fbpx
Pozostałe dyscypliny

W Toruniu wybudowano streetpark! Odwiedź i rozpocznij przygodę już teraz

(fot. Facebook)
W Toruniu wybudowano streetpark! Odwiedź i rozpocznij przygodę już teraz
Mateusz Bąk
REAKCJE

Choć pozostały już tylko poprawki do wykończenia, toruńscy streetworkauci mogą wreszcie cieszyć się ze specjalnego miejsca do uprawiania tej wyjątkowej dyscypliny sportowej

Członkowie klubu Addicted 2 Bars przez długi czas swoją pasję do streetworkoutu musieli rozwijać na miejscach nie koniecznie do tego przeznaczonych. Choć sport ten można uprawiać niemal wszędzie, to dopiero profesjonalny street park wpłynię na rozwój drużyny i pomoże osiągnąć najwyższe cele. Z pomocą toruńskim sportowcom przyszło stowarzyszenie Inicjatywa Młodych. I tak po roku czekania na wykonanie projektu, doczekaliśmy się street parku w Toruniu.

Streetworkout to są ćwiczenia z użyciem masy własnego ciała – opowiada Krzysztof Duda ze Stowarzyszenia Inicjatywa Młodych. – Chłopaki są z ekipy Addicted 2 bars i ponad rok ćwiczą w Toruniu. Potrzebowali miejsca do rozwijania swojej pasji, bo korzystali z placów zabaw i różnych innych miejsc publicznych. W końcu zgłosili się do mnie z prośbą o pomoc w zbudowaniu takiego miejsca i co mogą w tej sprawie zrobić. Zaproponowałem im, żeby swój projekt zbudowali do budżetu partycypacyjnego. My jako inicjatywa młodych robiliśmy to wszystko administracyjnie, czyli przygotowaliśmy wnioski i wstępne projekty dla miasta itd. Poszło to oczywiście to procesu partycypacyjnego. Zrobiliśmy dosyć dużą kampanię promocyjną, min. wśród znajomych, na facebooku.

Streetworkout ma szerokie zastosowanie jako trening siłowy w takich sportach jak sztuki walki, atletyka czy parkour. W Polsce istnieje 20 lokalnych grup zajmujących się tym sportem, w tym toruński Addicted 2 Bars.

Trenuję od półtora roku w klubie Addicted 2 bars – mówi Michał Stodolak. – Trenuję ponieważ ten sport daje mi dużo przyjemności oraz sprzyja dobremu zdrowiu i sprzyja na dobry rozwój mięśni. Myślę, że takie miejsca jak ten park będą zachęcały młodych ludzi do uprawiania sportu. Może to się okazać trudne, bo jednak w dzisiejszych czasach duża część społeczeństwa czas spędza przed komputerem czy telewizorem.

Motywem przewodnim drużyny Addicted 2 Bars jest przełamywanie granic. Powstały plac odwiedzić i spróbować na nim swoich sił może każdy. Klub zachęca do wzięcia udziału w treningach, będących zarazem okazją do dobrej zabawy i spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Treningi mamy co dwa dni, czyli jakieś cztery razy w tygodniu. Zajęcia mogą być różne. Raz trenujemy kondycję, innym razem siłę i wytrzymałość – podsumowuje Stodolak.

Pozostałe dyscypliny
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

mistrzostwa_europy_w_speedrowerze_14083655873253

W Toruniu powalczą o mistrzostwo Polski w speedrowerze

Mateusz Bąk5 września 2019
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska wicemistrzynią Europy!

Mateusz Bąk2 września 2019
1280px-Eurocup_Formula_Renault_2.0_(2)

Alex Karkosik zadebiutował w Formuła Renault Eurocup!

Mateusz Bąk1 września 2019
maxresdefault-1000x600

Katarzyna Zillmann tym razem ze srebrem!

Mateusz Bąk1 września 2019
Lieutenant Junior Grade (LTJG) John Walters and teammates on the US Olympic rowing team vie for the gold in the rowing-4 competition during the XXIV Olympic Games.

Toruńscy wioślarze mistrzami świata!

Mateusz Bąk1 września 2019
2017_10_03_nagrody_dla_wioslarzy_009_1_0

Wioślarze AZS UMK wystąpią na Igrzyskach Olimpijskich!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
alicja

Alicja Śliwicka mistrzynią Europy!

Mateusz Bąk13 sierpnia 2019
aircraft-67566_960_720

Podniebni akrobaci powalczą o mistrzostwo Europy!

Mateusz Bąk30 lipca 2019
aircraft-67566_960_720

Torunianin znów zostanie mistrzem świata?

Mateusz Bąk12 czerwca 2019