fbpx
Ciekawostki

Tego jeszcze u nas nie było – największa w regionie impreza esportowa odbędzie się w Toruniu!

W Toruniu odbędzie się wyjątkowa impreza (fot. materiały organizatora)
Tego jeszcze u nas nie było – największa w regionie impreza esportowa odbędzie się w Toruniu!
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Dynamicznie rozwijający się rynek esportu i nowoczesnych technologii trafił do Grodu Kopernika. Już w lutym 2017 roku w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika rozpoczniemy turniej jednej z najpopularniejszych na świecie gier online – Counter-Strike: Global Offensive. Wydarzenie okraszone będzie wieloma atrakcjami!

Counter-Strike to tytuł, który zdecydowanie można określać mianem “legendy”. Sieciowa strzelanka szybko podbiła serca graczy na całym globie. Początkowo była tylko zmodyfikowaną wersją produkowanej przez firmę Valve popularnej gry Half-Life. Przedsiębiorstwo zauważyło jej popularność i zdecydowało się na rozwój tytułu. Global Offensive wyewoluowała m.in. z wszechobecnego w kulturze masowej Counter-Strike 1.6. W popularnego “CS-a” na całym świecie regularnie gra prawie 10 000 000 osób.

Popularność CS:GO sprawiła, że wszędzie organizowane są profesjonalne turnieje, a niektórzy grą w “CS-a” zajmują się już zawodowo. Pierwszy i jedyny tego typu turniej w naszym regionie odbędzie się już 4-5 lutego 2017 roku w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika!

W imprezie weźmie udział 16 najlepszych drużyn z całego kraju, które wyłonią wstępne eliminacje (zapisy do nich potrwają do 11 grudnia).

– Po zakończeniu eliminacji odbędzie się losowanie do grup turniejowych – mówi Mikołaj “Mausik” Wierzbowski, jeden z organizatorów. – Z każdej z czterech grup wyjdą dwie drużyny, które zagrają w fazie pucharowej. Zwycięzców turnieju poznamy natomiast w niedzielę.

Ecenter Copernicup 2017 to nie tylko Counter-Strike…

… to również targi, na których swoje produkty, pomysły i szereg innowacji technologicznych przedstawią licznie zgromadzeni wystawcy i partnerzy imprezy. To jednak nie wszystko!

Podczas targów będziemy mogli pograć w kultowe i nieśmiertelne gry z naszego dzieciństwa, poznać najnowsze rozwiązania technologiczne w wielu kwestiach, czy zdobyć autograf od idola ze świata wirtualnej rozrywki – mówi Paweł Gumiński, który również organizuje przedsięwzięcie. – Zapewnimy zabawę dla całych rodzin, a impreza spodoba się z pewnością nie tylko fanom gry CS:GO.

Udział w evencie zapowiedziało wielu wspaniałych i rozpoznawalnych gości – m.in. InetKoxTV, Pago, Powlie, Śledziu, Akukuleum czy Petzor. Wydarzenie poprowadzi uznany sprawozdawca, komentator esportowy stacji Polsat Sport oraz kanału TeamFrenzyGG – Filip “Testree” Mątowski.

Za organizację wydarzenia odpowiada firma Ecenter, czyli jeden z czołowych polskich dostawców hostingu oraz stron internetowych. Przedsiębiorstwo działa w szeroko pojętej branży IT. Drugim organizatorem jest Samorząd Studencki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Początkowa wartość nagród to 6 000zł, ale pula ta ciągle rośnie i jest rozszerzana o nagrody rzeczowe, którymi mają zostać uhonorowani najlepsi gracze turnieju.

Oficjalna strona imprezy: Ecenter Copernicup

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/326181271107655/

1

Więcej w dziale Ciekawostki

casino-3491253_960_720

Najpopularniejsze automaty do gier

Redakcja ChilliTorun.pl24 marca 2020
Josef_Thorak_-_Kopernikus2

Kolejny pomnik Kopernika w Toruniu?

Mateusz Bąk20 lutego 2020
07 - hak - obrotnica do spawania ZEWN

Szybkie i efektywne spawanie na miarę XXI wieku. Sprawdź, jakich przyrządów używają najlepsi i jak na nich pracują

Redakcja ChilliTorun.pl7 lutego 2020
players-green-football-football-match-football-pitch-sports-ground

Ludzie Sportu Związani z Lublinem

Redakcja ChilliTorun.pl4 lutego 2020
07 - afterweb - pozycjonowanie stron internetowych-Wrocław 2 ZEWN

Pozycjonowanie dla bystrzaków: czy w 2020 da się samodzielnie wywindować witrynę www na szczyt listy Google’a?

Redakcja ChilliTorun.pl30 stycznia 2020
wkroczeniewojskpolskichdotor18stycznia1920a

Upragniony powrót do Ojczyzny – 10 faktów z historii oswobodzenia Torunia!

Mateusz Bąk18 stycznia 2020
mzk

O historii miejskich autobusów słów kilka

Mateusz Bąk18 listopada 2019
głowne wiersze

Jan Kasprowicz – wyjątkowy, polski poeta

Redakcja ChilliTorun.pl21 października 2019
123

Absolwent UMK w drodze na Koronę Ziemi

Mateusz Bąk8 września 2019