnie – członkowie mojego komitetu wejdą do rady miasta. Zapewne będzie ich niemniej niż sześcioro, prawdopodobnie ośmioro.  

Co ważne, prezydent wyraził chęć współpracy z radnymi opozycyjnych ugrupowań, a także możliwość realizacji ich postulatów wyborczych.

Jestem gotów do podjęcia rozmów i dyskusji, w jakich relacjach będziemy mogli ze sobą współpracować w nowej pięcioletniej kadencji rady miasta, aby zrealizować program i programy, które służyć mają rozwojowi Torunia i jego dalszej dynamicznej drodze ku przyszłości oczekiwanej przez mieszkańców – dodaje Zaleski.

Na konferencji prasowej poruszono temat kampanii wyborczej, a przede wszystkim politycznej walki z kandydatem Koalicji Obywatelskiej Tomaszem Lenzem, która przecież skutkowała dwoma wygranymi przez Zaleskiego procesami sądowymi.

– Kurz bitewny opada, za chwilę go nie będzie – przyznaje prezydent. – Tak, to prawda, doznałem oszczerstw, jeśli to zbyt mocne słowo, proszę zajrzeć do słownika języka polskiego i postanowień dwóch sądów – okręgowego i apelacyjnego. To słowo jest trafne. Doznałem także przejawów wobec mnie głupiej arogancji, ale uważam, ze okres wyborczy zamknął ten etap. Ta dyskusja w takiej formie jest już zakończona.   

Zaleski wyraził wdzięczność za głosy i zaufanie torunian.

Chciałbym podziękować wszystkim torunianom za decyzję o wyznaczeniu mi zadań na najbliższe pięć lat, zaufanie i powierzenie mi stanowiska prezydenta. Daliście czytelny przekaz, że jestem potrzebny dla Torunia, a jednocześnie głębokiego zaufania, jakim mnie obdarzacie – zakończył Michał Zaleski.

News
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale News

firefighter-807379_960_720

Pożar w Kamionkach wzdłuż linii kolejowej!

Mateusz Bąk20 kwietnia 2019
wloclawska_04_2019

Trwa przebudowa Włocławskiej. Do kiedy potrwają prace?

Mateusz Bąk19 kwietnia 2019
electric-car-2783573_1280

Toruń z kolejną stacją do ładowania samochodów

Mateusz Bąk19 kwietnia 2019
02_plac_artylerii_polskiej-768x432

Zielone światło na pierwszy etap remontu placu Rapackiego!

Mateusz Bąk19 kwietnia 2019
20170408_180_DSC00206_MAL

Kult kolejną gwiazdą Piernikaliów!

Mateusz Bąk18 kwietnia 2019
Fot. Michał Walkowski

Rondo turbinowe na wykończeniu! Trwa malowanie oznakowania poziomego

Mateusz Bąk12 kwietnia 2019
hand-2984109_960_720

Poniedziałkowa kawa od MZK

Aleksandra Pladzyk11 kwietnia 2019
Bilety MZK

Zmiany otwarcia kas biletowych MZK

Aleksandra Pladzyk10 kwietnia 2019
classroom-2093743_960_720

Strajk toruńskich nauczycieli w liczbach

Mateusz Bąk8 kwietnia 2019