fbpx
Sport

Bieg pod gwiazdami w sercu Torunia

Bieg pod gwiazdami w sercu Torunia
Jakub Strzelka
REAKCJE

Już za miesiąc amatorów biegania czeka nie lada atrakcja. W końcu niecodziennie zdarza się okazja by rywalizować na trasie, w srodku nocy. Taką możliwość stwarza Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Maraton Toruński, które organizuje Nocną Dychę Kopernikańską

Nie od dziś wiadomo, że Toruń najpiękniejszy jest nocą. Codziennie na starówce widać przechadzających się po zmroku ludzi, podziwiających zabytki Grodu Kopernika. Tym razem ma być inaczej. Już 13-go czerwca spokojny spacer zastąpi wyjątkowa rywalizacja sportowa. Będzie taka, ponieważ Nocna Dycha Kopernikańska ma na celu promowanie walorów turystycznych Torunia oraz inwestycji zrealizowanych w ramach projektów unijnych, a wśród nich min. zmodernizowana i rozbudowana przystań AZS, zrewitalizowany Bulwar Filadelfijski, czy Most Drogowy im. Elżbiety Zawackiej. Oznacza to ucztę dla ciała i ducha w jednym.

Biegacze ruszą do rywalizacji spod Galerii Atrium Copernicus, gdzie zlokalizowany będzie start NDK. Przed rozpoczęciem biegu zawodnicy otrzymają od organizatorów czołówkę oraz pamiątkową koszulkę funkcyjną. Jeśli zas chodzi o trasę biegu to poprowadzi ona ulicami Torunia, Bulwarem Filadelfijskim oraz przez toruńską starówkę, gdzie biegacz będą mieli szansę podziwiać malownicze, gotyckie kamienice. Start planowany jest na godzinę 22:00.

Meta biegu znajdować się będzie przy Hali Sportowo-Widowiskowej, przy ul. Bema . Na pokonanie trasy biegacze będą mieli 1 godz. 45 minut. Po ukończeniu biegu zawodników czeka jeszcze jedna niespodzianka, bowiem organizatorzy przygotowują dla każdego biegacza oryginalny, ceramiczny dzwonek, który zostanie wręczony na mecie każdemu startującemu.

Uczestnicy biegu sklasyfikowani zostaną w kategorii generalnej, kobiet, w poszczególnych grupach wiekowych oraz w Mistrzostwach Miasta Torunia.

Na dzień dzisiejszy zostało zapisanych 1109 osób na 1500 miejsc. Rejestracja i wszystkie informacje na temat biegu znajdują się tutaj.

Sport
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Sport

główne_siatka-do-siatkowki

Siatka do siatkówki – wymiary, mocowanie i cena

Redakcja ChilliTorun.pl1 czerwca 2022
główne_Liga-Mistrzów-2022

Kto zwycięży Ligę Mistrzów w 2022 roku?

Redakcja ChilliTorun.pl26 kwietnia 2022
simon-connellan-b5h1zRmWLPo-unsplash

Legendy polskiej lekkoatletyki

Redakcja ChilliTorun.pl25 sierpnia 2021
Michał_Kwiatkowski_2014_UCI-1000x600

Słynni sportowcy z Torunia. Nie tylko Michał Kwiatkowski!

Redakcja ChilliTorun.pl14 lipca 2021
chillitorun_okladka

Kto jest faworytem Euro 2020?

Redakcja ChilliTorun.pl14 czerwca 2021
chilitorun_okladka

GKS Przodkowo kolejnym rywalem Elany!

Redakcja ChilliTorun.pl28 maja 2021
20210520110858_pexels-photo-4498574.jpeg

Jak dopasować odpowiedni strój sportowy do prostokątnej sylwetki?

Redakcja ChilliTorun.pl25 maja 2021
Dlaczego STS stało się tak popularną stroną bukmacherską

Dlaczego STS stało się tak popularną stroną bukmacherską?

Redakcja ChilliTorun.pl6 maja 2021
shutterstock_667286251

Terminarz gier napakowany jak kabanos. Czy natłok spotkań nie zaszkodzi reprezentacji Polski?

Redakcja ChilliTorun.pl3 lutego 2021