fbpx
Ciekawostki

Co daje Ci technologia QLED?

(fot. Materiały Partnera)
Co daje Ci technologia QLED?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Współczesna branża telewizorów niemal co roku zaskakuje jakąś nowością. Mogą być to nowe funkcje, dające większe możliwości wykorzystania swojego urządzenia, a także rozwiązania technologiczne, wpływające na wrażenia i komfort użytkownika. Można by rzec, że telewizory ewoluują, a co jest obecnie szczytem tej ewolucji? Zdaniem wielu ekspertów oraz samych użytkowników – telewizor QLED. Dlaczego?

Jakie zalety oferuje telewizor QLED?

Mechanizm, na którego bazie działa telewizor QLED, opiera się na wykorzystaniu mikroskopijnych kryształków, zwanych “kropkami kwantowymi”, które umieszczone zostają pomiędzy podświetleniem ekranu a filtrami kolorów. Są one podświetlane niebieskim światłem, tworzonym przez diody LED. Gdy przechodzi ono przez kryształki, ulega rozbiciu na trzy barwy podstawowe. Umożliwia to perfekcyjne odwzorowanie koloru każdego korespondującego na ekranie piksela, a co za tym idzie – w pełni realistyczne oddanie obrazu, co przekłada się na jego rozdzielczości. Dlatego telewizory QLED, jak np. QLED TV Q7C, cechuje jakość obrazu na poziomie 4K, zapewniająca doskonałą ostrość i pełną widoczność nawet najmniejszych detali.

Jakie telewizory QLED warto nabyć?

Aktualnie na rynku mamy niewielki wybór telewizorów typu QLED, jednak nie jest to nic negatywnego – każde urządzenie tego rodzaju jest wysoce zaawansowanym technologicznie produktem i spełnia wyśrubowane wymagania, aby dawać jak najlepsze wrażenia użytkownikom.

W sprzedaży można znaleźć zarówno telewizory QLED ze standardowymi, płaskimi ekranami, jak i zakrzywionymi (jak wspomniany QLED TV Q7C). Które z tych rozwiązań jest lepsze? Zaletą zakrzywionego ekranu jest optyczne powiększenie powierzchni, na której wyświetlany jest obraz, a zarazem wyeliminowanie zniekształceń. Daje on również efekt przestrzenności. W przypadku wielu modeli QLED istnieje pewien feler – gdy patrzy się na ekran z boku, obraz może być zniekształcony. Problem ten został wyeliminowany w niektórych modelach dzięki specjalnym rozwiązaniom technologicznym – na przykład w przypadku QLED TV Q7C jest to Q Viewing Angle, który umożliwia cieszenie się idealnym obrazem z dowolnego miejsca przed telewizorem.

Obojętnie od tego, czy zdecydujemy się na telewizor QLED z zakrzywionym ekranem, czy płaskim, polecany rozmiar do standardowego salonu to 55”. Jeżeli chodzi o inne parametry telewizora, dobrze zwrócić uwagę na wysokość określoną jako “PQI”. Odzwierciedla ona jakość obrazu w trakcie wyświetlania na nim scen dynamicznych i nie powinna być niższa niż 3300, a im jest wyższa, tym lepiej.

Poza tym przed zakupem warto sprawdzić, jakie rozwiązania technologiczne oferuje dany model i jak wpływają one na komfort codziennego użytkowania. Dobrym przykładem jest wspomniana technologia Q Viewing Angle w QLED TV Q7C, a w innych modelach Q HDR, odpowiadająca za efekty kolorystyczne – którą szczególnie powinno docenić gracze.

Telewizory QLED osiągają w tym momencie najwyższe jakości obrazu spośród wszystkich modeli na rynku. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu najnowszych zdobyczy technologii specjalnie w celu dania pełnego komfortu właśnie tobie, warto więc rozważyć zakup takiego urządzenia!

Więcej w dziale Ciekawostki

fd182222ea2b0790cf45ab1115a4ef46

Chcesz skutecznie chronić ekran Samsunga Galaxy S20FE? Pomyśl o etui i szkle ochronnym!

Redakcja ChilliTorun.pl6 maja 2021
man-4132758_1280

Czy wszyscy już jesteśmy narcyzami?

Redakcja ChilliTorun.pl22 marca 2021
astronaut-1390007_1280

Prawo przyciągania a gry losowe

Redakcja ChilliTorun.pl22 marca 2021
people-1492052_1280

Wewnętrzne demony mogą zniszczyć naszych bliskich?

Redakcja ChilliTorun.pl21 marca 2021
chimpanzee-3703230_1280

Małpa gra na komputerze siłą woli

Redakcja ChilliTorun.pl21 marca 2021
uslugi-ppoz-i-bhp-600x289

Jak powinna wyglądać prawidłowo opracowana dokumentacja ppoż.?

Redakcja ChilliTorun.pl1 marca 2021
pistoletlakierniczy

Pistolet lakierniczy – jaki wybrać?

Redakcja ChilliTorun.pl9 lutego 2021
08 - stalimpex - cynkowanie ogniowe 1 ZEWN

Jak uczynić stal jeszcze bardziej wytrzymałą? Pokryć ją dodatkową warstwą cynku

Redakcja ChilliTorun.pl11 stycznia 2021
wind-farm-1747331_1280

Energia wiatrowa i słoneczna zamiast węgla

Redakcja ChilliTorun.pl9 września 2020