fbpx
Ciekawostki

Pozycjonowanie dla bystrzaków: czy w 2020 da się samodzielnie wywindować witrynę www na szczyt listy Google’a?

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Pozycjonowanie dla bystrzaków: czy w 2020 da się samodzielnie wywindować witrynę www na szczyt listy Google’a?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Miejsca zajmowane w wynikach wyszukiwania mają decydujący wpływ na to, które odnośniki klikną użytkownicy. A że wyszukujących jest ich całe mrowie – tylko w Polsce to ponad 26,3 miliona osób – kolejne firmy prześcigają się w oferowaniu innym przedsiębiorcom usługi skutecznego, trwałego pozycjonowania w Google. Są i tacy, którzy usiłują zdobyć ów internetowy szczyt bez pomocy innych. Czy takie działania mają sens i mogą przynieść oczekiwane skutki? Przyjrzyjmy się sprawie bliżej

Google wymienia ponad 200 czynników rankingowych. W rzeczywistości jest ich znacznie więcej

Z pozoru pozycjonowanie stanowi całkiem proste zadanie: pisać teksty zawierające frazy kluczowe, na które dana strona ma pokazywać się wysoko, zostawiać linki i patrzeć, jak witryna pnie się do góry. Diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach – zgodnie ze słowami specjalistów z AFTERWEB dzisiaj dla Google bardziej liczy się jakość niż ilość. Strona, na której publikowane są niemal bliźniaczo podobne teksty, będzie oceniona przez algorytmy niżej niż serwis, w którym zamieszczane są fachowe artykuły, które odpowiadają na pytania i potrzeby użytkowników. Duży wpływ na kolejność stron w wynikach wyszukiwania ma również to kto, gdzie i kiedy wysłał dane zapytanie. Algorytmy Google są coraz bardziej zaawansowane, na tyle aby użytkownikowi przebywającemu w Gdańsku prezentować witryny odnoszące się do Trójmiasta, a nie strony ukierunkowane na Wrocław albo Zakopane… pod warunkiem, że informacje i metadane z poszczególnych witryn pozwoliły je właściwie zaklasyfikować. Content i dane geolokalizacyjne to i tak tylko dwa spośród kilkuset aspektów, które trzeba uwzględnić przy pracach pozycjonerskich nad stroną.

Pozycjonowanie stron internetowych na własną rękę może skończyć się poważnymi kłopotami

Podjęcie adekwatnych, skutecznych działań wymaga zatem specjalistycznej wiedzy oraz ciągłego śledzenia zmieniających się wytycznych oraz trendów. Teoretycznie można skorzystać z „drogi na skróty”, jednak w dłuższej perspektywie przyniesie to więcej szkód niż pożytku. Roboty Google stają się coraz bardziej wyczulone na stosowanie pewnych trików – przez fachowców z branży nazywanych Black Hat SEO. Za przyłapanie na stosowaniu zabronionych przez Google metod czekają bolesne kary: od filtra przesuwającego stronę w dół rankingów, aż po całkowite wyrzucenie domeny z grona witryn prezentowanych w wyszukiwarce.

Podsumowując i odpowiadając na zadane w tytule pytanie: owszem, samodzielne pozycjonowanie stron internetowych jest jak najbardziej wykonalne. Problem w tym, że pochłania tyle czasu, że zdecydowanie bardziej opłacalnym wyjściem jest zlecenie tego komuś o specjalistycznych kompetencjach, z bogatym doświadczeniem w branży i udokumentowanymi sukcesami. Wiele wskazuje na to, iż wspomniana wcześniej agencja AFTERWEB spełnia te warunki.

Więcej w dziale Ciekawostki

uslugi-ppoz-i-bhp-600x289

Jak powinna wyglądać prawidłowo opracowana dokumentacja ppoż.?

Redakcja ChilliTorun.pl1 marca 2021
pistoletlakierniczy

Pistolet lakierniczy – jaki wybrać?

Redakcja ChilliTorun.pl9 lutego 2021
08 - stalimpex - cynkowanie ogniowe 1 ZEWN

Jak uczynić stal jeszcze bardziej wytrzymałą? Pokryć ją dodatkową warstwą cynku

Redakcja ChilliTorun.pl11 stycznia 2021
wind-farm-1747331_1280

Energia wiatrowa i słoneczna zamiast węgla

Redakcja ChilliTorun.pl9 września 2020
3 - myjultradzwiekami - link do strony 3

Poznaj trzy powody, dla których warto zainwestować w nowoczesne myjki ultradźwiękowe

Redakcja ChilliTorun.pl1 września 2020
casino-3491253_960_720

Najpopularniejsze automaty do gier

Redakcja ChilliTorun.pl24 marca 2020
Josef_Thorak_-_Kopernikus2

Kolejny pomnik Kopernika w Toruniu?

Mateusz Bąk20 lutego 2020
07 - hak - obrotnica do spawania ZEWN

Szybkie i efektywne spawanie na miarę XXI wieku. Sprawdź, jakich przyrządów używają najlepsi i jak na nich pracują

Redakcja ChilliTorun.pl7 lutego 2020
players-green-football-football-match-football-pitch-sports-ground

Ludzie Sportu Związani z Lublinem

Redakcja ChilliTorun.pl4 lutego 2020