fbpx
Ciekawostki

Co daje Ci technologia QLED?

(fot. Materiały Partnera)
Co daje Ci technologia QLED?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Współczesna branża telewizorów niemal co roku zaskakuje jakąś nowością. Mogą być to nowe funkcje, dające większe możliwości wykorzystania swojego urządzenia, a także rozwiązania technologiczne, wpływające na wrażenia i komfort użytkownika. Można by rzec, że telewizory ewoluują, a co jest obecnie szczytem tej ewolucji? Zdaniem wielu ekspertów oraz samych użytkowników – telewizor QLED. Dlaczego?

Jakie zalety oferuje telewizor QLED?

Mechanizm, na którego bazie działa telewizor QLED, opiera się na wykorzystaniu mikroskopijnych kryształków, zwanych “kropkami kwantowymi”, które umieszczone zostają pomiędzy podświetleniem ekranu a filtrami kolorów. Są one podświetlane niebieskim światłem, tworzonym przez diody LED. Gdy przechodzi ono przez kryształki, ulega rozbiciu na trzy barwy podstawowe. Umożliwia to perfekcyjne odwzorowanie koloru każdego korespondującego na ekranie piksela, a co za tym idzie – w pełni realistyczne oddanie obrazu, co przekłada się na jego rozdzielczości. Dlatego telewizory QLED, jak np. QLED TV Q7C, cechuje jakość obrazu na poziomie 4K, zapewniająca doskonałą ostrość i pełną widoczność nawet najmniejszych detali.

Jakie telewizory QLED warto nabyć?

Aktualnie na rynku mamy niewielki wybór telewizorów typu QLED, jednak nie jest to nic negatywnego – każde urządzenie tego rodzaju jest wysoce zaawansowanym technologicznie produktem i spełnia wyśrubowane wymagania, aby dawać jak najlepsze wrażenia użytkownikom.

W sprzedaży można znaleźć zarówno telewizory QLED ze standardowymi, płaskimi ekranami, jak i zakrzywionymi (jak wspomniany QLED TV Q7C). Które z tych rozwiązań jest lepsze? Zaletą zakrzywionego ekranu jest optyczne powiększenie powierzchni, na której wyświetlany jest obraz, a zarazem wyeliminowanie zniekształceń. Daje on również efekt przestrzenności. W przypadku wielu modeli QLED istnieje pewien feler – gdy patrzy się na ekran z boku, obraz może być zniekształcony. Problem ten został wyeliminowany w niektórych modelach dzięki specjalnym rozwiązaniom technologicznym – na przykład w przypadku QLED TV Q7C jest to Q Viewing Angle, który umożliwia cieszenie się idealnym obrazem z dowolnego miejsca przed telewizorem.

Obojętnie od tego, czy zdecydujemy się na telewizor QLED z zakrzywionym ekranem, czy płaskim, polecany rozmiar do standardowego salonu to 55”. Jeżeli chodzi o inne parametry telewizora, dobrze zwrócić uwagę na wysokość określoną jako “PQI”. Odzwierciedla ona jakość obrazu w trakcie wyświetlania na nim scen dynamicznych i nie powinna być niższa niż 3300, a im jest wyższa, tym lepiej.

Poza tym przed zakupem warto sprawdzić, jakie rozwiązania technologiczne oferuje dany model i jak wpływają one na komfort codziennego użytkowania. Dobrym przykładem jest wspomniana technologia Q Viewing Angle w QLED TV Q7C, a w innych modelach Q HDR, odpowiadająca za efekty kolorystyczne – którą szczególnie powinno docenić gracze.

Telewizory QLED osiągają w tym momencie najwyższe jakości obrazu spośród wszystkich modeli na rynku. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu najnowszych zdobyczy technologii specjalnie w celu dania pełnego komfortu właśnie tobie, warto więc rozważyć zakup takiego urządzenia!

Więcej w dziale Ciekawostki

05 - pancernik - etui xiaomi mi 6

Akcesoria telefoniczne na dzień kobiet. Trafiony czy chybiony prezent?

Redakcja ChilliTorun.pl26 stycznia 2019
1. reklama-efekt.pl cont. zew. 1z5 litery 3D - chillitorun

Podświetlane litery 3D, czyli reklama w przestrzeni publicznej

Redakcja ChilliTorun.pl29 listopada 2018
laptop-3190194_960_720

Fundacja ojca Rydzyka otrzymała dotacje na nowy portal internetowy!

Mateusz Bąk26 listopada 2018
01 Inseo - chillitorun

Kiedy przychodzi czas na reklamę w wyszukiwarce?

Redakcja ChilliTorun.pl21 listopada 2018
Beztytułu

Odkryto pierwszą lokalizację Torunia!

Mateusz Bąk26 października 2018
Wybory samorządowe - urna i tekst

Czego jeszcze nie wiesz o wyborach samorządowych 2018?

Redakcja ChilliTorun.pl18 października 2018
midatech cont zew węże przemysłowe2 - chillitorun

Doskonałość węży dla przemysłu to zasługa odpowiednio dobranych materiałów

Redakcja ChilliTorun.pl2 października 2018
zaplecze graficzne cont zew projektowanie etykiet - chillitorun

Dobra etykieta sprzeda Twój produkt. Pod warunkiem, że stworzy ją specjalista

Redakcja ChilliTorun.pl25 września 2018
DIL14_IC_HCF4093

Impulsowy zasilacz LED – działanie

Redakcja ChilliTorun.pl3 września 2018