fbpx
News

Zuchwała kontrabanda – powrót za kratki po dwóch miesiącach wolności

Zatrzymany torunianin spędzi w celi dwa miesiące w oczekiwaniu na wyrok (fot. KMP Toruń)
Zuchwała kontrabanda – powrót za kratki po dwóch miesiącach wolności
Jakub Strzelka
REAKCJE

Toruński sąd zadecydował – 42-letni mężczyzna, który oszukał Skarb Państwa na niemal trzy miliony złotych został skazany na 2-miesięczny tymczasowy areszt. To jednak dopiero początek jego kłopotów. Za czyn, którego się dopuścił, może spędzić w więzieniu nawet sześć lat i zapłacić bardzo wysoką grzywnę

W poniedziałek rano patrol złożony z funkcjonariusza Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz policjanta Wydziału Ruchu Drogowego, zatrzymał na autostradzie A1 w Nowej Wsi  ciężarówkę marki IVECO w celu kontroli. Podczas rozmowy kierowca wyznał, że nie może okazać mundurowym dokumentów, ponieważ ich nie posiada. To wzbudziło podejrzenia patrolu, który polecił zatrzymanemu otworzyć skrzynię. Okazało się, że ładownia ciężarówki była wypełniona po brzegi papierosami, które nie miały polskich znaków akcyzowych. Funkcjonariusze naliczyli się ponad 250 kartonów, co w sumie daje niemalże 130 tysięcy paczek papierosów, a to z kolei oznacza, że z powodu nieodprowadzonego przez 42-latka podatku straty Skarbu Państwa wynoszą niemal trzy miliony złotych. To tylko wstępne wyliczenia funkcjonariuszy.

Co ciekawe, zatrzymany nie miał przy sobie dokumentów upoważniających do prowadzenia pojazdów samochodowych, bo też nie mógł ich mieć. Na mężczyźnie ciąży zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez toruński sąd i aktualny aż do czerwca 2017 roku. Zatrzymany został odwieziony prosto do celi, a cała sprawa trafiła w ręce toruńskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą.

Dzisiaj rano funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą  toruńskiej komendy doprowadzili do sądu zatrzymanego 42- latka – mówi Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP. – Już wczoraj  prokurator  Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód po zapoznaniu się z całością materiału  zgromadzonego przez śledczych zdecydował o złożeniu stosownego wniosku do sądu o jego tymczasowym aresztowaniu. Sąd przychylił się do niego i zatrzymał w areszcie na najbliższe 2 miesiące  tego człowieka.

Jak się okazało, kartoteka zatrzymanego mieszkańca toruńskich Wrzosów stanowi dość długą lekturę. W przeszłości 42-latek był karany za przestępstwa przeciwko porządkowi publicznemu, za które został ukarany pięcioletnim pobytem w zakładzie karnym. W maju tego roku wyszedł na wolność, ale wiele wskazuje na to, że długo się nią nie nacieszy. Śledczy postawili już mężczyźnie zarzuty paserstwa akcyzowego oraz złamania zakazu sądowego, za co grodzi mu kara sześciu lat więzienia.

News
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale News

marihuana

Toruńska Policja złapała nieletniego z torbą pełną marihuany!

Hubert Grabowski9 października 2020
IMG-20200902-WA0009

Wypadek na autostradzie A1. Lamborghini stanęło w płomieniach

Redakcja ChilliTorun.pl2 września 2020
2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

MZK gotowe na nowy rok szkolny. Jak odnowić bilet bez kolejki?

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
IMG-20200831-WA0011

„Bezpieczny powrót z Wakacji” – prędkość najczęstszą przyczyną zatrzymań

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
technology-2500010_1920

Kradzież alkoholu ze sklepu na Bydgoskim. Mamy wideo z wizerunkiem sprawców!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
unnamed

Szykują się zmiany w kursowaniu kolejnych linii autobusowych!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
2020_06_09_powrot_tramwaju_na_jpii_007

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie alei św. Jana Pawła II

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
city-1487891_1920

Strefa Płatnego Parkowania poszerzona

Mateusz Bąk23 lipca 2020
road-sign-4474011_960_720

Odcinek Chrobrego będzie zamknięty dla ruchu. Sprawdź objazd!

Mateusz Bąk23 lipca 2020